Skip to main content

Topic: Helikopteri i "auto pilot"? (Read 3860 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Helikopteri i "auto pilot"?

Novi sam na forumu, a i u procesu nabavke nešto dijelova za sklapanje kopije Aligna 450 :)
Ono što me malo zainteresiralo, a nisam naletio na to je nekakva mogućnost samopilotiranja helikoptera u slučaju ispadanja iz dometa...
Povrat helikoptera ili stajanje u zraku, kruženje i slično... Kako vidim da su uglavnom svi opremljeni gyro-om, ne znam je li netko zamislio i to?
Možda je pitanje totalno glupo i oprostite na početničkoj greški... možda je negdje i pisalo o tome, ali sam preletio   :)

Srdačan pozdrav,

Haris Avdić
Dubrovnik
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #1
mogućnost samopilotiranja helikoptera u slučaju ispadanja iz dometa...

a kada ti je zadnji puta uopće ispao heli iz dometa, ako si ga letio 'na oči' a ne FPV ?  ???
mislim, ljudima jedrilice od 4m odu i do kilometar i to jedva na oko lete, a nema ispada... di bi ti išao s helićem tako daleko, pa ne vidiš ga ni na 400m više.

a ako ti stanica otkazuje na 200-300m, mislim da je bolje da kupiš neku poštenu, nego da kupuješ autopilot  ::)

ako ciljaš na kilometre za FPV je bolje onda nabaviti neki modul s većim dometom (potraži dragon link na googlu)

autopiloti s return to home i kruženjima iznad tebe obično koštaju više od cijelog tog helića 450 klase,
pa mislim da nema razloga da se bacaš u te vode...  :o


a što se tiče stabilizacije, ako se dezorijentiraš i počneš paničariti,
postoje kombinacije tipa helicommand pa da ti ga stabiliziraju(manje ili više uspješno) dok se ti sabereš i vratiš ga sam nazad..

Align T-Rex 600 ESP with Helicommand Rigid

 

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #2
zaboravio sam napisat da sam totalni početnik i nemam uopće helić... letio sam samo simulatorom :)
ovo sa helicommand mi se čini zgodno, hvala ;)
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #3
£325.00  :D


Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #5
evo i mrak videa za KDS Flymentor:

KDS FlyMentor 3D Mounting
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...


Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #7
ma istina... ali ako se ukakim za ne razbit helikopter... vozio sam par dana već na simulatoru pa mi je najteže smirit ga
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #8
Ali problem je kad se naučiš na takva pomagala, teže bude se odviknut od toga...
Zaboravi te triper kombinacije  :)
MAK Zapad

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #9
Istina je to o navikavanju... nikad nisam volio automatski mjenjač na autu!  :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #10
BTW postoji ti flybarless sistem koji omogućuje recovery, znače da dovede heli u "neutralnu"poziciju. Problem je kaj je jako osjetljiv na vibracije. Osim toga, jako ga hvale kao jednog od najboljih flybarless sustava

http://www.skookumrobotics.com/products/sk720.html
MAK Zapad

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #11
sve ovo o čemu pričate su stabilizacije helikoptera !pravi autopilot je nekaj drugo a to i košta malo više...
Dečki treba naučiti od lebdenja ,poljetanja,slijetanja ,letenja...to su sve koraci koji ne idu preko noči !

Odg: Helikopteri i "auto pilot"?

Reply #12
sve ovo o čemu pričate su stabilizacije helikoptera !pravi autopilot je nekaj drugo a to i košta malo više...
Dečki treba naučiti od lebdenja ,poljetanja,slijetanja ,letenja...to su sve koraci koji ne idu preko noči !

autopilot kosta vise nego helic :D