Skip to main content

Topic: Par pitanja vezana uz FBL (Read 1247 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par pitanja vezana uz FBL

Naletio sam već više puta na neke termine koji mi nisu baš previše jasni.
Konkretno, što je satelit? Koji se često spominje uz FBL sisteme..
Da li Alignov 3GX radi na Hitec receiverima bez kupnje tog satelita (konkretno na Optimi 7/9?)
Da li je satelit (nagađam) kad imaš 2 redudantna receivera, pa je onaj drugi satelit?
Vidio sam da Borna prodaje Protosa s V-Barom i satelitom, kao da onda ne treba receiver  :-\
Nije mi baš sve tu previše jasno  :)
I još jedno pitanje, da li Futaba 9257 dobro radi s Align 3GX-om? Ili koji servo preporučate za rep na FBL 450ki
Puno pitanja  :)
MAK Zapad

Odg: Par pitanja vezana uz FBL

Reply #1
1. Satelit je dodatni prijemnik, ali bez sabirnice, pojednostavljeno, nema priključke za servoe.
2. Alignov 3GX radi sa Hitec prijemnicima kao i sa svima drugim prijemnicima bez satelita.
3. Za treće pitanje vidi prvi odgovor.
Redundancija se na različitim sistemima postiže na različite načine. Spektrum, Futaba, Jeti i neki drugi na 2.4GHz imaju satelite. Multiplexovi prijemnici se mogu povezati kabelom pa tako jedan prijemnik glumi satelit (slave), tu mogućnost kod multiplexa imaju neki 2.4GHz i neki 35/40 MHz prijemnici. Tako radi i ACT i Jetijevi 35/40 MHz sistemi.
4. Za mini V-bar treba prijemnik, a to je satelit. Sabirnički poslovi se odrađuju u mini V-baru.
5. 3GX bi trebao raditi sa svim digitalnim servoima pa tako i sa F 9257.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Par pitanja vezana uz FBL

Reply #2
Za rep na 450-ki
9257 ili JR 3500

Ak imas para novi MKS :)

Pod satelite se uglavnom misli na Spektrum satelite, rade samo sa Spektrum stanicama.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Par pitanja vezana uz FBL

Reply #3
Hvala dečki, puno mi je pomoglo u razumijevanju stvari  :)
MAK Zapad