Skip to main content

Topic: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin (Read 62133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #120
Pozdrav momci!
Najprije da izrazim žaljenje zbog ovog nemilog događaja, zaista glupost se dogodi taj čas :-X,
 no i pohvalu, vjerovatno jedinom koliko sam uspjela pohvatat sve ovo, Tomislavu-zg, zbog svjesnosti opasnosti koju ovaj hobi donosi da ima lipo-bag!
Sad više ne jedinom, jer nažalost na ružan način smo svi shvatili da je to nešto, što obavezno trebamo imat!
Na kraju da ne ispadne da vam je žena došla pametovat na muški forum, molila bi ime i prezime nesquika da mogu izvršit donaciju!
Hvala
Lp i ugodan let
Manuela
dx9-xd8-gobac630

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #121
kratki video se uploda, nisam baš puno letel i snimal jer su me baloni oborili na drugoj bateriji  :(

ali složil sam neki kratki video.....
uplod ide na youtube, kvaliteta bude tak, tak... bude za pogledati, a ako neko hoće full kvalitetu za uspomenu, možemo i to riješiti....
uplodam na jumbomail ak bu interesenata.....

stavim link kad završi upload

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #122
Ajme ljudi, Worin post je pokrenuo lavinu:
[attachimg=1]

Hvala vam na lijepim zeljama i solidarnosti koju pokazujete. Ne zelim reci da ne cijenim svaku kunu koje ste se odrekli u moju korist niti da nemam kud sa kunama ali zelim reci da mi prestanete slati novac. To su vasi novci koji vama trebaju, pokazali ste svi da vam je stalo do mene i ne mogu vam reci kako se osjecam prihvaceno u ovako maloj modelarskoj zajednici kao sto smo mi modelari u HR. Ako netko bas i razmislja da posalje novac savjetujem da ga radije ulozi u lipo-bag ili slicnu safety mjeru za svoj hangar ili automobil. Svi imate modele i vecina vas kuburi sa lipo baterijama. Moj savjet je da si kupite barem onaj maleni vatrogasni aparat za u auto, ja znam da hocu i ako slucajno nekom drugom prilikom nekoga ugrozi pozar uskociti cu u pomoc kao sto ste svi nesebicno priskoknuli u pomoc meni.

Nadam se da cu doci u priliku da vam se svima na neki nacin oduzim.

Tomo

Gle.. tvoj osobni izbor.. ja sam poslao, jer jednostavno želim. Na tvoju nesreću, tim činom si me probudio iz gluposti koje sam već počeo sam raditi.. a vjerujem i sve nas.

Meni je taj lipo bag bio jedna od početničkih investicija zbog totalne paranoje nakon par klipova na youtubeu.. sjećaš se da sam valjda jedini nosio baterije u tom bagu i punio ih u bagu izvan auta.

S vremenom sam počeo sumnjati u te klipove na youtube-u.. jer sam jednu bateriju koja se ispraznila do kraja namjerno probio da vidim dal plaćam porez na glupost.. nije planula.. tako da sam se već počeo previše opuštati, počeo punit batke pod stolom na slobodnom portu od PC-a i to bez lipo bag-a..  krpao zgužvane baterije i ostavljao i ponovno punio napuhane žabe koje sam izmaltretirao svojim načinima vožnje na full gasu.. Sada nakon ovoga moje žabe po 8.99$ ponovno idu u bocu sa slanom vodom dok se ne isprazne total, a tek onda u smeće.

Tako da mislim da je ovo bila poprilično velika cijena koju si ti upravo platio za otrežnjenje svih nas. Ako ti je jednostavnije gledat na to, dopusti da se slike tog nesretnog megana nađu u prostorijama rc klubova u hrvatskoj.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #123
svi kadrovi snimljeni oko podneva, poslije nisam na žalost letio.....


MCV 10

.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #124
kakva snimka!!!

za akcijske filmove ! :)


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #126
Ne znam za vas, ali čitam ovdje kao da lipo begove ima svaki deseti.

Ja kad sam ušao u hobi prvo sam pročitao onaj poznati tekst o lipo baterijama s rc foruma. Nakon svih onih video snimki, i upozorenja, na prvoj narudžbi s HK-a su bile safety bags, 3 komada , 2 male i jedna najveća. Baterije držim u njima, ali ih ne punim. Punim ih kada su pored mene na dohvat ruke i stalno ih promatram. Ako nisam blizu onda sam najdalje u susjednoj sobi.

Mislim da nažalost je trebalo doživjeti ovako uživo ili preko videa, i iz prve ruke komentare da postane tema koja se ozbiljno shvaća.

Žalosno i zaista šteta kaj se dogodilo.

