Skip to main content

Topic: jel dobar ovaj helic (Read 7519 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #1
Ma kakvi, za manje love ubodi Solo Pro V2, isto ga ima u Pluramaksu, neće ti dosaditi (ovaj koaksijalac ti dosadi za par dana) a i naučit ćeš se letjeti helić
MAK Zapad

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #2
800kn za to smeče?!  :D  hahahahahahahahhahahahaha!!!  :D

za koaksijalca nikad više od 200kn. pogledaj im cijene na ebay-u pa bu ti bilo sve jasno.  ;)

rađe si pikni prek ebay-a helić za 50kn, nauči se na njemu, kupi od nekog polovni za 400kn sa kablom za simulator na stanici, i leti tjedan dana na simulatoru dok se ne spraksaš sa 4 kanalcem i to je to.  :)

(i ne, ja sam isto zabrio da su 4 kanalci oni avatari....nedaj se zavarat. kad primiš pravi 4kanalni u rukice.....okice se cakle  ??? )
Puna baterija? ŠAJNI! :D

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #3
e hvala vam al sivda mi se njegova  velicina mislim necu ga sad  kupit sigurno...

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #4
jel ima jos neki za pocetnike ?


Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #5
savjet: uzmi si ovo: http://www.ebay.com/itm/4CH-Mini-RC-Gyro-Metal-Helicopter-F103-avatar-4-ch-rtf-/220845756456?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item336b6ed028  ;)

nakon toga pitaj dečke za savjet jer te ja nebi htio sj***ti jer sam i sam početnik.  al kaj se tiče baš samog starta, avatar je super izbor jer je hibridni koaksijalac kojeg možeš vozit kao trokanalca i isprobat kak je to kad ubaciš i aileron za nagib lijevo desno. dovoljno je mali da ga možeš voziti po kući, jer s koaksijalcima možeš zaboravit vožnju čim puše i najmanji povjetarac.
Puna baterija? ŠAJNI! :D

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #6
Ma kakvi, za manje love ubodi Solo Pro V2, isto ga ima u Pluramaksu, neće ti dosaditi (ovaj koaksijalac ti dosadi za par dana) a i naučit ćeš se letjeti helić

definitivno, da steknes osjecaj kaj se dogadja kad pocnes mlatarat palicama a pikavac zuji oko tebe,

nebus naucil kak leteit prave stvari, ali bus lakse naucil nakon soloa nego nakon nicega ili koaksijalca,

ja letim soloa a prave stvari uglavnom razbijem  :'(

za sad
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #7
a sta mislite o ovome sto mi je predlozio cinereus mislim to je 50 kn i ako ga slupam nije mi zao ?

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #8
da ga i slupaš, pol djelova te dođe 5kn/kom  :D
Puna baterija? ŠAJNI! :D

 

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #9
a i to da al oce brzo dosadit...problem mi je samo domet 10 m


Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #11
Vjeruj mi ako dobis kvalitetan primjerak Avatara (to se masovno proizvodi u kinu pa kvaliteta varira od serije do serije) to nebus slupo. Ja imam dva takva i to je tak cvrsta plastika da nakon cca 100 sudara sa namjestajima i padovima nis se nije potrgalo, jedino sam izgubio repnu elisu. (dobis rezervnu)

Mnogo hvaljeni Solo Pro, koji imam isto i joji je puno zabavaniji i bolji helic za vozit i koliko god izdrzljiv bio nemre pol toga prezivjet u odnosu na ova cuda gore.. kod Sola skije pucaju pri svakom padu s jednog metra i vise na cvrsto tlo ako se padne na njih.

Ali naravno IR, 10m signal znaci da zraka sunca automatski blokira signal i helikopter pada na zemlju.. mozes ga vozit u kuci, ili vani u sjeni ili po mraku ali bez vjetra.. (dobro meni je i po lakom vjetru bilo zabavno jer ga moram "lovit" pa nije dosadno tak)

Dok Solo pici vrlo ljepo po vani.

