Skip to main content

Topic: hexacopter frame + projekt hexacopter (Read 9675 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #15
jako dobro, jos da ima kod nas anodizirani alu ili neki od legura avio aluminija da se skine malo mase a dobije na cvrstoci bilo bi idalno...
mrvejn koliko ti ukupna masa? omjer prijenosa na tilt/roll?

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #16
jel ok ono sto sam okacio sliku s rctimera te dali su njegovi regleri kompatibilni s bolji kontrolerima(znam da neki odzivi refresh rate ili sta vec ljudi spominju :-\ )

Ima li tko za prodati ili zna gdje ima za kupit poweboard za hexu moze (odgovara i shema napravit cu sam plocicu
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #18
masa nosaca kamere je 580gr sa dva gyro. kad malo "osisam" vijke i skinem gyro mogao bih izgubiti 50ak grama. Odnos zupcanika je 2,5:1. zupcanici su iz nekog printera ili fotokopira. Konstrukcija ima nekih malih nedostataka. Prvevidio sam neke rupe. Nije bilo problem rucno izbusit tih par rupa. Ovo je, ipak, moja prva konstrukcija i prvi crtezi u Acadu. Postavicu sve crteze na neki share server pa ako ce nekom pomoci....Ako nadejm vremena revidiracu crteze ali ne obecevam.
pz
svima
d


Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #20
Za početak, moram reći da aluminijska heksa izgleda predivno...  ;)

Koliko predviđaš da će ti biti RTF težina hekse?

Ja muku mučim sa laganim materijalima, plastičnim vijcima, pa testiranjima tih materijala kako bi zadovoljili tlačna, vlačna naprezanja, rezne sile, momente koji se javljaju kod padova  :'(.
Meni je kao početniku, na prvom mjestu zaštita skupe elektronike i baterije, tj amortizacija udarca, zato radim amortizirajuće nogice i sva ta čuda, ali mi je isto tako cilj da potpuno opremljena heksa raspona 1m, uključujući bateriju od 415g, mount sa dva gyra i kameru sa videolinkom, ne prelazi 2.3kg kako bi ipak imao neku autonomiju leta.

Zato me samo zanima koliko sve to teži sa aluminijem jer kad sam ja na početku radio računice, odmah sam odustao od aluminija, kasnije čak i od vitroplasta (barem što se središnjih djelova i nosača tiče; krakovi su mi od 15x15mm aluminija).

Ali stvarno lijepo izgleda...  :)

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #21
moze li mi netko potvrditi dali je ok elektronika LINK ili da uzimam neke druge motore i reglere?
ujedno molio bi za preporuku kontrolera da ima altitude hold auto leveling(te razno razne senzore) i po mogucnosti gps, a da nije cijena preko 550dolara (nesta best buy ulozeno/dobiveno)?
BLACK VORTEX New flight controller for MegaPirate code ?
KK+naviboard?
nesta 3?
do sada sam letio sa KK(stari) i zadovoljan sam ali ovaj puta zelim nesta bolje, a post nemam iskustva s tim naprednijim kontrolerima molim za savjet.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #22
sta je ovo nitko da mi predlozi elektroniku motore reglere? uglavnom nesta mocnije tko zna mozda i DJI wk-m ako se ubode na kladionici :)

jazvac vidim da si prodavao rc timerve reglere da ides na nesta drugo, na sta ako nije tajna? vidim da se neki odziv tj refreshrate spominje da bude 400Mhz tj vise dali su ok onda rc timerovi motori i regleri za neki kvalitetniji kontroler? vidim da mnogi imaju miltiwii gdje kupiti za hexu i koje senzore ima, te dali ima neki kit tj gotov kontroler bez posebnog dokupljivanja senzora i rada vise plug and play
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #23
ArduCopter sa MegaPirate radi odlicno, imas hrpu opcija, dodataka, senzora ko pljeve(nisam probao sonar jos) , autopilot mu radi bolje nego kod MK, jedino je plocica veca dosta ali opet nije tako strasno kad gledas da MK ima na 3 etaze elektroniku ;) , radi sa obicnim reglerima, sve skupa ti je oko 500$, svi kontroleri sa vise opcija ti imaju skoro istu cijenu, razlike su sitne




Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #24
Uzeta naza hexa projekt stoji moram uzeti elektroniku motore i reglere pa ako ima tko za prodaju zainteresiran sam jer frame je spreman.

Uglavnom planiram stavit nazu koja je do jaja leti super testirao na qadu ali mi rikno motor proklizala osovina pa je tu sve stalo sada nema nista  od letenja (probao sampopravljat i nesta uspio ali se motor jakotesko okrece te pravi probleme tako da trebam zamjenit). Ako ko ima viska jedan http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=129
javite se na pm
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #25
@drvejn: Da li mogu nacrti na PM ili na neki drugi file shareing servis jer RS link više ne radi. Unaprijed zahvaljujem i sve povale na urađenom. Fantastično izgleda


Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #27
Zahvaljujem

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #28
Težak će biti paket pa bi mogao platiti...razbi u više narudžbi/paketa... ;)


Planiram uzeti sljedecu elektroniku sta mislite o tome dali je ok ili preporucujute nesta drugo?
najvise me brine dali ce to biti kompatibilno npr s nekim boljim kontolerom sa razno raznim senzorima(a mozda jedan od njih i GPS)



Sta mislite dali bi moglo zapeti na granici do sada sam uzimao za quad elektroniku i nisam imao problema sa carinom ali za ovo nisam siguran. Dali je netko narucivao slicno i kako je proslo :S

Odg: hexacopter frame + projekt hexacopter

Reply #29
bokti zašto 12'' propeler na tako male motore s 880KV?

na 3S bi ja tu stavio 10'' i to nikako taj plastičan običan,

ili APC ili karbonski (onaj pravi di vidiš pletivo, ne 'carbon fiber' prašina umiješana plastku)

edit: sada vidim da je kk159 izvukao post od nekih godinu i pol  :-\