Skip to main content

Topic: Novi projekt: Twist 40 elektro (Read 7437 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #2
Super gradnja, samo naprijed !
Primjetio sam da koristiš UHU hart ljepilo. Nije loše ali moja je preporuka na strani PU ljepila.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #4
Super gradnja, samo naprijed !
Primjetio sam da koristiš UHU hart ljepilo. Nije loše ali moja je preporuka na strani PU ljepila.
UHU Hart može imati i određene prednosti pred PU ako se radi o 'točkastim' spojevima, kao npr. letvica i rebara.
U takvim slućajevima, PU je efikasan samo ako se napravi mala ekspandirana loptica koja drži takav spoj.
Sa UHU Hartom moguće je izvesti jednu tehniku lijepljenja (opisana je malim slovima na tubi), a to je da se prvo svaka strana spoja namaže tanko lijepilom, pričeka 2 minute i tada se samo jedna ponovo namaže i sve skupa spoji pod izvjesnim pritiskom.  Ako se radi o vrsti drveta koja teško upija, kakve su npr lipove letvice, onda ova tehnika ima prednost.

BTW, u 35 godina bavljenja ovim hobijem, prvi puta imam i susjeda koji se bavi istim, samo naprijed Enes, dobro ti ide !

Damir


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #6
Takve pante možeš lljepiti UHU porom, CA ljepilom, epoxyjem...
Napraviš utor, gurneš pant zbog probe, kad je sve ok, namažeš početak panta ljepilom i gurneš u prorez. Moraš paziti da ti višak ljepila ne pređe na sam sastav panta jer ga slijepi i onda je sranje.
Zato je UHU por još najčistiji za raditi, spoj vjerojatno nije čvrst kao kod epoxija, ali je elastičan što mislim da nije loše kod ovakvih pozicija.
Ja za svaki slučaj rastopim malo voska po preklopu panta. Kad sve zaljepim, očistim višak ljepila. Ako i ostane malo sljepljeno, razgibam površinu, vosak pukne, počistim malo čačkalicom i to ti je to :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #7
Evo pante su smontirane i model je presvucen u foliju, nazalost fali mi folije za prezvuc elerone pa ce.nastavak gradnje biti malo pauziran...

Budem stavio danas slike...

Hvala na savjetu oko panti, uhu por je bio moj izbor.



Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #10
Možda buš imao problem sa težištem.
Da ne stavljaš olovo i dodatno otežaš model, možeš težište riješiti da servače ugradiš u trup i bužirom povežeš na poluge elevatora i repnog kormila. Tak da ti servači budu bliže kabini ili ispod nje.
Sad su ti servači iza a motor ti je lagan a batku nemožeš toliko naprijed pomaknuti. Avion bi ti mogel biti repat.
Možda da probaš težište prije nego sve napraviš jer ak buš moral nekaj prekrajati bude ti teže.


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #12
Avion ti je super,
samo ako si stvarno Pocetnik kako pises da jesi bit ce ti i suvise brz za pocetak,
Sretno,
poz,Iv

 

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #13
Evo upravo sm izvago model sa svim komponentama +  kotaci, folija za elerone,i ostalih sitnica...

tezina 1713g bez ovih + komponenti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #14
Tvoj motor je težak okolo 190 gram ja sam na tom avionu imao okolo 450g motor na nosačima naprijed toliko koliko ti možeš gurnuti naprijed elektromotor.
Ak staviš serva iza moral buš stavljati olova na njušku. To vjerojatno želiš izbjeći.
Probaj sve pokvačiti, poljepiti selotejpom na avion pa vidi di mu je težište.