Skip to main content

Topic: Predivan MiG 29 EDF (Read 8887 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #1
Prelijep je , a sviđa mi se i njihov F18 a i F22, samo čitajući po stranim forumima ljudi koji su naručivali te modele se dosta žale, bude regler loš ili neispravan, retrakti malo rade malo ne rade, pucaju pri uzlijetanju....uglavnom, koliko para toliko muzike.
No zato se nađe i onih koji to kupe u kitu pa sami dovrše i preprave te komponente koje su loše, ojačaju krila...ali onda to ispadne puuuno skuplje.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #2
A realno, ne bih dao toliko para (iako nije baš skup) za komad stiropora (može on bit ne znam kak divan, ali je na kraju krajeva - komad stiropora  :D)
I izgleda, ipak je na kraju - koliko para, toliko muzike..
Ali, nije da ga ne bih volio barem probati  :)
MAK Zapad

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #3
Da isprobati, bio bi to predivan let od 3 minute i to je to ;) Barem što se mene tiče. I onda doma plakat za lovom :'(

Jučer sam otišao na livadicu kod španskog s depron extrom, lijepih pola sata zezancije, napokon uspio i knife edge kak spada.
Nakon 5-6 baterija zakucao ga u zemlju bočno i to je bilo to, skinuo setup, avion u smeće, čak sam i karbon izvukao, jedna šipka.
Danas je sve već u drugom u nizu i nema plakanja :D (imao sam isti već izrezan). I peri deri.

Po meni previše za stiropor, a opet s druge strane bolje zakucat takav stiropor, nego takav isti kupit od balse ili fibera pa ga isto zakucat.  A onda doma još više plakat :'( :'( :'(

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #4
Ček, pa jel kupuješ modele za zakucavanje ili za letenje?  :D
Ja imam jedan model star preko 10 godina i još je u letnom stanju
Najbolje bi bilo lijepo to slagat godinu dana, još malo veći s full scale detaljima (koliko to dopušta znanje i financije) i letjeti ga samo na meetinzima i tu i tamo iz gušta. To je onda posao, bez letenja iznad svojih mogućnosti, jer znaš koliko si ga radio, koliko te je koštao itd.  :)
MAK Zapad

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #5
Ovi modeli sa banana hobya su mi više za neku prezentaciju nego za igranje, malo pustiš dim u boji, izbaciš pilota, trust vectoring za koji manevar, padobran kao kočnica....sve je to lijepo, ali za sve funkcije ti treba 12 kanalna stanica (min. 9 kanalna, ali onda nema TV,bombe, pizdarije....), jer sumnjam da ona njihova u paketu koju cijene 50$ vrijedi išta , uostalom test pilot Pete leti te modele s JR 12x a ta stanica jedva dođe 2300$ s prijemnikom, bez prijemnika je 2000$.
Tako da bi cifra ipak bila prevelika, bar za mene
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #6
i ja sam čitao da se ljudi dosta žale na kvalitetu robe s banana hobby-a
osobno ga nebi kupio, mislim da se takve stvari kupuju u kitu, posebno model posebno setup

skoro svi modeli sa BH mi izgledaju kao da su rađeni od vulgaris stiropora a to nije nikako dobro
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #7
8FG ima 14 (tj. 12+2) kanala i ne košta ni blizu 2000$, već oko $450 sa shippingom (+ naravno HAKOM i ostalo) a dva Orange 8kanalna receivera koštaju 62$ + shipping, kad ih upariš dobiješ 16 kanala :)
A postoji naravno i S-Bus...
Ali, bez obzira na điđe-miđe tipa dim, padobran itd, model jako lijepo leti

EDIT: sumnjam da bih ga i ja kupio... Ali, da ga ideš raditi iz špera i balze, kad kupiš fanove i elektroniku potrebnu za setup, cifra bi bila ohoho, ni blizu ovoj na bananahobbyju.
BTW pročitajte malo po stranim forumima koliko ljudi pljuje po banana hobbyju, ne bih od njih kupio ni sitnicu za par centi, kamoli model za parsto dolara
MAK Zapad

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #8
Ne bi ja radio to od šper no way.
Prije bi kupio taj model. tih 380$ i nije toliko puno kad uzmeš da u pluramaksu neka cesna dođe 1500kuna i to ona najružnija.
Tko je bliže i nema preveliki šiping onda ovo i nije toliko skup. I definitivno dobro leti, a izgleda impresivno.
Tako da po meni za nekoga tko ima potrebu za takvim nečim vjerujem da nije skupo.

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #9
što se tiče spominjane trgovine u samom naslovu je i definirana kvaliteta - banana - tako da  ;D
 
ako netko baš želi takav model možda bi mogao razmisliti o sebartovom modelu
 
http://www.hobby-lobby.com/sebart_mig_29_swifts_team_plane_w_o_gyro_1035404_prd1.htm
 
dole ga leti sam 13-time Italian F3A Champion pilot Sebastiano Silvestri -
 
kolege ako želite nešto kvalitetniji edf, a pogotovo onaj sa dva ili više motora, morat ćete se isprsiti..to je jednostavno tako.... ;)
 
lp
 
Toni

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #10
Ček toni, jel' to stiro isto?
MAK Zapad

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #11
jep...

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #12
Fala lepa onda  :D
MAK Zapad

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #13
s obzirom na prvi post učinilo mi se da ti se stiro svidio... ??? ::)
 
što je model veći tako mu i cijena raste...s tim da je u stock varijantama uglavnom jeftina turbina, jeftini regleri, jeftini servaći, retracti itd...ovaj ovdje ima hrpu serva pa sad zamisli koliko bi koštali samo malo bolji...a gdje je sve ostalo..tako da je tu stiro još i najmanja stavka... ;)
 
lp
 
Toni
 

Odg: Predivan MiG 29 EDF

Reply #14
Ma jasno, ali da je ne znam kakva elektronika unutra i da ne znam kak lijepo leti - na kraju krajeva to je stiropor  :-\
I iskreno, nije mi jasna tolika popularnost istog u zadnjih par godina
MAK Zapad