Skip to main content

Topic: Pomoć oko osnova modelarstva (Read 22217 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #45
Zaboravio sam postavit sliku kartica
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #46
@modernwarfare

OK, jasno je. Jednostavno i djelotvorno. Thnx na slikama!


Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #48

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #49
Hvala!


Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #51
Sjetio se jos jednog pocetnickog pitanja... pa ako netko moze pomoci... znam da je malo blesavo, al bolje da pitam, nego da moram radit cijeli trup ponovno ak krivo probusim...

Kak busite rupe u depronu na mjestu gdje push rods izlaze iz trupa aviona prema kormilu?
Dali isto grijete zicu pa tak probijete depron ili?

/Marko

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #52
ne radim to jer ne pravim takve avione ali kad bi radio,na taj nacin bi uradio,samo je malo prosiri da ima onako malo ''lufta''
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #53
rupe u depronu i slicnim materijalima se buse ovako EZ Foam Drill ,znaci mozete isto tako mesinganu cjevcicu stavit u busilicu i na laganim okretajima busit perfektne rupe

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #54
Da, možeš mislit kak svako ima ovu pizdarijicu doma :D

Buši depron kako želiš...Dremel, skalpel, vruća žica....tvoj izbor!
Ovisi najviše o rupi i materijalu :)

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #55
Ja uopce nisam rekao da ti treba bilo kakva pizdarijica (btw koju uopce nije problem sam napravit),nego umjesto borera u busilicu stegnes komadic cjevcice i busis malom brzinom ,tu na ovom linku -http://www.airfieldmodels.com/information_source/how_to_articles_for_model_builders/tools/razor_hole_saw/ -sve je objasnjeno u detalje ,ne morate radit ove zube , samo konusnim brusom iznutra na ravnu cjevcicu malo zabrusim rub i pici ,uvjeravam vas da ne postoji savrseniji nacin za busenje rupa u balzi ili kojekakvim
izolacijama

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #56
E tako već da...čovjek je novi skroz, treba mu objasniti u detalje!

Ima nas koji se bavimo od malena s alatima, a ima i "normalnih" koji ne znaju cake i cakice :)

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #57
Thnx decki na pomoci!

Sent from my ST15i using Tapatalk 2


Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #58
može mala pomoć.. di bi mogao nabaviti ove žute folije s kojom mi je presvučen avion ?... radi se o piper j-3 cub...imo sam lom krila koji sam uspio fiksirat ali mi se potrgala folija...

Odg: Pomoć oko osnova modelarstva

Reply #59
kakav model balza?
ako da to ti je oracaver folija imas je u hr kod leomodel a imas i iz eu dmt  ili hobby king
strong, light and cheap - choose two

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.