Skip to main content

Topic: Prematanje inrunnera-pomoć (Read 1715 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prematanje inrunnera-pomoć

Da ne duljim,skuril sam inrunner BL28-56 3200kv .
Imal je 10 licni 0,35 po fazi,ja sam stavil 9 licni 0,38 kaj je tu negdi.
Krenul sam ga prematati i negdi shebal. :(
Samo trza tak da je to SHEAT!
Radi se o jezgri koja nema zube tak da se prvo mota na valjak pa se unutra upreša pa polakira.....
Magnet ima 2 pola i zavojnica 6 "kolektora"i 4 (winds) kaj god to značilo jer se mota na jednoj pa na drugoj strani kalupa i ako je sve skupa 4 namota onda je pretanko za jezgru,no to me sad ne muči.
Pošto je tvornički bil dobro zapečen nisam uspel sve snimiti u potpunosti pa se gubim u sljedečem:
Dal motam od unutra prema van ili obratno,u kojem smjeru itd. :-[
Radi se o namotajima kakve imaju  motori na slici.

Zanima ne dal je možda netko radil kaj takvog i dal ima iskustva u vezi navedenog. ???


Robert

Odg: Prematanje inrunnera-pomoć

Reply #1
Ako se skurio zbog velike amperaže vrlo je vjerojatno da se i magnet demagnetizirao zbog velike temperature cca.200 stupnjeva.
Ja sam imao par puta slični problem i skoro svaki put je magnet dobio tak da si možda i dobro namotao ;) možda tada se događa da motor samo trza.

lp lija

Odg: Prematanje inrunnera-pomoć

Reply #2
Skuril se je jer:
Mrdal sam ga na mestu zbog krivog težišta Hydroglisera pa se zapikaval na nos i nije bilo hlađenja.
Motor koji je kupljen u HK .
Na početku sam  prokužil da je u banani.
Lageri su ružili,prihvat bil sheban i vrlo vjerojatno  da su mi uvalili smeče.
Kad sam ga otvoril jedna je faza probila na jezgru koja je na tom mjestu bila oštečena(izolacija)
Motor je vjerojatno motalo neko malo dete jer je imal lufta među koracima i zadnja faza je motana tak da se popuniju rupe nastale prilikom lošeg motanja.
Robert