Skip to main content

Topic: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI (Read 13553 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #15



Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #18
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #19
ima i za Android hrpa takvih aplikacija koje mjere vibracije

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #20
http://www.vibrationmounts.com/Store.asp?Page=Products1.htm

nevjerovatno mi je da sam na istu stranicu ko i ti naletio....

ima i kod nas naručit al naravno skuplje gotovo sigurno

http://hr.rsdelivers.com/product/geltec/s/gel-bush-type-s/0474802.aspx#

a kaj ovo nebi posluzilo?

http://www.ebay.com/itm/ANTI-VIBRATION-camera-mount-helicopter-multi-rotor-100-/110828016321?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6538408712907573619

Mislim da bi. To sam koristio ranije na heksama i stvarno je dobro radilo. Sada bi možda isprobao nešto novo tako da uvijek napravim neki korak naprijed. No, možda se opet odlučim i za tako što, premda bi mi više odgovaralo nešto poput one podloge jer mi je mali gimbal sada vertikalan.

lp
Toni

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #21
ima i za Android hrpa takvih aplikacija koje mjere vibracije
Ima. Ja sam danas instalirao ovu i radi čist OK. Sada kada uhvatim vremena slijedi balansiranje motora. Elise su već balansirane i ostat će na motoru dok ga balansiram. Naravno, kao i na onom ranijem videu od iPhonea treba raditi jedan motor po jedan da se ne bi što nepoželjno dogodilo, a i da bi mjerenja vibracija bila što preciznija. 
http://www.appbrain.com/app/vibration-monitoring/com.lul.vibration.monitoring
lp
Toni
 

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #22
Mi koristimo silikonske amortizere iz cd-rom, iz kompa

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #23
I to može poslužiti - bilo što da ublaži vibracije.
Uglavnom sada je manje trzanja po rubovima. Kada stignem uplodat će nove ficleke. Razliku je napravio prelazak sa 9x5 elisa na 8x4. Problem je bio što su u prvoj kombinaciji motori davali puno snage i bili premalo opterećeni. To je onda dovodilo do povremenog tvikanja na motorima. Ti trzaji se onda prenose na gimbal koji ih ne stigne tako brzo kompenzirati što se onda vidi i na snimci. Prelaskom na 8x4 elisu i letenjem s dvije baterije - bitno je poboljšalo situaciju. Sada je to svedeno na minimum, a odmah se vidi i da je manje jella. Sada sam puno zadovoljniji s raw snimkom.
Mogao sam odmah napraviti heksu i olakšati si posao ali sam se nekako zainatio što više izvuči iz jednoga običnoga malog quada.  ;)
lp
Toni

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #24
hm, manji propovi?

zanimljivo, koliki ti je kv na motorima? vidiš, to nisam probao, mislim da se i moji motori vrte presporo u hoveringu


Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #26
Mi koristimo silikonske amortizere iz cd-rom, iz kompa
ima li svaki CD iz kompa to?

Emine, imaš ih i u starim hard diskovima, u principu stavljaju se više manje gdje god su neke osjetljivije elektroničke komponente ili mehanički izvori vibracija. S tim da moraš voditi računa na koliko velik i težak stroj misliš to stavljati. Nije isto za mali quad ili za neku veću, težu heksu ili oktu. Zato sam stavio gore link sa širom ponudom i specifikacijama.

lp
Toni

Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #27
hm, manji propovi?

zanimljivo, koliki ti je kv na motorima? vidiš, to nisam probao, mislim da se i moji motori vrte presporo u hoveringu


quad:

frame - Jakub Lunar Lander 4 frame
gimbal - Jakub 2 osni
serva za gimbal - corona digitalci od oko 2.5 kg potiska
kontroler - dji NAZA
motori - Emax GT 2210/13 - 1270 kv
regleri - Turnigy plush - 25 A
elise - gaui 8x4
baterije - 2x2.2A
kamera - GO PRO
AUW - 1.4 kg

Još na njega ide Lawmate 1.2 link.

Još se trebam poigrati sa gainovima od gimbala pa vidjeti može li se još što iz njega izvuči.
Inače, taj quad je i ranije letio na još većem KV-u 1400 - također s 8x4 elisama. No, motori su bili dvostruko lakši od ovih danas - a Emaxi su sada teški 55 grama. Inače, dobro i tiho rade. Jedan se prije zaustavljao od ostalih. Po kap mašinskoga ulja na lagere je riješilo problem.

lp
Toni




Odg: TONI AERIAL VIDEO - MULTIROTORI

Reply #28
Sada je manje vibracija. Ima još trzanja u kretanju i nešto manje u lebdenju. Vidjeti ćemo koliko se još da izvući iz njega. I dalje raw.
 
naza test.mp4
lp
Toni