Skip to main content

Topic: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin (Read 62143 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #90
Problem je u tome KAJ NIJE PUNJENO SA BALANSEROM NEGO BEZ !!!
Apeliram pogotovo na mlađe i neiskusnije modelare ! ja sam skoro ostao bez stana prije 3 mjeseca !!!
NIKAD ALI NIKAD NE PUNITE BATERIJE BEZ NADZORA!
tako je.. bateriju i punjač ubacit u lonac i poklopit pa ako se i zapali da se sprijeci sirenje vatre.. j***te led kak je zgorio,uffff...

ja se slazem s tobom ima kod kineza lonac za 12 kuna u njega baterije prilikom punjenja i transporta pa nek ekipa na livadi misli da nosis sarmu kad dolazis  ;D

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #91
uf,mislio sam da neču staviti sliku...

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #92
Ma je to s loncem ili nekom metalnom kazetom je ok ,ali ako složiš 10 20 ili više baterija u takvu kazetu ili lonac i nekim čudom se nekaj zapali...kaj imaš ? nemaš niš :) sve bu ošlo u pm...a nemreš imati broj lonaca kao i baterija...

 

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #93
Robi gledam sada ovu tvoju sliku i čovjeka koji stoji pored gepeka gorućega automobila. Ne znam tko je možda je i vlasnik. Jasno mi je da je u gepeku bilo i nitro goriva, modela itd ali ipak stajati tako pored gorućeg automobila s gorivom u rezervaru. Nisam stručnjak za požare al ovo mi se čini jako opasnim za njega i ekipu koja to promatra. Možda se varam.  ???  
lp
Toni

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #94
jbt koji plamen! od tog se samo trebalo bezati, gorilo je kod rezervoara
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #95
Mi u autu koristimo A123 i svasta im radimo i experimentiramo stvarno na svakakve nacine....
Bile su i prepunjene i prepraznjene i nista, ali apsolutno nista, u najgorem slucaju se napuhne...

Ima jako puno el. auta na cesti sa Lipo baterijama, ali dobar dio cijene paketa cini BMS ( Battery managment system ) koji je neprestano spojen na bat i stalno nadzire svaku celiju, prilikom punjenja balansira, gasi punjac i sl.
Uz sve to el. auti sa LiPo baterijama su znali izgoriti radi greske na bateriji i na BMS-u...

Mi koristimo isto BMS, ali potreban nam je samo radi produljenja zivotnog vijeka baterija...

Ljudi predlazem Vam da uzmete LiFePO4 i biti cete mirniji, nemaju toliku gustocu ko LiPo, ali...........

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #96
Robi gledam sada ovu tvoju sliku i čovjeka koji stoji pored gepeka gorućega automobila. Ne znam tko je možda je i vlasnik. Jasno mi je da je u gepeku bilo i nitro goriva, modela itd ali ipak stajati tako pored gorućeg automobila s gorivom u rezervaru. Nisam stručnjak za požare al ovo mi se čini jako opasnim za njega i ekipu koja to promatra. Možda se varam.  ???  
lp
Toni

Myth busteri su pokušali dignut u zrak rezervoar tako da su ložili vatru ispod njega.. ništa od toga... samo hollywood. Jednostavno u zatvorenom tanku nema dovoljno kisika da bi nastala eksplozivna smjesa ;) Opasne su benzinske pare.

Ali stvarno .. ove fotke.. stvarno svaka čast na držanju i stavu.. ja bih se iskreno rasplakao da je to bio moj auto..

eh da.. tamo neke 2004 ima jedan sličan slučaj....

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=241627

Lik je ostavio baterije u lipo bagu u autu, dakle nije ih punio... ;) tako da ovo šta se dogodilo... dogodilo se iz X faktora...
no obično se takve stvari događaju dobrim ljudima...




Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #97
da...ja sam se isto uplašio  ak procuri rezervoar da bu došlo do zapaljenja benziskih para , naravno da nema eksplozije osim ak nije pod kompresijom ... To bi ulovilo moj auto ziher jer je bil sparikan možda metar ili lmalo više do tog nesretnog megana...I nije mi bilo svejedno kad sam ulazeči u svoj auto bio na manje od metar od buktinje...A Toni ovač čovjek kaj je bio jako blizu ,to na fotki izgleda da stoji i gleda ali ljudi su jurili okolo i pokušavali nekaj napraviti...

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #98
da.. izgleda pakleno.. siguno nije bilo ugodno biti pored te vrućine... stvarno.. nije lijep prizor.. opet mislim da se takva stvar može desiti svakome od nas..

naježim se svaki put kad pogledam sliku.. stvarno bad luck.. 100 faktora i jedna kemijska reakcija...

