Skip to main content

Topic: METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA (Read 2349 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA

Nakon ove nesreće u nedjelju, počeo sam ozbiljno razmišljat o načinu i sigurnosti punjenja i čuvanja tih baterija.
Gledao sam dosta filmića, al nisam to toliko ozbiljno shvatio zato jer sam i sam prije probušio bateriju i ništa se nije dogodilo.
Jedna mi je bila crkla , i isto tako ništa strašno. Punio sam ih bez lipo-bag-ova , ostavljao i preko noći, kad me nije bilo doma , i to na drvenom stolu... Prije godinu dana sam kupio jedan lipo-bag , i od onda sam punio u njemu , nisam ostavljao puniti preko noći,  a ni kad me nije bilo doma (osvjestil sam se  ;D ). Al sad čisto sumnjam da je to dovoljno.
Razmišljao sam kako napraviti neku metalnu kutiju bez previše mudrovanja i kompliciranja, te što jeftinije .
Tako mi na pamet sinula ideja da preradim kučište od računala. Imao sam jedan stari komp koji  nije radio.
U garaži sam našao komad pleha debljine 1.2 mm , izrezao i pričvrstio s prednje i zadnje strane. Stavio sam dupli pod (razmak između pleha cca 5 mm), al moram još i duple stijenke. Nije još gotova , al evo par slika da vidite kak to izgleda.
Kutiju bum koristil za punjenje , držanje baterija  i teren, naravno da budu još u lipo-bagovima koje moram naručit.
Punjenje ću preselit u podrum na beton ispod stepenica.
Što se tiće kutije , mislim da NEMA ŠANSE  da se zapali nešto, pa da punil na fotelji. Duplu stijenku sam stavil radi sprečavanja širenja topline .
Investicija : 0 kuna , sve sam imao u garaži :)
A vjerujem da nije problem nabavit neki stari komp, il dva komp-a  , pa se s 2 kutije napravi jedna, ako se nema pleha , ja sam imao kojim slučajem :)


















Odg: METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA

Reply #1
Btw , izvinjavam se na neredu  8)


Odg: METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA

Reply #3
sve super.. odlična ideja za iskoristiti stare kante.. a i nova kučišta nisu na nekoj cijeni... trebalo bi jedino testirati dali boja na kučištu može planuti i da li ju lipica može toliko zagrijati.

Odg: METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA

Reply #4
Ja budem stavil dupli sloj lima koji necu bojat ,  mislim da stvarno nema šanse da se ugrije vanjski sloj do temperature da boja izgori.

Odg: METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA

Reply #5
skini windows licencu sa kutije i stavi u oglas.... još budeš u plusu ....  :)
 :)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: METALNA KUTIJA ZA ČUVANJE LIPICA

Reply #6
Nije to licenca , to ti od kompa...