Moj susret s opasnim lipo baterijama je s jednom 3s610 thunder power baterijom. Kratko spojio sam je i bila je napuhnuta i vruća u roku jedne desetinke. bacio sam je od sebe van, malo se dimilo no nije otišla u plamen.

Lipo=opasno

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #127
Usput...odlične snimke!

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #128
Svaka čast Denis video je brutalan,jedino ti je Kristijan s krilom od Extre skinul leču s kamere! :D :D :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #129
Svaka čast Denis video je brutalan,jedino ti je Kristijan s krilom od Extre skinul leču s kamere! :D :D :D

takvi skori ili bliski kontakti su na FPV jako česti, ako je više modela u zraku....
možda na žalost i prečesti postali od kad imam usku leću.....
orginal gopro leća je bolja za preglednost, puno lakše je na nju FPV letenje i uočavanje "opasnosti"  ;)


 

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #130
gdje ste nabavili helij i po kolko?
struja zakon, nitro USTAV


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #132
... kad te krene onda te ide....
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/27-10-2011/i-dr-aviomodelari-zrtve-vandala

....a izgleda da je mene krenulo!

Dok smo mi kod Varazdina gasili pozar, iza ledja su nam radili stetu na nasem uzletistu kod Mreznice.

Sam sam kupio materijale, dizajnirao i sastavio tu laku nadstresnicu i dobro je sluzila cijelog ljeta, posluzila je i lokalnim ribicima koji su tamo uz rijeku provodili dosta vremena.

Sakupiti cu ostatke i sagraditi cu jos ljepsu!
Tko misli letjeti potruditi ce se da leti.
Tko ne misli letjeti pronaci ce izgovor da ne leti.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #133
Stari moj, razumijem te i suosjećam s tobom - meni je trenutno jedno JAAAAKO ružno razdoblje u životu na skoro svim poljima a uz sve to su mi izgorili servači i ESC na heliju za kojeg sam jedva skupio pare (nije to nešto ekstra skupo, ali meni u ovoj situaciji je jako puno) - i to je to! Kad te krene, onda te je*ački ide!
Glavu gore i sve će bit OK ;)
MAK Zapad

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #134
gdje ste nabavili helij i po kolko?

:good:

dakle helij....

imaš na više mjesta...

mala pakiranja helija su extremno skupa, recimo helij u preju ili jednokratnoj boci, premala količina, a cijena je do neba....

helij možeš nabaviti u balon centrima, ima jedan u zagrebu i jedan u nedelišću koji iznajmljuje helij..... u zagrebu je kaucija 1500kn za bocu, helij je 500kn, najam ventila je 200kn(obavezno) s tim da se radi o 20L boci i najam je na tjedan dana....

u nedelišću (dominion) balon centar je 50L boca 1100kn ventil je isto 200kn, kaucija za bocu 6800kn

osim balon centra helij ima i u punionicama za tehničke plinove....

messer, ima više firmi po HR preko kojih se može nabaviti helij direkt od messera, samo su malo skupi, 2500kn očeju te male firme za nabavljanje boce od 50L, dok direkt od messera je pola jeftinije.... ali treba boca itd....

mi smo nabavili helij u UTP-u, pri čemu se zahvaljujemo Robiju iz Helofoto-a na informaciji i pomoći  :)
 UTP ima helij i iznajmljuje boce...
20L boca kaj ispada 4 kubika helija je 495kn za helij + 1,25kn najam boce po danu + kaucija za malu bocu 1500kn....
naravno kaucija se vraća na povratku boce...
bocu možete i kupiti, pa nema brige o vraćanju...
na bocu mora obavezno manometar za visoki i niski tlak sa regulatorom i pištoljem za punjenje....
nova stvar je prilično skupa, rabljenih ima od 800kn na više, a ako imate doma boce od kisika i acetilena, manometri pašu jer navoj je isti kao od boce za kisik....

udisanje helija ispada prilično nezdravo, nakon par dobrih udisaja je totalno pomraćenje u glavi zbog nedostatka kisika....
tijelo ima osjećaj ko da udiše kisik i nema nikakvih refleksa kao kod gušenja ali pošto kisika nema u plučima osoba poplavi i ruši se....
recimo 3 kvalitetna udisaja bez pauze između i to je to, rušiš se ko klada  :)
već nakon jednog udisaja full punim plučima otprilike pol balona meni se jako vrti

evo, to je sve kaj znamo o heliju....

s tim da te leteće ribe, zbog kojih je očito pokrenut lov na helij  :) ispadaju jeftine za kupit, ali skupe za tankat.... volumno izgledaju pozamašne a pošto helij jako brzo pobjegne iz balona igračka bi mogla biti jako skupa za održavat...
ne znam koji je volumen ribe, ali da vam na kraju ne ispadne da je riba jeftinija od jednog punjenja  ;)