Skip to main content

Topic: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin (Read 62147 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #75
Pod dojmom (još uvijek)dao sam se aktivno u potragu za riješenjem !
Vjerujem da sam uspio...Tko ti može dati dobar savjet nego vatrogasac.
Dakle u vatroprometu u Lučkom (firma koja prodaje profesionalnu vatrogasnu opremu)ima za kupiti "požarna deka" to se koristi za gašenje unesrečenih ljudi...
Čovjek mi kaže da nemre progoriti,dobro vjerujem da je to dosta relativan pojam ,ali ako spriječi gorenje onda se nebu razvila temperatura.
E sad najbolji dio deka je metar puta metar i košta 130 kn (neznam da li je PDV u cijeni ali to je nebitno)
Moja ideja je da za skladištenje baterija svaku bateriju zamotam u komad te deke i naravno da stoje odvojeno...
Sutra idem uzeti deku i napravim probu sa jednom lipicom.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #76
Probaj to i snimit, mozda mjerit temp. na povrsini deke nekako. Mozda i nije losa ideja umotat u komad deke i stavit u onu metalnu kutijicu za cuvanje novca, nisu skupe, ima ih bauhausu.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #77
sutra ču napraviti probu i snimiti.



Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #79
naravno, 6s 2200 mAh full napunjenu !

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #80
Jel se nekome zapalila batka dok je spremljena?  :-\

ja sam samo vidio slučajeve kod pada modela(udarca u batku) ili kod punjenja.

A jednu sam probao napunjenu do vrha probušiti čavlom, i samo se dimilo... nije sada baš to bure baruta pa da će eksplodirati ako ju krivo pogledaš... nemojmo plašiti ljude.  ;D

Kod samog skladištenja,
di batka stoji na storage naponu i nije na pretoplom(radijator, peć)  mislim da su šanse za vatricu daaaleko manje nego kada ju se fila strujom na punjaču...

ovo šta ljudi na youtube stavljaju je kada ju filaju namjerno i preprejakom strujom i preprevelikim naponom, sa samo jednim ciljem, da se zapali i dobiju wow efekt.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #81
Mislim da se nebre zapalit sama od sebe i da je kaj se toga tiče stabilna.
Imal sam priliku bubnuti sa quadom drito na asfalt i onak se je na čošku prignječila,ali ne i oštetila,ali sve je ok i dan danas letim sa njom.
Robert

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #82
Jel se nekome zapalila batka dok je spremljena?  :-\

ja sam samo vidio slučajeve kod pada modela(udarca u batku) ili kod punjenja.

A jednu sam probao napunjenu do vrha probušiti čavlom, i samo se dimilo... nije sada baš to bure baruta pa da će eksplodirati ako ju krivo pogledaš... nemojmo plašiti ljude.  ;D

Kod samog skladištenja,
di batka stoji na storage naponu i nije na pretoplom(radijator, peć)  mislim da su šanse za vatricu daaaleko manje nego kada ju se fila strujom na punjaču...

Ma naravno Tomislav,u pravu si.
da ponovim meni se sama od sebe zapalila otprilike dva i pol sata od punjenja,naravno zato što je bila prepunjena.
ja u šest godima bavljenja ovim hobijem nisam imao priliku vidjeti požar u živo sve do sada ,a sada u roku 4 mjeseca dva puta i to mi je dovoljno da se zamislim...sada više čak ni jedan prema tisuču da bu se nekaj samo od sebe zapalilo ne želim prihvatiti.Jebiga imam u stanu tridesetak baterija,stan na kredit,troje klinaca,dva psa,kornjaču,dvije zebice,hrčka ..uf i ženu naravno:)
Jučer sam shvatio koliko je čovjek nemočan i jadan kada gleda kako mu gori imovina.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #83
Zapalila se LiPo ekipi na kanalu http://www.flyfreak.net/letenje-na-kanalu/kanal-2-7-10/msg22089/#msg22089
Udarci nisu nikako poželjni za LiPo
Problem je što sa dimom kad se LiPo zapali. Mislim da je taj dim dosta otrovan.
Badava sva zaštita ako se nasaugate tog dima. Dakle trebale bi biti uskladištene ipak negdje gdje se ne boravi.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #84
back to metanol ili  benzin  :P

to se ne smrzne samo tako pa ne mora ni biti u stanu.  a punjenje se vrši u par trenutaka, dakle podnosi i 20C charge ;D  :D


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #86

...
ja u šest godima bavljenja ovim hobijem
...

samo 6 godina u modelarstvu, a taki si jebac? :o
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #87
Kao što sam već napisao materijal je nomex. Neki lipo safe bagovi su napravljeni i od njega.


 

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #89
Problem je u tome KAJ NIJE PUNJENO SA BALANSEROM NEGO BEZ !!!
Apeliram pogotovo na mlađe i neiskusnije modelare ! ja sam skoro ostao bez stana prije 3 mjeseca !!!
NIKAD ALI NIKAD NE PUNITE BATERIJE BEZ NADZORA!
tako je.. bateriju i punjač ubacit u lonac i poklopit pa ako se i zapali da se sprijeci sirenje vatre.. j***te led kak je zgorio,uffff...