Skip to main content

Topic: Homemade CNC (Read 40547 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Homemade CNC

Reply #45
WOW....jebeni strojevi...nego,kaj ima u hrvatskoj više od tri čovjeka koji znaju isprogramirati stroj sa 4 a kamoli 5 osi?koliko se to naplaćuje?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Homemade CNC

Reply #46
Začudio bi se kakvih sve strojeva ima. Ima u Međimurju jedan 5 osni kaj bi mogel oko šlepera svaki dio dohvatiti

Odg: Homemade CNC

Reply #47
Simpi - i izgledaju i rade odlično!!!! :) Imate više slika na www.cnc-centar.com.hr - a cijene su okvirne ovisno o materijalu koji bi obrađivao!!!

Ako je naša unificirana recimo glodalica A4 dimenzije obrade -x,y,z. (drva,aluminija,plexi,željezo itd.) oko 14.000,00 kn! pa dalje na A3 x,y,z - 22.000,00 kn!
Točnost strojeva je 0.001 po novom std. kojeg radimo ali se baziramo na točnost 0.01! Motore koristimo od 12kg do 21kg. ovisno o potrebi! Vodilice i linearni ležajevi su od provjerenog proizvođaća ( znači ništa na pixe osim ako stranka zahtjeva) tako da je i cijena veća! Koristimo brušena vretena i brončane matice - u ponudi naravno i kuglična vretena ali za njima nema potrebe. Strojevi su opremljeni HOME-LIMIT switch-evima te releom za paljenje i gašenje pogonskog stroja. Imamo čak i izlaz da LASER diodu ako bi se ona stavljala umjesto frezerice!

A ako imate potreba da radite samo mekane materijale kao depron - balza - plastika, onda su dimenzije veće a cijene manje jer netreba pojačavati vodilice itd. radi opterečenja kojega nema!
Recimo radili smo za depron i balzu stroj od 1500x - 800y - 150z za 15.000,00 kn. Ali sa pojačanim vodilicama i vretenima jer je stranka radila i aluminij!!!!.
 Ako se ide na remenski prijenos i slabije vodilice fi12 na stupu cijena je daleko niža, a točnost ostaje ista!

Tako da cijena ide uz stroj po dimenziji i materijalu koji obrađivate, ako me shvačate! U ponudi imamo strojeve do 5. osi.

Svi naši strojevi rade sa MACH-3 a crtati se može naravno u raznim programima kojih ima i na netu za skinuti, ali ih se dobije uz stroj naravno!

Ako posjedujes jednu ovako dobru masinu,steta je ne imati Kuglicna Vretena,imao sam ju SHW to je vjecna stvar i za uvijek nevjerovatno tocna,
Poz,Iv

Odg: Homemade CNC

Reply #48
Napokon : još staviti radnu ploču pospajati žice i to je to : (ako  ne raznesem podrum kad uključim struju  :D :D :D :

ps.ostalo mi viška ležajeva i vretena sad je na redu dorada rezalice za stiropor.....
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Homemade CNC

Reply #49
Mali refreš teme
Evo da se i ja pohvalim, ovih zadnjih nekoliko mjeseci se nekaj delalo pa je ispalo ovo
Radna površina X=660, Y=910, Z=60-110 (par šarafa i diž se) sad je na 60
Motori X,Y= step 3,25A, Z=3A
Navojna kuglična vretena
Konstrukcija AL profili 40x40 i 40x80
Kontroler H1 od www.hobbcnc.hu
glodalo je obični proxon do 25k okretaja
Sljede slike i možda koji video
Pozdrav


Odg: Homemade CNC

Reply #51
Evo i malo slikica

još ima posla na njemu, ali glavno da radi....
 ;D

Odg: Homemade CNC

Reply #52
Bravo SKAZIC,moramo isprobati kak radi.!! ;)
Robert


 

Odg: Homemade CNC

Reply #54
majstorski  "skazic" , da bi reć rekel.... ako nije tajna gdje si nabavio ta kuglična vretena i matice?

Odg: Homemade CNC

Reply #55
majstorski  "skazic" , da bi reć rekel.... ako nije tajna gdje si nabavio ta kuglična vretena i matice?

evo, ja sam nabavio u kini, ebay...pogledaj "linearmotionbearings2008" usera.


Mene zanima gdje nabaviti takve ALU-profile, i po kojoj cijeni? Ja sam sve radio s običnim ALU cijevima, pilio, bušio...

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Homemade CNC

Reply #56
majstorski  "skazic" , da bi reć rekel.... ako nije tajna gdje si nabavio ta kuglična vretena i matice?

evo, ja sam nabavio u kini, ebay...pogledaj "linearmotionbearings2008" usera.


Mene zanima gdje nabaviti takve ALU-profile, i po kojoj cijeni? Ja sam sve radio s običnim ALU cijevima, pilio, bušio...

Tomislav.
Je vretena su u kineza s ebaya, a profili su mytech zastupnik je www.epo.hr
40x40 i 40x80 hevy (stjenke su deblje, a s tim i cijena)

Odg: Homemade CNC

Reply #57
majstorski  "skazic" , da bi reć rekel.... ako nije tajna gdje si nabavio ta kuglična vretena i matice?

evo, ja sam nabavio u kini, ebay...pogledaj "linearmotionbearings2008" usera.


Mene zanima gdje nabaviti takve ALU-profile, i po kojoj cijeni? Ja sam sve radio s običnim ALU cijevima, pilio, bušio...

Tomislav.
Je vretena su u kineza s ebaya, a profili su mytech zastupnik je www.epo.hr
40x40 i 40x80 hevy (stjenke su deblje, a s tim i cijena)

hm, da, gledao sam i te MayTecove....

sad sam našao neki "elektrostroj.hr", poslao sam im upit za 45x45 i 45x90, pa me zanima što će odgovoriti....

Nisam još ni v1 završio, već planiram v2 :'(
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Homemade CNC

Reply #58
je to je tak.. ja vec razmišlam o V3,5  :D

Odg: Homemade CNC

Reply #59
Evo razvija se ideja polako verzija 1.2 mali upgrade
Moram hladiti motore, pa evo hladim ih.
I nova radna površina... za sad.
To je to... sljedeča verzija je s vakum stolom(želja)
Pa budemo vidli kad bude...