Skip to main content

Topic: Wii X-Copter project by TalaxY  (Read 29531 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #76
Ma letit će nemaš brige.. vidio sam ih sklepanih, dobro da nisu selotjepom i čavlima spojeni.. pa su letili bez greške ;)

Cilj je da sve mehanički podesiš što je bolje moguće, a ostalo se kasnije ispravi softwareom.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #77
Ma letit će nemaš brige.. vidio sam ih sklepanih, dobro da nisu selotjepom i čavlima spojeni.. pa su letili bez greške ;)

Cilj je da sve mehanički podesiš što je bolje moguće, a ostalo se kasnije ispravi softwareom.
potpisujem
dx9-xd8-gobac630


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #79
Stipe,

vidim da kaniš stavljati 12.45 na DT 750 i propove učvrstiti gumicama. Moj savjet ti je da to ne činiš. Premda ne znam koliko ćeš biti ukupno težak ne preporučam iz sigurnosnih razloga kao i zbog moguće materijalne štete.  Ti motori imaju dugu navojnu osovinu i stavi matice već po propisu kako ide i to one samozatezajuće. Osovinu možeš i skratiti ako ti je preduga.

Elise uvijek balansirati i prije prvog leta. O tome nema rasprave kod multirotora. Koliko sam upoznat to ti čak i jasno piše na kontroleru koji si kupio. Zar ne?  ;)

lp
Toni
 


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #81
 
lp
Toni     


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #83
Pa da ti čujem glas....malo šale. Samo dopuna ranijih savjeta kolega koji se identificiraju kao početnici o ne/potrebi balansiranja propova. A što si ti mislio zašto ti to šaljem?
 
lp
Toni 


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #85
Upravo tako. Kada povećaš slikicu vidjet ćeš da na kontroleru piše da treba balansirati propove. To je jako važno kod svih multija a ovaj kontroler osobito pati na to. ;D  
 
lp
 
Toni

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #86
aha nisam to ni vidio, al sam vidio u detaljnom opisu ispod proizvoda kad sam kupovao... to balansiranje je obavezno isto kao felge za automobil.. što veći broj okretaja, vibracije su još veće i naravno da će djelovat na snimku u konačnici... gledao sam i brušenje propelera izvana brus papirom i čini mi se unčikovitim načinom balansiranja te dodavanjem ljepila na srce propelera da budu balansirane sve osi

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #87
e jeboga ja kak ste zapeli....dobro ja nemam pojma ali nekak mislim da Stipe ima drugih stvari koje će rješavati prije...a propove nek balansira pa kad ih slomi desetak bude ispoćetka....Stipe molim te izbalansiraj propove i kupi si onaj neki DU neš balanser...e da kupi si i voltmetar...e da kupi si i brojač okreta propelera...sve kupi kaj god vidiš da ima veze sa multirotorima...Ljudi moji sam sam htio pomoć......
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #88
I da Stipe moj,još si daleko od snimke koja treba bit mirna...daleko si od bilo koje snimke jedno najmanje mjesec dana...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #89
e jeboga ja kak ste zapeli....dobro ja nemam pojma ali nekak mislim da Stipe ima drugih stvari koje će rješavati prije...a propove nek balansira pa kad ih slomi desetak bude ispoćetka....Stipe molim te izbalansiraj propove i kupi si onaj neki DU neš balanser...e da kupi si i voltmetar...e da kupi si i brojač okreta propelera...sve kupi kaj god vidiš da ima veze sa multirotorima...Ljudi moji sam sam htio pomoć......

Peroemine,
 
nema ljutnje kolega. Tu smo da bi pomogli jedan drugome i da bi izbjegli situacije kršenja desetaka propova jer pri padovima nažalost neće pucati samo propovi. Ne treba se ljutiti ako ponekad reagiramo u neki thread gdje vidimo da je potrebno jer ionako od kolega početnika kontinuirano dobivamo hrpe upita na PP kako i što. Pa ako za to imamo dovoljno vremena i volje onda se ponekad može otrpiti i neki naš intervent koji je u dobroj namjeri.  ;)
 
Eto i ti si mu u ovom postu dao nekoliko dobrih i nužnih savjeta. Svi koji grade bilo što na struju svakako bi trebali razmotriti nabavljanje instrumenta kojim će mjeriti snagu, potrošnju, voltažu jer bez toga je teško optimizirati čitavu letjelicu, a pogotovo multirotore. Optimizacija kod multirotora je užasno važna i bitno utječe na krajnji rezultat kojem težimo, pa i kolega Stipe. Multirotori su cigle koje, kada baterija ili nešto drugo da svoje, idu okomito dole i tu nema nekog velikog prostora za pogreške.
 
lp
Toni