Skip to main content

Topic: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin (Read 62138 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #105
da, ovo sa otvaranjem računa ili nekim postojećim žiro računom od nesquicka bi bilo najbolje

podržavam

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #106
ja isto nisam nikada kupio SAFE BAG jer sam bahat i "kaj ce to meni,nebude se zapalila" prvi novci i kupujem ju...

a ja inace svoje batke cuvam ovako u malom sefu koji je zakljucan, pa i ako eksplodira koja valjda se nebude razletio ili otvorio..
e sad problem br.2  gdje drzati sef??  razmisljam o tome da je najbolja opcija negdje u kupaonici,tam nije hladno a plocice su i nema se kaj zapalit...  (bar je kod mene tak)

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #107
ja isto nisam nikada kupio SAFE BAG jer sam bahat i "kaj ce to meni,nebude se zapalila" prvi novci i kupujem ju...

a ja inace svoje batke cuvam ovako u malom sefu koji je zakljucan, pa i ako eksplodira koja valjda se nebude razletio ili otvorio..
e sad problem br.2  gdje drzati sef??  razmisljam o tome da je najbolja opcija negdje u kupaonici,tam nije hladno a plocice su i nema se kaj zapalit...  (bar je kod mene tak)

Jel imaš dupli ključ?  ;D

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #108
ja isto nisam nikada kupio SAFE BAG jer sam bahat i "kaj ce to meni,nebude se zapalila" prvi novci i kupujem ju...

a ja inace svoje batke cuvam ovako u malom sefu koji je zakljucan, pa i ako eksplodira koja valjda se nebude razletio ili otvorio..
e sad problem br.2  gdje drzati sef??  razmisljam o tome da je najbolja opcija negdje u kupaonici,tam nije hladno a plocice su i nema se kaj zapalit...  (bar je kod mene tak)

Jel imaš dupli ključ?  ;D
j***te led,nemam!!! :D 
Problem br.3 napravit rezervni kljuc!!! :D

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #109
Evo nakon velike muke konačno sam uspio izvući broj računa od kolege.
Ovo bi nam trebalo biti jedno od pravila za buduće nezgode ovakvog tipa i modelarska kolegijalnost. Danas sutra ne daj bože može se to desiti nekome od nas i ovakva volja bi morala postojati i u budućnosti neovisno od klanovima, malenim sukobima ili nećem trećem.

Tko želi može po svojoj volji i želji uplatiti.

NALOG ZA PLAĆANJE (HUB1)
Na teret . . : TIHOMIR HORVAT
U korist . . : PRIVREDNA BANKA D.D. ZAGREB

Partija  . . : 3203784707            Žiro račun: 2340009-3203797536

Uplatio  . . : TIHOMIR HORVAT    Šifra: 16
Iznos  . . . : * HRK                 Iznos: * HRK

Naknada  . . : 1,00 HRK
Poziv na broj: 99
Svrha  . . . : donacija
Datum valute : 25.10.11.
Izvršenje  . : Dat.obrade: 25.10.11.       Trans.br.:W11102500205174


Iznos koji tko želi..

Ako se nedaj bože ovakva nesreća ponovi.. neka ovo bude presedan za pomoć ubuduće. Ovo nije socijala već kolegijalnost.


Update:

Pošto dobivam dosta upita da ljudi ne kuže kako ovo uplatiti.. ovako meni generira netbaniking transakciju.

Račun je tekući račun od Tomislava K.
Banka je PBZ, cijeli račun je :  2340009-3203797536

(prvi broj  2340009 je oznaka banke PBZ, a drugi broj računa u toj banci..)

Broj 99 je neki univerzalni poziv na broj (radi netbankinga koji traži neki broj, neke druge firme ili računi imaju npr. 22 za telekom.. ali to nije bitno.) IBAN (za uplate iz inozemstva) i slično nemam, jer sam jedva izvukao broj tekućeg nakon dugog nagovaranja.

