Skip to main content

Topic: hk450 V4 - sagradi sam (Read 3604 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

hk450 V4 - sagradi sam

eto palo mi na pamet pa da podijelim.
razmišljao sam opet o najboljem heliju za početnika i došao do zaključka da bi trebalo objediniti najbolje od najboljeg.

Stabilnost V2 rotor sustava i lakoća održavanje 450PROa.

v2 rotor je dokazano najstabilniji rotor dizajn u 450klase dok 450pro šasija je najčvršća, rješenje prijenosa i mogučnost konverzije na tt, lakoća instalacija elektronike, zamjena kompletnog repa i slično.

uglavnom praksa je jednostavna, potrošiti 47dollara na copterx v2 main i tail rotor i nekih 60$ na 450Pro: Frame, tail boom, belt, fins, tail braces, main gear, skije.

to iznosi nekih 107$ što je negdje 35$ skuplje nego kupiti hk450pro belt (transport uključen)
  ali sa bitnom razlikom, po mom mišljenju jednostavno nema bolje stvari za početnika, u slučaju pada frame gotovo sigurno ostaje neoštečen, dakle ostaje samo main shaft, feathering shaft, tail shaft, main gear ili tail boom replacement što je zapravo ultra jednostavno za zamjeniti na 450pro šasiji.  stress free ako hoćete.
nosač batterije 100 puta bolji od 450v2 šasije, isto vrijedi i za 450pro maske, puno jasnija definicija helikoptera u orijentaciji.

eto to je to više manje, ako netko ima još kakve ideje na ovu temu slobodno podijelite =))
InnovationMatters


Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #2
A zašto ne jednostavno kupiti ovo?

http://century-rc.com/ecs/product_show.php?p_id=4595

450pro main rotor dizajn je puno življi nego li V2, drugo TT sustav je uglavnom za ljude koji rijetko imaju padove modela, osim padova TT sustav zahtjeva poveću zalihu TT zubaca jer se potroše relativno brzo ovisno o stilu leta, prilikom pada zasigurno je potrebno odraditi kompletni tail rebuild. osim toga da slažem se, u praksi je možda najbolje kupiti kompletni kit.
InnovationMatters


Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #4
A i comboi su im prva liga... Šteta što nemaju FBL

Al da, canopy je jadan, no nisu ni stari T-Rexi ništa ljepši. Bar canopyji nisu skupi  :)
MAK Zapad

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #5
Evo stigli neki dijelovi za "mjesanca", od Tarota 450, v2 glavni rotor i zupcanici, copterX repni rotor belt verzija, stavljam na HK450pro, javim razliku u kvaliteti  ;) Da vidimo kako ce sad taj "mjesanac" letit  :D

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #6
bit ce prava makina  ;D
InnovationMatters

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #7
Evo stigli neki dijelovi za "mjesanca", od Tarota 450, v2 glavni rotor i zupcanici, copterX repni rotor belt verzija, stavljam na HK450pro, javim razliku u kvaliteti  ;) Da vidimo kako ce sad taj "mjesanac" letit  :D
Baš me zanima razlika, javi obavezno.

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #8
Ovako..... Nisam nista stavio na Pro nego sam sve stavio na HK 450 ccpm (za pro trebam novi esc, trenutni se preeevise grije). Zupcanici nemaju "wobble", glavni rotor dolazi u 80% slozenom stanju ali ionako sam sve locktajt-o pa sam rastavio i to sto je bilo slozeno, uglavnom vidljivo kvalitetnije nego HK, glavna osovina ravna 100%, sve rupe za sarafe se poklapaju 100%, sve sjeda ko "ruka u rukavicu", repni sklop jos nisam stavljao, sutra popodne. Uglavnom, tarot dijelovi su osjetno kvalitetniji i stavljanjem doticnog glavnog rotora i zupcanika (oba) nestale su i vibracije. Jos sutra javim ostatak.

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #9
To je veliki korak! definitivno stvari znači idu na bolje.
Baš me zanima taj tail slider, da li ima malo "slopa" isto.

javi i to ;)

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #10
Ima, ali puno manje.

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #11
Ima, ali puno manje.
ETO!
Ja kupio Aligne tail slider za pro i sam shit kao i HK-a. Bolja kvaliteta materijala i stavim ga gore i ista stvar ima slopa, manje ali IMA.
To valjda koliko sreće imaš.
No riješio sam taj slop na svima dosjetkama.

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #12
Ali primjetio sam da mi i na starom repu to bas i nije radilo neki problem, za sad :-)

Odg: hk450 V4 - sagradi sam

Reply #13
I ja sam primjetio na par (dva) Aligna s kojima sam bio u kontaktu istu stvar.
Tako da ne vidim potrebu za brand name pitch sliderom.