Skip to main content

Topic: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI (Read 13552 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Ovdje ću na jednom mjestu stavljati multirotor - videa. Kronološki od nekih početaka. Neke ste vidjeli, drugi su novi.
Prvi KK quad je poletio prije nešto manje od godinu dana.

quad1.wmv

Onda je došla naprednija verzija.

Toni quad - 13.2.2011.

Zatim "malo" veća heksa.

HEKSA.MP4

Pa malo manja heksa.

KK HEXACOPTER - GO PRO
 
 
 
 
 
 
 
 


Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #2
Ovdje smo nakon dva sata na livadi na -3 stupnja odletjeli malo za gušt ja i Tomo. On je grijao ruke a moje su bile potpuno ukočene što se vidi i po pokretima na palicama, tj. nije tako mirna slika kako sam navikao.

flying with frozen fingers at - 3 celsius

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #3
Bila je jedna duža pauza jer su iskrsnuli neki drugi životni prioriteti. Sada se opet polako zagrijavam s multijima.
Quad frame je isti samo je gore NAZA, novi motori i elise.
Ovo je RAW snimka s GO PRO bez ikakve naknadne stabilizacije. Zanemarite jello jer sada se ne bavim s njim nego pokušavam dobiti što mirniju snimku po rubovima. Novi kontroler novi izazovi. Ovo je još daleko od onoga što želim al hej ipak je i dalje  riječ samo o quadu.  :)
naza 1.mp4
lp
Toni

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #4
Izbacili su novi Assistant 1.6 za NAZU - GPS.
GPS Module Available Naza-M GPS will greatly enhance performance for entry AP with Position Hold, Return-To-Home and Intelligent Orientation Control.
http://www.dji-hobby.com/naza/index_en.html

Sada još samo treba malo pričekati i vidjeti kako će se to ponašati kod ekipe vani.
lp
Toni
 

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #5
Video maksimir me se posebno dojmio, osobito pas kad kopa.
Zute boje sume su prekrasne.
Pro video po svim mjerilima.
 :) :) :) :)

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #6
Hvala na komentaru al daleko je to od pro uratka. To se mi amateri samo igramo, testiramo svoje i granice strpljivosti naših boljih polovica  petljajući s multijima.  ;D  Uzimaju puno vremena i testiranja da bi se došlo do nekog rezultata. Al dobro, u tome i je čar cjele priče.
Pas je bio simpa al skoro je ostao bez brkova.  ;)
lp
Toni

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #7
Gore sam stavio raw snimku da vidimo hoće li se postići neki napredak po tom pitanju i na koji način bi se moglo doći do toga. I dalje mi je prioritet smanjiti trzaje po rubovima na minimum, a usput ću onda rješavati i jello koji se javlja. Uzeo sam nešto prejake motore pa ih se nije moglo dobiti da rade bez povremenog tvikanja. Od raspoloživih 230 W snage na ful gasu motori su koristili samo 70W u lebdenju. Obično kontroleri to ne vole i bolje je da motor radi približno opterećen na kojih 50% gasa. Onako kako je to i inače preporučljivo kod multija. Pribjegao sam onda drastičnom rješenju. Opteretio sam ga dosta. Tako sam ovu snimku napravio sa dvije 4S baterije od 5000 mAh. Služile su kao teret da se vidi kako će utjecati na stabilnost stroja. To je gotovo 1 kg batki na tako malom quadu.
U svakom slučaju smirio se - dodatno opterećenje mu je dobro došlo. Sada znam u kojem smjeru treba ići dalje kako bi se rješio taj problem. 
lp
Toni 

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #8
Dvije 4S baterije, nice  :). Koliko dugo moze ostati u zraku sa njih dvije?

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #9
To je bilo samo testiranje utjecaja dodatne težine na stabilnost. Nije predviđeno da leti s dvije takve baterije jer  bi brzo ubilo motore. Nisu bile pune pa je bio u zraku minutu tek toliko da se vidi promjena ponašanja. Mislim da će na kraju biti jedna 4S od 5A. No i za to još moram napraviti testiranje. Tek ću onda znati točnije. Ali u toj kombinaciji let bi se trebao svakako produljiti. Koliko - to ćemo tek vidjeti kada na punoj batki izmjerim amperažu u lebdenju.  

lp
Ante

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #10
Samo naprijed toni,

izgleda da stvarno model ne smije biti prelagan, jer su ti motori mahom oko 150-200W, pa puta 4-6 komada...
i onda mogu vrlo brzo naginjati model... što nije baš ok za snimku, više za akro ludorije.

a i sama fizika čini svoje, što je neki predmet teži, to će sporije mijenjati svoj položaj...dakle manje poskakivanja modela po zraku iako sile koje djeluju na njega ostaju iste(vjetar, komande kontrolera itd..).


ja sam isto dobio bolje rezultate s natovarenim quadom nego kada je letio samo s 1 batkom i kamerom
http://tinyurl.com/quadnatovaren , bez acc i gimbala pa je opet bilo ok u svoje vrijeme.

a kada sam tako više nabacanih batki spojio u paralelu,
triki je bio s Gopro i FPVom 19min u zraku, s HobbyKing motorima od 10$, ne scorpionima od 60-70$  ???
http://tinyurl.com/endurancetriki


izgleda toni da radimo prelagane modele  :D
moramo ih nakrcati batkama jednostavno i letit će još bolje a i dulje, a to svi vole  ;D  8)

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #11
Ha, ha Tomo upravo tako. Morat ćemo malo to sve povećat, otežat.  ;D


lp
Toni
 

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #12
jedna fotkica s go pro ......to je dio livade na kojoj letimo...
 
lp
Toni


Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #14
još jedan.. ima još dosta jella al to mi i dalje nije prioritet...
test naza.mp4
 
lp
Toni