Znači ili netbanking ili to isto na opću uplatnicu.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #110
evo video......

bilo je dosta strke okolo dok se nije pronašao aparat za gašenje neke pristojne veličine.....
skakali smo okolo i dogodilo se da smo trojica u žurbi gurajući se u kabinu kombija prešli preko aparata koji je bil između sjedala i nismo ga primjetili..... jer smo tražili ispod...... na sreću netko poslije nas je u istom kombiju našao aparat.....

uglavnom aparat za gašenje mislim da bude postal obavezna oprema kod ovakvih eventa, i to ne jedan...... par komada raspoređeno tak da nema strke i traženja gdje je aparat i dal je dosta velik da ugasi vatru..... 



LiPo battery sets car on fire.mov


.

 

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #111
Ljudi, Hvala vam svima sto mi zelite pomoci i jos jednom hvala svima koji su na licu mjesta riskirali i pomogli spasiti stvar da kompletan auto ne izgori.

Hvala ti wora sto se trudis i sto mi od sveg srca zelis pomoci.

Istina je da nisam dosao sa audijem niti BMW-om od 100 somova eura kako kaze Robi. Istina je da ne plivam u novcu niti mi cvjetaju ruze svakog dana kao ni vecini ostalih ljudi.  Ali da budem sasvim posten moram reci da ne zivim u stanu na kredit, nemam zenu i djecu na brizi i ne zivim u strahu hocu li sto imati za pojesti od danas do sutra. Uopce nemam nikakav kredit i nisam u nekoj financijskoj preši. K tome me još i zdravlje dobro služi a imao sam srece da se nisam nasao u autu kada je planuo. Pretpostavljam da mi je i ovako sa izgorenim autom na brizi i dalje daleko lakse nego vecini prosjecnih modelara i ljudi oko mene opcenito.

Slepa od VZ do D. Rese nije bila preskupa, mogao me taj prijevoz kostati i duplo vishe. Sto se tice novcanika i dokumenata, nekim cudom je novcanik samo izvana nagorio a svi dokumenti su mi ostali cijeli. Izgorjeli su samo dokumenti od automobila (prometna dozvola i knjizica vozila) jer su oni bili gore ispod stitnika za sunce tako da i tu steta nije maksimalna.

Ok, istina je da meni auto nije bio luksuz i komfor nego potreba jer sam medju onim sretnicima koji imaju placeni posao pa moram svaki dan ici raditi a zbog prirode posla nerijetko "skoknem" do firme u cudno vrijeme na poziv ali zbog toga cu si auto ja brzo srediti i biti ce sve ok. Ovaj puta se nije dogodila steta koju je nemoguce nadomjestiti.

Zbog svega ovoga smatram da mi nije potrebna financijska pomoch, hvala vam na razumijevanju i hvala vam jer vidim da ste spremni nesebicno pomoci iako znam da svatko od nas ima vlastitih problema. Posebno mi je drago jer vidim da zapravo ne postoje razlicite "struje i tabori" medju nama letachima nego se svi ponasamo kao kolege i spremni smo jedni drugima pomoci.

Sretan sam sto smo svi prosli neozljeđeni i sretan sam da smo naucili nesto iz ovoga. Vidjeti cemo se opet na terenu i letjeti cemo zajedno, pojesti nesto fino i popiti koji sok ili pivu, dobro se nasmijati svemu sto se dogodilo i dobro proslo.

Moglo je zavrsiti puno drugacije, mogli su mene spaljenoga izvlaciti iz totalno izgorenog auta a onda bi skupljali za vijenac. :( Ili je mogao nastradati netko drugi a ja bih onda morao cijeli zivot zivjeti sa time. To je prica koju ne zelimo vidjeti a ja sam sretan da se ovaj puta nije dogodila meni jer sam sada svjestan koliko smo bili blizu do katastrofe.

Ako se netko jos uvijek dvoumi ili troumi oko punjenja baterija u autu... bez obzira na LIPO bag ili bilo kakav kontejner i sve druge mjere sigurnosti nemojte puniti baterije UNUTAR auta, ja znam da ja vise nikada nechu.

