Skip to main content

Topic: Pomoć, poglodao mi se maingear (Read 2364 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoć, poglodao mi se maingear

Sad došao s letenja, radio sam nekakve flipove s velikim pitch pumpovima i poglodao mi se maingear u zraku (na svu sreću sletio sam heli u komadu).
Da li to znači da je motor (tj. pinion) bio predaleko od maingeara, da li koristim pinion s previše zubaca (14t na 3550 kV, 100-92.5-85-92.5-100 krivulja), da maknem pitch boost na BeastX-u, kaj bi bilo najbolje kad već raskopavam heli? Pretpostavljam da bi 14t na Tarot 3800 kV motoru bez governera bio malo pretjeran?  ::) ::)
Maingear je bio Align, novi, tak da nije do njega (valjda)...
MAK Zapad



Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #3
ovaj motor http://hobbyking.com/hobbyking/store/__9021__Turnigy_Typhoon_450H_2215H_Heli_Motor_3550kv_450_class_.html ?
Ako je, sa 14T pinjonom to je masakar (motora, batke i helica), ja sam s njim i 13t na 100% imao hs preko 3500 (ne sjecam se tocno) helic se raspadao al je bio :P :P :P :P.

Ja ti taj imam na 450PRO. S 11T pinionom.

Brutalno "pumpa". NO, s 14T pinionom ne mogu ni zamisliti kako bi brutalno izlgedalo. Pa i ekipa komentira da je s 12T debelo preko 3000.

Heli bi morao biti savršeno složen i sve top notch materijali. Barem moje mišljenje.

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #4
Pa dosad sam letio s 14t na 100% throttle-a  :) HS je po kalkulatoru bio bliži 4000 nego 3000.
Lijepo pumpa da, ali i boga dosta.
Sad sam stavio 13t pa ćemo vidjet, čekam da se loctite osuši pa idem na Jankomir. Dođeš Moriaty?
Po calcu je HS sad oko 3300-3400. Tak negdje sam i mislio složit. Nadam se da ću dobit još kojih pol minute leta i čak da će i manje boggat. 14t je očito bilo malo previše
MAK Zapad

 

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #5
2215H sa 12T helitachom izmjereno cca3200 - 3250 na 100%gasa, i to mu je brijem granica. Na svom hku sam na 13t uspio strgati motor mount i zderati zupcanik, naravno nema usporedbe sa ovim Robijevim helicem al me uopce ne cudi.

Robi, ma garant ce manje bogat, manje koljes bateriju, na 14t se sam vrtio i nist snage nije imao
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #6
Znači sad bih mogao imati negdje 3500. Hm, moram pazit kaj radim na kolektivu jer mi je pitch boost uključen, smanjit ću malo krivulju gasa za svaki slučaj
BTW strgo si motor mount? LOL koji smijeh, kaj je strgo šarafe ili baš sami mount?
MAK Zapad

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #7
Ma strgao bas metalni mount ispod m3 sarafa koji drzi motor, saraf nije bio nit pretegnut nit nis, luft izbedzu pinjona i m geara isto dobro postelan (koliko moze bit sa hk zupcanikom). Ma losa legura aluminija i kontrola kvalitete u banani, drugi mount koji sam stavio je na oko deblji od ovog koji je pukao
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #8
Hehe, nemreš vjerovat
Ja došo doma, izdivljo sam se ko beštija danas, heli je puno sporiji s 13t, baš ono osjetno, ali ide lijepo. Vidjet ću koliko mAh ću zgurat nazad u batke, timer je bio na 4:30
Uglavnom, letio sam jako brzo u invertedu u rikverc i najednom ostao "bez repa", heli se počeo vrtit ko mutav, pao je u najveću moguću šikaru na Jankomiru. Operacija spašavanje vojnika Tarota je trajala 15 min, jedva sam ga našao i to - bez ogrebotine :D
MAK Zapad

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #9
Hehe, nemreš vjerovat
Ja došo doma, izdivljo sam se ko beštija danas, heli je puno sporiji s 13t, baš ono osjetno, ali ide lijepo. Vidjet ću koliko mAh ću zgurat nazad u batke, timer je bio na 4:30
Uglavnom, letio sam jako brzo u invertedu u rikverc i najednom ostao "bez repa", heli se počeo vrtit ko mutav, pao je u najveću moguću šikaru na Jankomiru. Operacija spašavanje vojnika Tarota je trajala 15 min, jedva sam ga našao i to - bez ogrebotine :D

<<<<<<<Znači isto turbo otporan. Joj bila bi fakat šteta da se dogodilo nešto. Sreća u nesreći.
Zašto je rep otišao?

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #10
Znaš onaj centralni dio na repnoj osovini koji drži bladeholdere? E onaj mali imbus se odšarafio, nije mogao izdržati tu brzinu u rikvercu  :D
I sad zamisli kak ti heli u invertedu radi piruetu prema podu, kakav osjećaj  ???
Na negdje 10 metara sam okinuo TH i dodao negativni kolektiv, nađem heli a ono bez ogrebotine  :D
MAK Zapad

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #11
jedan od devet života potrošen ;)
Nadam se da nećeš trebati slijedeći.

Sve cijelo? Bolesno.

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #12
A spizdit ću ga, to je sigurno  :-\
Samo nadam se da se neće prečesto događati
Sutra sam na Jankomiru, javi se ak ideš
MAK Zapad

Odg: Pomoć, poglodao mi se maingear

Reply #13
A spizdit ću ga, to je sigurno  :-\
Samo nadam se da se neće prečesto događati
Sutra sam na Jankomiru, javi se ak ideš
Budem vidio, imam dosta posla danas pa do petka. Ali za vikend definitivno. Gdje god. Idem raditi krugove barem ;) ;) I idem zakucati miga. Još malo pa gotov.
Samo mu trebam staviti linkove.