Skip to main content

Topic: EPP FPV Hobby King (Read 8707 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #15
taj T rep nije bas neko rjesenje, ja imam Skywalker i to mi se nikako ne sviđa kako su rjesili, dosta se klima cijeli rep i treba ga obavezno pojacati sa sipkama sa strane uprtima u trup dolje ispod vertikalca;


Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #16
EPP FPV maiden flight

poletio, prezivio maiden.

Moram provjeriti nagib krila u odnosu na rep, moram drzati lagano gore da ide ravno, kad pustim palice krene dolje,
CG je na doljnoj granici 12 cm (od 10-12 upute) ne smijem olaksavati, sada je oko 1.6 kg, dvije baterije naprijed 2200+2600 paralelno.

Malo ukljuciti D/R i EXPO za el i ail.

Rep odlicno radi, osim sto ide dolje ostale osi stabilne.

ESC se grije ( prihvatljivo), na proljece ide s vanjske strane.

Motor, elisa sve 5.

Rep pre nisko i zapinje kod slijetanja, zaljepio jace i dodao malu skiju ( pa cu vidjeti).

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #17
probaj mu pomaknuti jos malo otraga teziste, dobit ces skoro podjednako ponasanje kod letenja ravno kao i kod penjanja i spustanja, ista stvar je kod mene sa skywalkerom, pomaknuto mu teziste 2,5cm otraga od tvornicke preporuke i puno bolje se ponasa
ova paralela sa 2200 i 2600 nije dobra, sj***t ces baterije, moraju biti potpuno identicnog kapaciteta
moj Skywalker je oko 1800g sa 2×4000mAh 4S + 850mAh 3S za video i svom opremom unutra, ima zica samo za 200grama  ;)

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #18
Pokusat cu pomaknuti CG jos nazad, nisam se usudio preko tvornicke preporuke.
Ici ce kasnije 2x 2600, izmedju olova i 2 baterije mi se cinilo bolje, mislio sam da je za paralelno bitno C rate, a za serijsko i kapacitet, no nisam lipo expert.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #19
Šta nije za lipo baterije kao i za sve druge, kada su paralelno bitno je da je ista voltaža jer motor vuče iz obje istodobno tako da ako su različite amperaže iz jedne vuče više a iz druge manje.
Kod spajanja serijski je to suprotno, voltažu zbrajaš, a amperaža bi trebala biti jednaka i trenutna struja ili "C", jer voltažu si slažeš po potrebi, 2S+2S ILI 2S+3S  itd. ispravite me ako se varam.
 ::) ::) ::)

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #20
nije dobro kad vuce iz jedne vise a iz druge manje, sjebe ti celije jako brzo isto vrijedi i za spajanje u seriju, bitno da se poklapa kapacitet
koliko ti je vrijeme leta sa tom kombinacijom baterija?

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #21
Bas narucujem jos jednu od 2600, 2200 sam imao od prije.

Vuce oko 1000 mah u 4 min, nisam letio puno vrijeme jos trazim pravi trim.
Procjena 16-20 min, no kad sam pogodio CG mogao sam s 40% gasa letjeti pa mozda bi islo i vise, imam onaj senzor sto trepce i pisti kad je prazno ali nisam jos ispraznio do kraja.

CG iza MAX 12 cm se pokazalo odlicno, malo sam pretjerao nazad ali isao je gore ko od sale i mogao se letjeti sporoo.

Zapinje mi rep ( drveni nosac) kod sletanja pa moram to rjesiti ( ostetio mi se drveni nosac, kilava tanka sperploca nije cudo da puca).

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #22
pa kako tako puno trosi? koji setup je gore?
ja na skywalkeru sa 1 baterijom od 4000 4S peglam 45 minuta i jos ostane rezerve dosta

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #23
Nos je bio pre tezak i furao sam gas, a vrijeme nije bas turbo precizno, timer na stanici +- procjena,
danas s boljim CG sam stalno gore dolje pa nisam mjerio precizno, kad sve sredim novo mjerenje,
ovo je procjena s sigurnom rezervom.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #24
moralo bi to puno duze letjet sa toliko kapaciteta, barem pola sata minimalno

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #25
bit ce i 45 min, samo dok ustimam, danas kada je letio u vjetar ide laganini s malo gasa.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #26
bit ce i 45 min, samo dok ustimam, danas kada je letio u vjetar ide laganini s malo gasa.
e da, ko i skywalker, vjetar mu ne radi bas neki problem, uredno ide u vjetar na cetvrtini gas
taman sam napunio bateriju kojom sam letio danas, prva tura je bila 27minuta pa sam meditirao po livadi sat vremena pa jos jedna tura od 25 minuta i sad nagurao u nju 3627 od 4000mAh, s time da je ovih sat vremena meditacije sve bilo ukljuceno, 52 minute su brate i previse, odrvenis vise ;D

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #27
Stvarno dugo, vec ti se i vrat ukoci.

Hype Fox mi je s 1000 mah batkom isao od 17-25 min.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #28
epp fpv flight 2

osjetno mirniji let s CG iza preporucene vrijednosti, malkicu previse nazad ( ide gore) ali puno bolje.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #29
Evo kako sam ja rješio rep dok je još sve u komadu bilo, te šipke kao što je davorvž rekao