Squik!
Tko misli letjeti potruditi ce se da leti.
Tko ne misli letjeti pronaci ce izgovor da ne leti.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #112
ja sam total u bedu nakon proćitanog teksta:
čuj prijatelj ti si ili vanstandardni žitelj ove tužne države ili nekaj drugo ne štima ;D
naime kaj napravil si puno grešaka a najglavnija je kad kažeš da nisi baš u bedu kaj se love tiče i drugo da nemaš kredita, a kaj ak ti sad pokucaju navrata? :-[
ja već pripremil neku sitnu paru a kad tam ti bi meni trebal poslati nekaj sitnog ono kao sitna pripomoć studentu u usponu 8)
pazi molim te nikad nesmeš reći da imaš love uvijek moraš malo kukati :D   i naravno kad vide da nemaš paprike nitko te nebu tražil za žiranta :'(
eto malo šale, a ovo da nemaš ženu i djecu to ti ni baš neka fala evo recimo helikopteraš robi ti može puno toga reći on ima puno dece i dva pesa ;)
glavno da ste svi živi ja sam jednom u dvorištu vužgal jednu tročlanu , baba je bila u dimu i mislil sam da mi se majka božja prikazala a da je smrdelo no u svakom zlu ima i dobroga sutra je neka zločesta baba riknula u susedstvu mislil da sam pridonio malo s tim dimom koji je očito živi otrov.
ak te kakav model može razveseliti, naravno rabljeni, otvorit ću ti vrat mog hangara !!!!!!!
ko leti visoko , nisko padne

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #113
ne kužim koji je to račun ,
jel to broj tekučeg računa da se čoveku uplati koja kuna
dx9-xd8-gobac630


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #115
bude sutra žena uplatila koju kunu ,.....

mislim da je u redu pokazati bar malo solidarnosti u ovakvim slučajevima.... ipak smo mi svi samo ljudi i kad se desi cirkus nije nikome drago , a kolegi nesqviku treba iskazati svaku potporu jer je vrlo prisebno napisao o nemilom događaju i vjerovati kako  se lipo nebi trebao  puni bez nadzora

opreza nikad dosta .
dx9-xd8-gobac630

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #116
ne kužim koji je to račun ,
jel to broj tekučeg računa da se čoveku uplati koja kuna

 I ja ne kuzim a htio bih ali mi terba,

Ime i Prezime,?

 1) broj Bank Konta ?
 2) BLZ ?

ako mi tko moze pomoci bit cu zahvalan,
uplatu bih izvrsio iz Njemacke
Poz.Iv

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #117
Drugari ima li kakav video ? da se vratimo na početak :)


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #119
Ajme ljudi, Worin post je pokrenuo lavinu:
[attachimg=1]

Hvala vam na lijepim zeljama i solidarnosti koju pokazujete. Ne zelim reci da ne cijenim svaku kunu koje ste se odrekli u moju korist niti da nemam kud sa kunama ali zelim reci da mi prestanete slati novac. To su vasi novci koji vama trebaju, pokazali ste svi da vam je stalo do mene i ne mogu vam reci kako se osjecam prihvaceno u ovako maloj modelarskoj zajednici kao sto smo mi modelari u HR. Ako netko bas i razmislja da posalje novac savjetujem da ga radije ulozi u lipo-bag ili slicnu safety mjeru za svoj hangar ili automobil. Svi imate modele i vecina vas kuburi sa lipo baterijama. Moj savjet je da si kupite barem onaj maleni vatrogasni aparat za u auto, ja znam da hocu i ako slucajno nekom drugom prilikom nekoga ugrozi pozar uskociti cu u pomoc kao sto ste svi nesebicno priskoknuli u pomoc meni.

Nadam se da cu doci u priliku da vam se svima na neki nacin oduzim.

Tomo
Tko misli letjeti potruditi ce se da leti.
Tko ne misli letjeti pronaci ce izgovor da ne leti.