Skip to main content

Topic: DIY ili uradi sam nosac stanice (Read 2359 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DIY ili uradi sam nosac stanice

Zasto sam poceo da uopste razmisljam o ovome? Treba mi jos jedna slobodna ruka.
Dakle, materijal:
1. komad pleksija, moze i izgreban, dimenzija malo vecih od onih koje zauzima vasa stanica
2. 50cm sipke sa navojem fi6 Smiley sa 4 matice i 4 podloske
3. dve kukice plasticne za postavljanje kablova
4. dve alke sa kompleta plasticnih privjesaka za kljuceve (znate onih sa papiricima u privjesku, raznih boja)
5. malo samoljepljive folije ili boja

Prvo sam zaoblio uglove i poravnao i oborio ivice.
Dremelom, polako, malom burgijom izbusio rupe za sipke.
Mijenjajuci burgije, polako dosao do 6ice, tako da sipka moze da prodje kroz rupu.
Nalijepio foliju na obe strane pleksija.
Sipku presjekao na pola, otprilike na sredini savio i jedan kraj spljostio cekicem
U spljostenom dijelu isbusio rupu za alku.
NA sipke navukao termoskupljajuci buzir i zagrijao ga.
Ocistio spljosteni vrh, uvukao alke. Na drugom kraju stavo malo "thread locker"-a i postavio sipke.
Iz plasticnih kukica izvadio eksercice i zamijenio ih sarafima.
Pricvrstio stanicu.

Jos samo treba da prepravim dva Turnigy "neck strap"-a i da napravim uprtace za nosac i to je to.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: DIY ili uradi sam nosac stanice

Reply #1
super ideja, i ja sam o tome razmišljao i mislio slično napraviti od 8 mm šperploče, imam jedan komad od pola kvadrata, ali bi radije od neke plastike ;D

Odg: DIY ili uradi sam nosac stanice

Reply #2
Zgodno! :)))
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

 

Odg: DIY ili uradi sam nosac stanice

Reply #3
Uz pomoc komsinice koja ima masinu za sivanje, uradjeno je i ovo.
Izradjeno od dva turnigy "neck strap"-a, koje sam prvo rastavio da ne budu usukani za oko vrata.
Zbog moje smotanosti, uspio sam slomiti oba karabina, ali u ponedeljak cu da kupim druge kod obucara.
Probao sam ovo, karabine je zamijenila plasticna vezica.
Bice ovo dobro.....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: DIY ili uradi sam nosac stanice

Reply #4
 :)    dobra ideja... 8)
Turnigy 9X

Odg: DIY ili uradi sam nosac stanice

Reply #5
Zasto sam poceo da uopste razmisljam o ovome? Treba mi jos jedna slobodna ruka.
Dakle, materijal:
1. komad pleksija, moze i izgreban, dimenzija malo vecih od onih koje zauzima vasa stanica
2. 50cm sipke sa navojem fi6 Smiley sa 4 matice i 4 podloske
3. dve kukice plasticne za postavljanje kablova
4. dve alke sa kompleta plasticnih privjesaka za kljuceve (znate onih sa papiricima u privjesku, raznih boja)
5. malo samoljepljive folije ili boja

Prvo sam zaoblio uglove i poravnao i oborio ivice.
Dremelom, polako, malom burgijom izbusio rupe za sipke.
Mijenjajuci burgije, polako dosao do 6ice, tako da sipka moze da prodje kroz rupu.
Nalijepio foliju na obe strane pleksija.
Sipku presjekao na pola, otprilike na sredini savio i jedan kraj spljostio cekicem
U spljostenom dijelu isbusio rupu za alku.
NA sipke navukao termoskupljajuci buzir i zagrijao ga.
Ocistio spljosteni vrh, uvukao alke. Na drugom kraju stavo malo "thread locker"-a i postavio sipke.
Iz plasticnih kukica izvadio eksercice i zamijenio ih sarafima.
Pricvrstio stanicu.

Jos samo treba da prepravim dva Turnigy "neck strap"-a i da napravim uprtace za nosac i to je to.

vrlo zgodno i jednostavno,ali opet nemaš podlošku za ruke nasloniti,što i jest bit pulta .

Odg: DIY ili uradi sam nosac stanice

Reply #6
Probao sam i sa improvizovanim pultom za ruke, i ne odgovara mi.
Mada, ima dovoljno "mesa" sa strane da se dodaju ploce na koje bi se naslonile ruke.
Nakon par testova sa ovim pultom dodacu i to.
Lako se skine ako ne pase.


mogao bih i uraditi to tokom sedmice....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.