Skip to main content

Topic: Pomoc oko uvoza (Read 1971 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko uvoza

Molio bi pomoc oko ishodovanja dozvole za uvoz Turnigy 9x.
Znam da ste ih vec mnogi uveli pa molim nekoga ako mi moze poslati u pdf-u declaration of conformity za tu stanicu. Kaze stricek Sikirica u hakomu da je vjerojatno vec uvozena ali da mi svejedno treba za dozvolu za uvoz.
Oduzujem se i prepustam ostala 4 mjesta za uvoz nekome kad se sve sredi.

Unaprijed zahvaljujem

Odg: Pomoc oko uvoza

Reply #1
Ma ne treba ti certifikat, ja sam dobio dozvolu prije dva tjedna za Turnigy i Flysky i nisam slao nikakve certifikate, samo kontaktiraj ovog gospodina, i on ti bude poslo na mail upute za uplatu i zahtjev, koje ispuniš, platiš i pošalješ mu natrag na mail i dozvola ti stigne za dva dana doma.
tomislav.bartolec@hakom.hr
 
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pomoc oko uvoza

Reply #2
Ja ne znam, šta svaka mora zapeti na carini. Najviše me boli to što ju mali kosooki projektira ili iskopira nije važno, napravi pogon, kupi komponente, certificira, to sve mali kinezi sastave, poleme ubace firmware zapakiraju i pošalju u lijepu našu. I sve to košta sa poštarinom cca 350Kn.
Kada stigne do naše granice, onda Hakom uzme 200Kn za komad papira koji kad dobijemo sretni smo ko mala djeca (pa ipak sa tim papirom možemo uvesti 5 različitih vrsta uređaja po 5 komada, ali meni treba samo jedna), PDV na proizvod i POŠTARINU, jer naravno uvozimo i poštarinu i nekakvi takozvani troškovi carinjenja oko 150Kn i eto opet 350Kn.
Zaključak svega ovoga je da se stvarno ništa ne isplati proizvoditi, bolje je uvesti i opet se isti novci "zarade". Žalosno!
Eto sorry na offtopicu, ali morao sam se malo izjadati.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pomoc oko uvoza

Reply #3
A ja bih se nadovezao, kad naučimo (u Hr) raditi odljevke i kad naučimo sami proizvoditi elektroniku i ne biti pregramzljivi da mislimo da ćemo se obogatiti preko noći, tada ćemo i mi moći proizvesti takve stanice i masu raznih stvari i modela za modelarstvo (a to je vjerojatno nikada).... naravno sve to iziskuje vrlo skupu opremu pa ćemo morati biti strpljivi dok netko ne krene u proizvodnju :D samo za informaciju, kinez štanca sve to ne onako kako mi mislimo, da sve rade mali kinezi, dečki moji, oni imaju sve robotizirano, tamo je sasvim drugi svijet, a njihovi radnici samo rade Quality Check i eventualno neka premještanja, obilježavanja grešaka itd... Mi svi skupa imamo krivu predodžbu o Kini i njihovoj proizvodnji, naravno ima i onih koji rade još sve ručno, ali ne u modelarskom sektoru :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Pomoc oko uvoza

Reply #4
Znam da kinezi imaju jako dobro razvijenu proizvodnju i mehanizaciju, ali to nije bio bit mog posta, već to da su veći porezi i nameti u Hrvatskoj, nego proizvodnja i dostava sa druge strane svijeta.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Pomoc oko uvoza

Reply #5
Da to je dobra stara Hr administracija  >:( no kad se u Hrvatskoj bude proizvodilo a ne uvozilo shipping će biti bez carine možda i besplatan... na to sam ja mislio... evo nam primjer proizvodnja hexi u Hr ;) zakon a vjerujem da će priča proširiti :D a i dečki iz Đakova rade dobar posao, ja se ne mučim sa uvozom, jednostavno naručim preko njih...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

 

Odg: Pomoc oko uvoza

Reply #6
Hvala na mail-u. Budem ga kontaktirao u ponedjeljak pa da vidimo ako ce i meni ici tako glatko. Nije mi zao 200kn nego da mi se ne zainate i posalju stanicu natrag.

LP svima