Skip to main content

Topic: Testiran ZAGI s profilom MH43 (Read 19928 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #60
koji setup imas i pri kojoj brzini kihne?

samo selotejp i 3m77 su dosta za preko 140 km/h mjereno gps-om

na jubitou lik ima ca 160 kmh i uredno ga vozi, njegov je sa folijom obucen

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #61
ovaj je bio od stirodura, mh43 8,5%, 32cm u korjenu krila a 15cm u vrhu.
imao je letvice 5x5mm od smreke postavljene u obliku slova A. Lijepljen poliuretanom.
Oblozen Oracal folijom.
Setap je 40A esc, 3S baterija 2200mAh, 5x5 prop Master Airscrew, HXT inrunner 2700kv.
Brzinu nisam mjerio jer nisam imao cime, a nisam bas ni tako dobar pri procjeni brzine "odoka".


Imam veliki upitnik iznad glave, koji se pali i gasi, k'o u crtanom filmu.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #62
Mišo, imam nekako dojam da je flater nastao na elevonima: stirodirni Zagi sa letvicama i presvučen folijom mora biti tvrd i ne baš sklon takvoj rezonanciji.
Mislim, bilo bi dobro vidjeti od čega su elevoni (ako treba neka budu i od topolove šperploče) i kako su pričvščeni za krila?
Čak i servači i montaža sajli prema elevonima može utjecati !
Damir

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #63
hm, elevone sam radio od 3mm balze, za izlaznu ivicu krila su bili pricvrsceni cijelom duzinom.
Servoi su bili povrzani pod 90 u odnosu na liniju spajanje elevon-krilo, jako kratkom celicnom zicom od 2mm.
Mislim da je Damir na pravom putu, i na prethodnom je elevon bio od 3mm balze.



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #64
Ja želim konstruirati Zagi koji će imati flutter po difoltu da se mogu smijat na livadi :)
MAK Zapad

Odg: Testiran ZAGI s profilom MH43

Reply #65
hahahaha, ovaj je i na proslom letu imao flater, pa sam ga jos "ojacao" onom "pancirnom" trakom  iz HK, ali nije bilo dovoljno, lom je nastao tacni tamo gdje su se pojavile i prve pukotine, na uglovima prostora za propeler i paralelno sa korjenom krila.


p.s. hoces da ti napravim koji ? :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.