Skip to main content

Topic: Par slika iz Zadra i Nina (Read 20186 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #45
Hvala.
To s dužinom videa stalno mi s razlogom prigovara spotter. 2,5 do 3 min maksimalna dužina videa. Ja letim 6-9 min a treba naći najbolje scene da ne bude dosadno gledateljima. Nemam gušta voziti akcijski, tako da sam dosta usporen. Možda se mali RC JAZO šverca pod CINESTAR 8? :-D

Super snimke, probaj jedino ljevi prop maknuti iz kadra .narušava savršenstvo. :)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #46
"Tehnološka greška" koja je otkrivena na prvom letu. Prijavio proizvođaču da svima u sljedećim serijama otkloni taj "mistake". Morao bi samo okrenuti gornju ploču za 180 stupnjeva pa neća biti u kadru. Ali desno mi je pomočna FPV kamera. Mogu kropati lijevi kraj bez problema u programu za obradu videa. Probat ću to napraviti sljedeći put. Hvala na konstruktivnim kritikama.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #47
Možda off topic
ali ove slike iz zraka Zadar stare 70tak godina su mi fanscinantne









još jedanput sorry na topicu, al mene zanima koja je to tehnika bila prije 70 god,

bodul jel bi se mogle napravit slike s tim lokacijama pa da napravimo temu zadar nekad i sad

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #48
NAŽALOST. Zabranjeno letenje iznad grada.  :'(
Jedino ako JAZAVAC dobije inspiraciju. Već je i snimao s tih visina grad. A ja nemam i da hoću tehniku da snimam prema dolje. Jedino da RC JAZO izigrava ŠTUKU  :)
Samo kada dobije brzinu, mislim da nema šanse zautaviti ga... nekima dao ideju ?  :-X
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #49
Marjane i Igore,nažalost ovo su fotografije iz američkog izvora,tih nesretnih dana,USAF bombarderi, letjeli su i ubijali nevine Zadrane.... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #50
Ne možeš vjerovati koliko je Zadar "narastao" u tih 70 godina ???

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #51
Ne možeš vjerovati koliko je Zadar "narastao" u tih 70 godina ???

To sam se i ja zacudil zato sam mislil nekad i sad slike
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #52
GOOGLE EARTH sve se vidi..
A zanimljiva zadnja slika. Most u Jazinama postojao je još prije II svjetskog rata. Prvi je bio napravljen za vrijeme Italije i bio je čvrste konstrukcije, osvijetljen bolje nego danas grad. Ovdje se vidi da se dio mosta okretao, da bi veći brodovi ( tada jedrenjaci većinom bili ) ulazili u uvalu. Za vrijeme rata pogođenje te je napravljen novi ali na bačvama. Negdje 1962-63 napravljen je most koji postoji i danas. Ali imao je jednu falingu. Naručen je da se i on zakreče u srednjem dijelu, ali samo jedanput je otvoren i jedva zatvoren. Tako su Zadrani dobili badava most ( nikada zbog toga nije plačen ) bez mogućnosti ulaska većih brodova u uvalu Jazine. I sada ako je veća plima, mali brodovi s kabinama ne mogu ući ili izići ( proći ) ispod mosta. Vlasnici tih brodova imaju montažne stupove za svjetlosno označavanje broda te ih spuštaju prije prolaska ispod mosta. A neki, vidio :-) koriste tehniku kretanja po brdu da miču težište ( uranjanjanje) kako bi za taj centimetar lufta prošli ispod mosta. Onda se okupi raja na mostu i uziva kako se posada broda vrzma i mijenja gaz broda. 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #53
super mali povijesni izvještaj, imao sam i ja prilike gledat kako se ljudi muče proć ispod mosta s barkama pa sam pomislio kakav li je idiot mogao ovakav most konstruirati, to da postoji dio koji se trebao okretati nisam znao, zanimljivi detalji :)



Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #56
Igore dragi , hvala im ,dobro se sjetiti se ,jer brzo zaboravljamo..... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Par slika iz Zadra i Nina

Reply #58
Testiranje novog setupa na Šepurinama. Vrtio sam se u krug da vidim ima li smetnji na FPV. Dosta toga je otklonjeno uz veliku pomoć i savjete spottera MUVE. Sljedeće letove ću obavljati do 1 km što je razumna daljina za qoptere.

TEST VTX 1.2GHz quadcopter RC JAZO
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(