Skip to main content

Topic: Sastavljanje Helija (Read 1956 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sastavljanje Helija

Pozdrav
Novi sam ovdje i općenito u svijetu RC-a. Za početak kupio sam si Aeolus 50 3D SV(600 Size)Nitro RC Helicopter. Znam ,za početnika previše ali nisam mogao odoljeti . E sad problem je u tome što ga treba sastaviti, a muče me one dvije bočice LOCTITE-a (ima plavi i crveni) i u uputstvima piše da mi treba nekakvo ulje za rotirajuće dijelove ali ne piše koje i koji se to točno dijelovi podmazuju. Molim nekoga ako ima volje da mi malo podrobnije objasni o sastavljanju helija i na šta posebno moram paziti i naravno kako se radi sa tim loctite-om 

Odg: Sastavljanje Helija

Reply #1
Pozdrav!

Podmazuju se rotirajući djelovi kako si i rekao.

To si u nekom kitu s motorom kupio ili samo heli kit?


Odg: Sastavljanje Helija

Reply #2
eeee da si bar bio na školici  :D

mi smo tamo sastavljali 600-tke (dosta posla u svakom slučaju i dosta detalja), npr. prvo lagano pošmirglaš sve rubove na karbonskom okviru da poslije ne bi bilo posjekotina po prstima, SVE (sa naglaskom na SVE) šarafe zaLOCTAT koji idu u aluminij/metal, zaštitit kabliće serva i sl. koji prolaze kroz karbon.okvir (da se ne bi od vibracija precvikali, ak je gdje ostalo oštro), a što se tiče podešavanja mehanike i elektronike, pa trimanja po stanici, tu ti treba fakat netko iskusniji, (bar za prvo slaganje)
dogodilo se i iskusnima da nakon svega slaganja u žurbi nisu skužili da repni servo nije reversan i posljedicaa nakon prvog paljenja je bila čekanje na nove dijelove + neka količina $ ;)

LOCTITE -plavi (crveni-strong, je valjda za djelove koje se neće nikada rastavljati, al neznam ima li takvih) promućkaš bočicu, staviš kapljicu na vrh navoja šarafa i pokupiš višak prstom (dovoljno je koliko ostane u navoju)

NE uljiš plastiku i ležajeve!! (ulje pokupi prašinu pa ti pohaba plastiku, a iz ležajeva rastopi mast koja iscuri pri visokim okretajima, pa ostanu suhi)

Odg: Sastavljanje Helija

Reply #3
Kupio sam kit koji je tebao doći sa motorom , ali je došao bez njega pa sm posebno naručio Thunder Tiger-ov RL-56H  kojeg trba razraditi a i to neznam kako jer u uputstvima ne piše ništa

Odg: Sastavljanje Helija

Reply #4
Htjeo sam se prijaviti za školicu ali kod mene je problem što radim vani po mjesec-dva i onda sam doma 6 dana i nikad neznam točno kada ću se vratiti tako da nemogu  ništa planirati.
Koje ulje moram kupiti za rotirajuće dijelove ? Je to neko posebno silikonsko ili..

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.