Skip to main content

Topic: Wii X-Copter project by TalaxY  (Read 29375 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #60
ej, fali slika motora  ;)

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #61
nema ih još, u solasku he he... cuj imam jedan problemčić sa multiwii confing programom.. uvik mi se ruši software, samo posivi cjeli prozor. nekada mi posivi sve udmah nakon pokretanja a nekad mi se ne ruši nakon 5 minuta... u tih 5 minuta učitao sam sve kako je objašnjeno na njihovoj stranici. sve radi i zadovoljan sam, nego se taj sowtware ruši.
stavim slike kako izgleda kad sve radi i kako izgleda kad se sruši..


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #63
problem je java engine na PC-u ;)
pogotovo se to dogadja sa novijom verzijom jave, probaj je maknut pa staviti neku stariju
 


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #65
samo spoji i aktiviraj ih tu u configu


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #67
a jel smijem pitati kaj budeš sa prop saverima??
dx9-xd8-gobac630


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #69
nemoj si glavu razbijati sa takvim pričama, lepo izbalansiraj propelera , našarafi na motorič da bude što bliže kučištu ...

jednostavno bez ikakvih kemija , kad pukne gumica (ova HK shit) onda je više štete nego koristi , i motoriči imaju manje vibracija kaj je osovina do propelera krača ,manji momenti i to ....
dx9-xd8-gobac630


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #71
uzmeš nešto što imitira osovinu, štapić za ražnjiće ;) staviš prop i vidiš koja strana pada, lagano obrusiš pa ponoviš.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #72
A gle Stipe...pusti se gluposti sa balansiranjem i prop saverima i ostalim....lijepo sve zalemi i napravi probni let pa ćeš vidjet što i kako dalje....poznam tvoju situaciju jer i sam sam početnik...čekaš dijelove pa u zelji da što prije poletiš ili neš konkretno sloziš prtljaš po svemu i svačemu naručujući stvari koje ti i ne trebaju...daleko si od toga da obračaš paznju dal se quad trese radi neizbalansiranih propova,to buš kasnije..koliko ja vidim bolje si naruči još koji nosač za motor onakve kakave već imaš jer će ti bit problem namontirat motor samo na dvije rupice(motor mount koji dobiš sa motorom je u X i ima 4 rupe,a tvoj nosač ima dvije.....i počni proučavati dokumentaciju (i forum rcmodels/multiwii gdje ljudi iznose svoje probleme i rješenja sa time)od pločice da shvatiš kako sve namjestiti jer tomislav(i uz najbolju volju koju uvijek ima ,teško ćeš ga uhvatit slobodna....eto,nadam se da sam pomogao jer i ja imam doma hrpu stvari koje mi u biti ne trebaju(zapravo sad imam slozena 2 quada....)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #73
za kolegu koji smatara balansiranje nepotrebnim samo mala opaska .... sve kaj ima veze sa gyro stabilizacijom ima jako velike veze sa vibracijama ali ... bože moj ..  treba probati možda bolje radi kad se sve stepa  :D :D
dx9-xd8-gobac630

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #74
ok,pardon...nisam htio reči da je balansiranje potpuno nebitno nego da na tom putu ima vaznijih stvari u početku(mozda prvo da slozi cijeli quad i poleti pa da onda vidi kako je sve leglo....sitne vibracije smetaju gyru pa je zbog tog dobro montirati pločicu na gel ili spuzvicu koja upija vibracije(al mislim da smo o tom već prije).Napominjem da sam i ja početnik pa mozda ne uviđam prednosti balansiranja propova,na ovom ranom nivou,koliko bih trebao...
P.S.Dr.Tomislav pomogao mi je više puta (sati i sati njegova slobodna vremena..)i da njega nije bilo valjda bih već odustao a quad mi još nebi letio...pomoći će on uvijek kad stigne,al moraš i sam sve shvatiti a pločica ima dost toga...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.