Skip to main content

Topic: ZA sve ljubitelje filmova o avionima! (Read 22944 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #1
Super..pravo pro američanski.

Malo se vidi da je vecina na kompu radjena, ali budemo pogledali.
Mozda ce u kinu biti bolje :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #2
pogledat ću ga samo zbog aviona, možda čak zvuk isključim da ne čujem dijaloge o americi, crncima itd....toga mi je već preko glave :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #3
najbolji mi je dio kada mustang povuće ručnu i otkida krilo me 262 -ah ti ameri... :D :D :D

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #4
Šalu na stranu uz sva moguća američka pre... povjesna činjenica je da je dotična postrojba američkog zrakoplovstva jedina postrojba koja od kad je počela pratiti bombardere B-17 nije izgubila niti jedan bombarder koji je pratila što se može smatrati izuzetnim uspijehom iako su tu cijenu pačali svojim životima!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #5
JOš jedan remake priče o Tuskegee Airmen...   http://en.wikipedia.org/wiki/Tuskegee_Airmen
iz 1995. g  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Tuskegee_Airmen  , koji je solidan film.

Kada gledam ovaj foršpan, P51 mijenja pravac leta sa jedno 100 g, dečki nose pilotske naočale, pola imaju gumeno-staklene, a polovica one plastične iz Pustinjske oluje... mislim da je ovaj remake ipak za Nofly_Nofreak boyz i ostalu dječurliju.

Damir

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #6
Slažem se prvi film je pokazao problematiku crnaca u zrakoplovstvu a ovo se pokušava nabrijati akcija koja malo!!! odudara od stvarnosti kako bi se dobilo na atraktivnosti filma!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #7
Šalu na stranu uz sva moguća američka pre... povjesna činjenica je da je dotična postrojba američkog zrakoplovstva jedina postrojba koja od kad je počela pratiti bombardere B-17 nije izgubila niti jedan bombarder koji je pratila što se može smatrati izuzetnim uspijehom iako su tu cijenu pačali svojim životima!

Da, jedino sto nisi rekao da su poceli pratiti bombardere 44-te (Mustange dobili July 1944 ) kada njemaca nije vise bilo na nebu :)

Sa wikija:
Air Force records and eyewitness accounts later showed that at least 25 bombers were lost to enemy fire
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #8
Slažem se sa tim da su ušli u pravi rat 44 ali isto tako treba znati da je Njemačka imala največu produkciju aviona iste 44 kao i da je koncentracija lovaca bila največa u Njemačkoj. Ali isto tako treba realno sagledati da nije sve u količini jer do tada je Njemačka izgubila najkvalitetnije pilote i novi piloti više nisu mogli parirati savezničkim pilotima koji su do tada stekli dovoljno iskustva u zračnim borbama!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #9
Ovako je po pričanju stvarnih događaja oboren Me-232
TUSKEGEE BLACK AMERICAN PILOTS DEFEAT NAZI JETS
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #10
ha ...bili smo na snimanju nekih scena u Rovinju prošle godine i družili se sa Rickom McCallumom .
 ECUREUIL IN ACTION
 

 


Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #12
Jedva čekam film (samo zbog aviona), BTW vidim da se spominju samo Ameri i Švabe, a meni su najdraži loci iz WW II sovjetski, posebno Lavochkin La-5 i La-7 te Yak 9  :)
MAK Zapad

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #13
Super izgleda da Hrvatska ponovo postaje filmska meka.
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: ZA sve ljubitelje filmova o avionima!

Reply #14
a kaj misliš zakaj ? jeftini smo ! ovaj eurocopter sa gyro glavom je došao iz češke ,isto je jeftin...