Skip to main content

Topic: Mrak, mrak video... 550E (Read 5027 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #15
Ja mogu i više ako odem dovoljno visoko.... :D

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #16
Odlični videoi, svaka čast slovencu =)
ma bit če 3daša u hrvatskoj za jedno godin i pol, ima dosta letača koje sam vidio da su na pragu 3da.
ali vjerujem da za to stvarno moraš imati volje, sate i sate simulatora po jednom manevru.

Kad smo imali međunarodni meeting helikopteraša u puli prošle godine razgovarao sam sa slovencima, jedan od njih je 16. u europi u 3d i svi kažu isto, nema 3da uživo bez 7-15 sati simulatora po manevru i točka!

pa tko stvarno voli nek izvoli  ;D

InnovationMatters

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #17
2 Moriaty:  :D

2 dadorcp: To vjerujem, ja konstantno letim na simulatoru i napredak je sve sporiji, uživo je ipak drukčija priča, frka me okrenut heli prema sebi (mislim nije, ali je ipak drukčije, još kad čuješ "blade farting"), prsti počnu drhtati. A sad ni nemam heli ali valjda će se i to promjenit uskoro.
Zasad manje ili više uspješno mogu radit osmice u svakoj orijentaciji, piro hover (ali ne inverted) i piro travel, hurricane u svakoj orijentaciji, tic tocove i one "produžene" tic tocove itd., a na pravom hover i krugove  :D
Ali baš me i to veseli kod helija, nema brzanja, napredak je spor i treba puno truda, ali je zato negdje gušt kad počneš piro flipove peglat ko blesav  :)

E Dado, daj stavi neki novi filmić, sjećam se da si lijepo peglao svoj heli  :)
MAK Zapad

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #18
ma dečki nemojmo se zavaravati...Mali Žiga je u godinu dana od prvog hovera došao so ovoga što sad radi...
Razgovarao sam sa njegovim starim...dečko je super talent za letenje,i kaj proba na simulatoru ,to i ostvari...s tim se moraš roditi isto ko oni mali japančiči ili kineziči kaj sviraju baha ili betovena ili tomsona (svejedno) sa tri godine...
Ima nas puno kaj znamo letiti i izvoditi nekakve vratolomije ,ali ovo je par kategorija iznad...kad to vidiš u živo (ja vidio Žigu u Puli) samo te trnci prođu :)

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #19
2 Moriaty:  :D

2 dadorcp: To vjerujem, ja konstantno letim na simulatoru i napredak je sve sporiji, uživo je ipak drukčija priča, frka me okrenut heli prema sebi (mislim nije, ali je ipak drukčije, još kad čuješ "blade farting"), prsti počnu drhtati. A sad ni nemam heli ali valjda će se i to promjenit uskoro.
Zasad manje ili više uspješno mogu radit osmice u svakoj orijentaciji, piro hover (ali ne inverted) i piro travel, hurricane u svakoj orijentaciji, tic tocove i one "produžene" tic tocove itd., a na pravom hover i krugove  :D
Ali baš me i to veseli kod helija, nema brzanja, napredak je spor i treba puno truda, ali je zato negdje gušt kad počneš piro flipove peglat ko blesav  :)

E Dado, daj stavi neki novi filmić, sjećam se da si lijepo peglao svoj heli  :)
kolega bez uvrede...to sve ti je čorav posao...kad dođeš prvi put na livadu i probaš pravi stroj ,bil buš oduzet i lijevo koljeno bu ti počelo klecati...

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #20
Kakva uvreda :) Letio sam HK450 Pro tjedan dana, znam da nije pravi stroj, ali leti
MAK Zapad

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #21
Meni koljena klecaju kad radim osmicu s 250tkom  :D :D :D

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #22
ma dečki nemojmo se zavaravati...Mali Žiga je u godinu dana od prvog hovera došao so ovoga što sad radi...
Razgovarao sam sa njegovim starim...dečko je super talent za letenje,i kaj proba na simulatoru ,to i ostvari...s tim se moraš roditi isto ko oni mali japančiči ili kineziči kaj sviraju baha ili betovena ili tomsona (svejedno) sa tri godine...
Ima nas puno kaj znamo letiti i izvoditi nekakve vratolomije ,ali ovo je par kategorija iznad...kad to vidiš u živo (ja vidio Žigu u Puli) samo te trnci prođu :)

Žiga je zakon, istina to što kažeš, fakat svi slovenci koji su bili i letili taj dan više manje su tada letjeli oko godinu i pol. to je stvarno talenat, njihov standard im samo još pomaže da nesmetano treniraju. Al kad taj mali digne heli u zrak ljudi ostaju bez riječi, totalni talenat =) 
ne bih niti znao to smjestiti koliko je to kategorija iznad većine koje sam imao prilike vidjeti, svaka čast malom =)
InnovationMatters

Odg: Mrak, mrak video... 550E

Reply #23
2 Moriaty:  :D

2 dadorcp: To vjerujem, ja konstantno letim na simulatoru i napredak je sve sporiji, uživo je ipak drukčija priča, frka me okrenut heli prema sebi (mislim nije, ali je ipak drukčije, još kad čuješ "blade farting"), prsti počnu drhtati. A sad ni nemam heli ali valjda će se i to promjenit uskoro.
Zasad manje ili više uspješno mogu radit osmice u svakoj orijentaciji, piro hover (ali ne inverted) i piro travel, hurricane u svakoj orijentaciji, tic tocove i one "produžene" tic tocove itd., a na pravom hover i krugove  :D
Ali baš me i to veseli kod helija, nema brzanja, napredak je spor i treba puno truda, ali je zato negdje gušt kad počneš piro flipove peglat ko blesav  :)

E Dado, daj stavi neki novi filmić, sjećam se da si lijepo peglao svoj heli  :)

hehe, evo da budem iskren po prvi put krećem trenirati light 3d, ono povezivanje svih manevra kroz piro flipove itd...  ono što sam do sada odgađao trenirat su piruete i eto ono što je među bitnijim stavkama za 3d sada me košta intezivnog treniranja u cijelosti tog manevra. da sam imao "vodiča" da me vodi vjerojatno bi to već savladao malo pomalo  semi-pasivno

slažem se sa tobom da što se bliže dolazi do 3d manevra treba provesti više vremena na simulatoru i to ako je sve ostalo utrenirano do perfekcije, malo me j.... što radim dosta pa u principu stignem više trenirati na simulatoru negoli sa pravim modelom.

čim budem počeo izvoditi vratolomije postam video asap =)
naravno kad budem bio siguran da imam escape manevar za svaki set manevra, safety first hehe

I da definitivno jedna od najačih stvari u ovom hobiju mi je to što bez obzira koliko para imaš kad dobiješ svojih 5 minuta i pokažeš što znaš cijena modela je zadnja, respektira se vještina.
Žao mi je ali ja uvijek volim doživjeti kad "mali" čovjek pokaže izrazit talenat hehe
InnovationMatters