Skip to main content

Topic: CNC plasma rezač (Read 9259 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CNC plasma rezač

U prilici sam dobit plazma rezač za jako malo novce ali pošto s njim teško da bi rezao što konpliciranije, razmišljao sam koliko bi me koštalo napraviti homade CNC. Pošto mi struja nije baš najača strana nema uopče ideje koliko bi koštalo ? savjeti dobro došlli

Odg: CNC plasma rezač

Reply #1
U prilici sam dobit plazma rezač za jako malo novce ali pošto s njim teško da bi rezao što konpliciranije, razmišljao sam koliko bi me koštalo napraviti homade CNC. Pošto mi struja nije baš najača strana nema uopče ideje koliko bi koštalo ? savjeti dobro došlli

je si vidio to sto on Reze ?
a sta bi Ti Rezao,Rebra za Modele i slicno !
Iv

Odg: CNC plasma rezač

Reply #2
hm...jedino ako su rebra od željeza... :)


Odg: CNC plasma rezač

Reply #3
Za cnc radne povrsine 1000x500mm sam narucio kvalitetne spindle, lezajeve i vodilice, te kontroler, i izaslo me negdje oko 2k-3k kuna.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: CNC plasma rezač

Reply #4
Za cnc radne povrsine 1000x500mm sam narucio kvalitetne spindle, lezajeve i vodilice, te kontroler, i izaslo me negdje oko 2k-3k kuna.

e sada Pitanje,
Spindle ,kakav Tip Navoja ako nije Tajna ?
Trapez ili Kugel

Odg: CNC plasma rezač

Reply #5
Eh, zasto bi bila tajna... Matice su samoregulirajuce, s kuglicama, i navoj je naravno trapezni...valjda se to tako zove po vasoj nomenklaturi. ivane, dajte razjasnite, kakav je to kugel navoj, znam za trapezni i trokutasti. Mozda je ovaj moj onda i kugel, a mi pricamo samo koristeci drugacije nazive
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: CNC plasma rezač

Reply #6
Kod Trapeznoga Navoja,Profil navoja je Trapeznog oblika pa se i zove Trapezni,
uzima sa za velika opterecenja ali su i veliki Otpori Trenja.

najprecizniji i koji ne moze dobiti Zazor kroz upotrebu je Kuglicni,
u Matici je veliki broj Kugli i niposto ju ne otvarati a Kanali na Stangi su prilagodjeni obliku Kugle pa se i zovu Kugel Gewinde,
ako su takvi a to su za ovu svrhu jedini pravi.

poz.

Odg: CNC plasma rezač

Reply #7
Oke, terminologija je sad jasna. Odgovor je da, uzeo sam kuglicni. A i ovo s nediranjem kuglu je istina, jednom kad iscure nista ih ne moze vratiti... Pa ti vidi kad ti se dijete dokopa spindle  :D :D
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: CNC plasma rezač

Reply #8
vjerovatno vec imas Koncepciju na Papiru ili u Glavi
pa se javi kada budes isao dalje,
Projekti ove vrste ovdje imaju dosta interesenata,
Iv

Odg: CNC plasma rezač

Reply #9
Ako si kupio polovno provjeri da li je ispravno,
Stangu drzis vertikalno i Maticu dignes gore do vrha,
pustis ju da pada,
mora da se ravnomjerno spusta bez usporavanja ili ubrzavanja tokom silaska na dole,
inace su jako skupe ako su odgovarajucega kvaliteta.
mislim,skupe u odnosu na Trapezne,visestruko.
Iv

Odg: CNC plasma rezač

Reply #10
Ma imam vec skoro sve poslozeno, postolje je spremno, y i z os cu za pocetak napraviti od mdf 10mm, cisto kao proof-of-concept, da razradim sve, a ako se sve pokaze kako treba onda cu sve izraditi u aluminij bloku. No, mislim da bi i ove mdf osi mogle bez problema rezati neki meksi materijal kao balzu, stiro itd.

Motori su nema23.

Sve kupljeno novo, i provjereno na taj nacin. Lijepo se matica spusta ravnomjernom brzinom. A skupe jesu... Iako sam uzeo nesto jeftinije,  stedjeci na toleranciji, mislim da je tolerancija c7, ako se ovako napamet sjecam oznake...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: CNC plasma rezač

Reply #11
dobar pocetak,
Sretno !


Odg: CNC plasma rezač

Reply #13
Razmišljauči do sada vidija san da mi se to ne isplati u cilu investiciju moran dat 6000 kn što je previše za hobi, a pošto nebi koristija profesionalno ne vidin razloga imat je. A mislilo se nešto od aluminija radit ali još se uči

Odg: CNC plasma rezač

Reply #14
Razmišljauči do sada vidija san da mi se to ne isplati u cilu investiciju moran dat 6000 kn što je previše za hobi, a pošto nebi koristija profesionalno ne vidin razloga imat je. A mislilo se nešto od aluminija radit ali još se uči

 Plasma Rezac nije za Hobby,
i suvise je  neprecizna a Ti najbolje znas sto je za tebe!