Skip to main content

Topic: Par slika iz Zadra i Nina (Read 20206 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par slika iz Zadra i Nina

Eto slike su smanjene i rezolucija je smanjena 3 puta jer su slike ogormne inače i nebi ih digo za 100 godina na net.
Slkano je sa dvije lokacije jedna je luka uskok a druga kod bazena u zadru to je istočna strana.
Maksimalna visina je 180m a najduži dolet i to u pučinu 1350m.
eto samo malo od sve ukupno 4 gb slika
Slikano sa Canon 550d
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #1
respect.

jel to s octom?  :)


Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #3
ovo je savrseno,svaka cast!
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote


Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #5
pre dobre su slike.... samo iz svega nisam shvatio da li je helić nositelj aparata ili .......
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe



Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #8
Odlične fotke, svaka čast, profi.
Ako već nisi daj koju fotku oktokoptera sa kojim si letio. I ostale detalje.

da budem iskren nema slika od letjelice jer se stalno mijenja nešto.
trenuto radim na 5 osi stabilizaciji za video, koja je u testnoj fazi več zadnja 2 mijeseca i polako dolaze rezultati.
Prikupio samo dosta podataka i nadam se skorom završetku platforme za snimanje u koju je uloženo jako puno truda vremena i znanja koja se temelje na vlastitom iskustvu.
Jer nema videa na netu koji je sniman sa RC (biločime) a da je to ok ako se mene pita, sve je stabilizirano softverski ili je simano sa ultra širokim kutem na kojem se manje vide nepravilnosti.A da nepričam da ekipa leti sebi ispred nosa i to brzino 1 na sat ili hover  i to je kao neka mudrost.
Stavite ljepo one cvike i odi sa letjelicom od 5000 eura na 1 ili 1,5 km iznad grada pa da ja vidim kako je ta slika mirna na 200 m visine ,a da ne pričam o mogučem padu na ljude koji se dole motaju i pojma nemaju da iznad leti gromada od 7 kg.
Ljudi ne shvačaju da ima tu puno vise faktora od samog letenja.
A da nepričam da ja radim sve leti FPV i slikam.
A to izgleda ovako nekako na ljevoj ruci upravljam sa kolektivom i repom te sa osjetljivošču palice koji nonstop mijenjam a na desnoj ruci imam elevator i eleron  onda dolazi kamera switch s kojim mijenjam izmedu 3 moguče kamere na letjelici od koji je jedna fiksna i 2 pomične, onda je tu još switch za okidanje slike  i bočni slajder za nagib kamere broj 2 i 3.

Eto to je to što ja upravljam dok slikam,  tako da znaju ovi profi letači na forumu šta ih čeka ako misle raditi ovo što ja radim.
Velik je to stres jer može nekog ubit ili osakatit ,a to ljudi ne razmišljaju a ja kada krenem samo na to mislim.
Ljudi sigurnost je najbitnija, a ljudi za koje ja radim traže od mene da leti slikam pričam sa njima sve od jednom i uzimaju zdravo za gotovo da 7 ili 8 kg leti iznad grada na 200 ili 300 m i kilometrima daleko kao da vozim auto.
Ajde majke ti tko to još u hrvatskoj radi to da mu ja skinem kapu i kažem stari svaka čašt na hrabrosti i volji.
 
Oni koji me malo bolje znaju, zanju da ja nikada nisam zadovoljan sa dobivenim bilo slikam ili videom pa konstanto radim na tome tako da se i letjelica konstantno mijenja trnutna platforma je teška nešto iznad 3 kg bez fotoaparata.

A detalji letjelice:

mikrokopter 2.1
regleri 40A
motori pulso 370 w x 8 kom
APC 12x8.2 debeli korijen jer su obične pucale
baterija 3 x 5000 mAh 20C 4S
2 hd 25 kamera plus ili canon 550d ili sony nex 5
dragon link UKF 433mhz
aurora
1.2 ghz videolik 2 kom u slučaju da jedan otkaže
i sada još ima 3 antene na zemlji jedna od dragon linka na svom stupu i na drugom su 2 antene koje se međusobno mijenjaju ovisno koja ima bolji signal trenutno

u hoveru konstanto vuče 55 A  pri kraju leta skoro 70A

eto samo baterije su nešto više od 1,5 kg 3 glavna dovoda od svake baterije su žice AVG 8 budu tople nakon leta.

trajanje leta 7.5 min kada slikam i oko 5,5 min kada snima pošto na platformi imam  6 servo motora za svaku od 3 osi po jedan  a da ne pričam o težini od preko 3 kg u usporedbi za platformi za slikanje koja ima 700 grama.

Eto to je to više manje.

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #9
ostadoh bez teksta ..... svaka čast i na opremi i volji
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #10
sick  ??? znam da si dugo dugo bio nezadovoljan svime što si vidio na netu, kamoli onime što je bilo u zraku u HR.
drago mi je da si uspio dobiti nešto mirno i za tvoj ukus  8)  :)

daj koji yubito pukni kada stigneš, slike su super, vjerujem da je na videu još bolji efekt presijavanja sunca s površine mora.

veliš sigurnost je važna.. točno
a to nije avion pa da klizi kontrolirano dole ako nešto s pogonom ozbiljnije zakaže (znam za redundanciju motora, octa može letit i s par otkaza čak,
ali svima njima upravlja jedna MK elektronika, nema redundancije, i nek izgubi lem npr samo 1 gyro senzor na pločici od par dolara,
što nije teško pošto su to površinski lemljene komponente, onim kuglicama lema samo,


pa se zna dogoditi da neka lošije primi, + vibracije u letu + hadnoća/skupljanje pločice i rizik za prekid veze raste.... nema krilo za uzgon... pa pada ko kamen sve..

imaš li padobran ako to krene dole s +200m iznad ljudi/auta/zgrada?

7kg puta visina... hmm mislim da bi poprilično uništilo i auto, kamoli osobu  :-X

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #11
Ja nemam padobran a pitanje je koliki bi trebo imati da mi sigurno spusti 7 kg na zemlju. i naravno koliko bi i on i mehanizam bili dodatan teret
A što se tiče videa daleko sam ja od zadovoljan. ja pokušavam dobiti kvalitetu cinefleksa ili slično tom što leti na pravom helikopteru ali bojim se da to nije moguče.
Ili barem da dobijem približno tako dobro


Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #13
Imas video pogledaj malo po forumu.
Trenutno nemam vremena da radim i uploadam video na net.Imas na youtube hrpu videa sa takvih i slicnih letjelica.
Pa si pogledaj kako to izgleda.kazes da si fotograf po struci sigurno znas onda kako ces ti napraviti platformu za snimanje.
A sa druge strane letjelica je pre skupa da bezveze letm i reskiram opremu.
Stavim neki video kada uhvatim volje i vremena.

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #14
Ne pratim sve o ovoj vrsti letjetica ali zavirim tu i tamo i uvjek neka nova čudesa. Vidim da tu ima puno novina a vi dečki sve to pratite, gradite pa i sami smišljate. Svaka čast svima koji se bave ovim i sličnim letjelicama.

Slike i video su sve bolji, a nije puno vremena prošlo od kad se pojavio prvi triki. Ovo je grana modelarstva sa čizmama od 7milja :)