Poznavajući nesquicka stvarno ne znam kako bih mu pomogao.. ali je dao ovim događajem , a i ekipa koja je bila s njime i svojom modelarskom imovinom primjer i dokaz da se takve stvari mogu dogoditi. Jednostavno o nekim stvarima više ni ne razmišljamo. Bateriju u model i vozi..

Stvarno mislim da bi od nas kao modelarske zajednice trebalo možda osim pametovanja na neki način pomoći kolegama u nevolji.. Znam da se danas sutra meni a i nekome od nas može dogoditi isto ovakvo sr***nje.

Možda da dogovorimo neku zajedničku akciju ili rule za sve nas modelare? Ne znam kako kod nas funkcionira onaj donate button.. ali poznavajući Nes-a kao osobu, sigurno mi ne bi bilo žao odreći se jednog pišljivog serva (tipa 10$) za pomoć kolegi ili bilo kome drugome. Znam da mu to neće kupiti novi auto.. ali mislim da bi to bilo fer i najmanje od jednog community-a.

U svakom slučaju ove fotke su za predavanja u svakom RC klubu u hrvatskoj za buduće naraštaje. Na kraju krajeva.. 90% vas je odmah pohitalo kupiti Lipo safe bagove.. zahvaljujući plamenu koji gledamo na slikama ;)

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #99
buktinja je bila strašna, i naš auto na slici je ona crvena Lancia odma do gorućeg Megana. meni su u tom trenutku bile u glavi samo 2 stvari. 1) mankuti auto (odradio tata) i pomoći pri gašenju vatre (odradio ja).

slažem se sa worom i voljan sam odreći se jednog servaća za kolegu. barem da mu pokrijemo troškove šlepa do Karlovca.
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #100
postoji video od dvije i pola minute drame i strke oko gašenja auta... snimljen od kolege Filipa iz kluba

dozvolu je dao nesquick za upload, pa evo..... upload ide........

kao što je wora rekao, ovo sve sada.... što gledamo, čitamo i poduzimamo je bila dobra pouka za sve ali ju je platila jedna osoba... pa kao i kolega Robi slažem se sa worom, barem da se pokriju neki troškovi.....

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #101
mislim da ce nas vecina biti spremna odreci se nesto para i tako pomoci.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #102
eewan preduhitrio si me ...
Ja se apsolutno slažem da treba čovjeku pomoči jer stavljam sebe u poziciju ...da sam ostao na taj način bez auta bilo bi mi jako teško.S obzirom da kolega nesquik nije došao sa audijem ili bmw od 100 somova eura nego sa normalnim autom kakve i svi mi vozimo,vjerujem da bi mu neka pomoč apsolutno dobro došla .
Moj prijedlog je da se otvori žiroračun i da tko god suosječa uplati neku svotu bilo to 10,20,30 ili više ,ma nebitno.pođimo od toga koliko bi samo šlep do Karlovca koštao ,makar sumnjam da se to isplati...Znam da ima svakakvih "struja,tabora i sl" po Rc pilotu i FF ali ovo su situacije kada se treba pokazati jedinstvo i kolegijalnost među svima nama.
tko je za ?


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #104
eewan preduhitrio si me ...
Ja se apsolutno slažem da treba čovjeku pomoči jer stavljam sebe u poziciju ...da sam ostao na taj način bez auta bilo bi mi jako teško.S obzirom da kolega nesquik nije došao sa audijem ili bmw od 100 somova eura nego sa normalnim autom kakve i svi mi vozimo,vjerujem da bi mu neka pomoč apsolutno dobro došla .
Moj prijedlog je da se otvori žiroračun i da tko god suosječa uplati neku svotu bilo to 10,20,30 ili više ,ma nebitno.pođimo od toga koliko bi samo šlep do Karlovca koštao ,makar sumnjam da se to isplati...Znam da ima svakakvih "struja,tabora i sl" po Rc pilotu i FF ali ovo su situacije kada se treba pokazati jedinstvo i kolegijalnost među svima nama.
tko je za ?

uopce nema problema, vidim da ima mojih kolega koji su vec upuceni u akciju pa cemo se mi iz RC-IGa dogovorit sakupit neku lovu i to zajedno uplatiti... mislim covjeku je zgorio auto,modeli,NOVCANIK SA DOKUMENTIMA ( a svi znamo koliko koštaju samo prijave,odjave,itd..)  i sutra se to isto moze dogoditi bilokome od nas.  ionako smo ne prevelika zajednica u drzavi i trebamo se drzati zajedno i pomoc kolegama u nevolji...