Jos da nadodam da na prvu ruku Sola je teze za naucit (moj prvi let je bio 20 puta u travi u 3 minute, nisam ni uspio poletit kak spada.. u odnosu na koaxa, ovo je bilo kao avion), ali nakon sto se savlada za tjedan dana.. sa Solom je cak lakse letit unutra.. puno je agilniji i aileron puno pomaze kod bliskih susreta sa objektima. A pogotovo od Avatara kojeg ovi sa strane motori otezavaju pa je 'slab' i teze je ostat na mirnoj visini sa njim, a njegov aileron je smrt za koristit.

Naime, razumijem da je problem dat nekome 700-800 kuna za plastican helic od 20 centimetara. Moj savjet ti je ako neces Sola, a hoces nesto vece da upecas Syminog "veceg" chinooka S022 sa ebaya. Helikopter je poprimio jako dobre reviewe (jedino kazu da je punjac nesto los) i mnogi tvrde da je najzabavniji 3-kanalni helikopter. Ima radio stanicu, nije 2.4gh ali nebus dalje od 100 metara letio, to vise ne vidis.

edit : ovaj koji si sad napisao .. brdo rezervnih dijelova, zidni punjac a cijena je sitnica.. svidja mi se jako, ali promisli si jos malo. Jest da su svi oni vrlo slicni sto se tice koaxa, ali mi je nepoznata ova marka, i nebi se cudio da ode kvragu nakon 2 leta.
A ovo training gear za 33cm koaxa sa nekim "super gyrom" (kolko pisu o njemu ajme..)..ma lol  :D
Ali cijena je sitnica pa tu nemas puno za izgubit. To moze letit vani ali svaki coax bez swashplata ima jedinstven problem, bio on 20cm ili 50cm.. a to da je repni motor zadnje smece protiv bilo kakvog vjetrica.

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #12
jesi ti isto kupovao sa ebaya avatara ili...kako da znam jel kvalittetan  :-\  razmisljam da kupim ili avatara ili ovog dr od 33 cm jer nezelim dat jos puno novaca za helic jer sam vec zeznio sa avionom prvo zelim mali za  sitne novce a onda ako mi se svidi ici cu na kvalitetnije...letio sam kod prijatelja  sa onim helicem iz turbo limaca za 80 kn  i  svidjelo mi se

Odg: jel dobar ovaj helic

Reply #13
Ja imam Zhengrunovog Avatara (Z008) i Symu 107, tako da govorim iz prve ruke. A negdje sam procitao da je ovaj F103 avatar jos napredniji i bolji (makar je jeftiniji) jer je savitljiv. Da ne velim da F103 ima "aileron" na gumbicima sa strane sto je mnogo lakse nego na Zhen-ovom, jer na tom koristit aileron je kod throttla. A buduci da je sa Avatarom teze drzat stabilnu visinu radi tezine, pomicanje palice u ljevo ili desno obicno znaci DRAMATICAN gubitak visine ili obrnuto.

Ali da shvacam te.. do 200 kuna ovaj od 33cm cisto pristojno izgleda. Kupi si ili to ili imas na www.lightake.com Symu 107g originalnu (bar sam ja dobio) i F103 Avatara za ok cijenu. Makar na ebayu Symu nadjes za manje ali ima jako puno klonova tog helikoptera jer je najpopularniji sobni.

Onaj od 105cm u prvom postu nemoj ni gledat. Na videu od pluramaksa vidis kako lik bjezi od njega, to boli kad te lupi (a lupit ce te sigurno), i jos ce ti past i spigat ces nesto a za to mislim da nemas rezervnih dijelova. I jos se puni 4 sata za 10 minuta voznje. Pogledaj tamo onog Airwolfa koji ima swashplate na videu i vidjet ces kolko je agilniji i kolko lakse leti u zraku.

Sto se tice avatara, searchaj si malo moje postove pisao sam vec o njemu ovdje.


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.