Skip to main content

Topic: Outrage Velocity 50 (Read 56524 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

 

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #271
robi sta ti se desilo sa spindlom?jesi li umirio vibracije?

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #272
Prodaš, posudiš? Trebam i thrust bearinge i šarafe  :)

Posudim, naravno, ak vratiš onak kak si dobil :)

Ma novu ti vrnem, zapakiranu :) Al neću sad mijenjat, mislim da nije u spindli problem

robi sta ti se desilo sa spindlom?jesi li umirio vibracije?

Ma ništa, tražim uzrok vibracijama. Sutra idem opet na livadu, pa ćemo vidjet kaj ga muči :)
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #273
Evo sastavio skoro sve nazad, čak sam rastavljao i ventilator motora, skidao šarafe i opet sve pritezao, usput malo otvorio motor
Pritegnuo sam boom supportove vezicama, tak da one sad ne mogu vibrirat. Motor i kuplung sam puno bolje namjestio, sad sigurno niti tu neće biti vibracija. Idem sad provjerit da li su sablje balansirane, ako sutra opet vibrira, onda mislim da je problem u torque tubeu (vjerojatno jedan od ležajeva)
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #274
Opet raskopao heli, rješavam taj šugavi wobble, izgleda da je problem u novom V1.2 firmwareu na Futabi. Promjenili su D gainove za ekipu koja koristi ne-Futaba servače i izgleda da je taj gain sad brutalno previsok (200%) i treba ga spustit na 50-100% i skije onda ne bi trebale tolko wobblat.
Kaj se tiče vibracija, i dalje imam neke high-freq vibre (@Wespen i Simpi - upravo provjerio i ne smije bit pjene u rezervoaru) okrenuo sam torque tube (onaj ležaj koji je dobio malo CA više ne zapinje, vrti se kak bi i trebao)
Idem se igrat s Expert menijima ( ::)) pa bumo vidli kaj bu izašlo.

Inače danas sam odletil 3 rezervoara i motor sve ljepše radi kak zatvaram igle (ali ovo gorivo ima premalo nitra pa jako brzo pređeš iz bogate u siromašnu smjesu, 2-3 klika, morat ću nabavit kvalitetnije gorivo s više nitra i ulja), autorotacije s ovim čudom su toliko nevjerojatne... Očekivao sam da će bit fora, ali ovo je nevjerojatno, heli stoji u zraku jako dugo. Imam osjećaj da je lakši (manje mase) od 450ke, ali frka me letit to čudo. S 450 si misliš ajde baš i da te pogodi neće te ubit, al ovog me bome strah

Sve u svemu, bude malo zajebancije oko svega ali nije mi žao kaj sam išao na nitro (iako je već galon skoro pukao  :D) i opet bih to napravio. Najbolje imat jednog nitrača i jednog elektro i to po mogućnosti od istog proizvođača da možeš đorat dijelove  :)

E da, nisam niti glavu dobro podesio, a tlaka mi je to sad radit jer nemam ni swash leveler, a kliješta za ball linkove sam negdje posijao (prekjučer na preljevnici)
Odo se igrat s Futabom, nadam se da će se sutra bolje ponašat
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #275
Ipak raskopao glavu i posložio, ovak od oka opet, nadam se da bu bolje nego je bilo.
A i nakliko sam se po CGY750 expert menijima, sad ak bu opet wobblalo onda ne znam kak to riješit.
Ak nebu i ak bu sutra lijepo vrijeme, nadam se da se vidimo na livadi da potrošim još pola tog galona goriva da ne ishlapi :)
Tko je za letenje nek zove ;)
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #276
Uf, taman podesio glavu skoro pa idealno, sad ispada da opet moram raskopavat jer imam previše mehaničke rezolucije, trebam ball linkove približit centru ruka  >:( >:( >:(
Ali nema veze, riješit ćemo mi taj wobble!  :)
Idem prvo probat ovak da li radi
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #277
Gle,dulje će ti trajati osjećaj slaganja,sad jel ti to paše ili ne... :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #278
Ma dost mi je slaganja, treba letit :)
Riješio sve probleme, malo potweakal expert settingse i heli sad leti super, gainove sam digao preko 60, a mislim da bi sad mogli i oko stotke jer nema ni naznake wobblanju
Futaba ždere vibracije samo tako, ni najmanjih problema a hardmountana je na frame, možeš ju i epoxyjem zaljepit i vibracije joj ne bi smetale  :)
Sve u svemu, ovo čudo leti NEVJEROJATNO, mislim da ispod 600 klase više nikad ne idem :)
Motor vrtim još uvijek relativno bogato i na nekih 80% na full kolektivu i ima snage. Sve se bojim kak će bit kad ga navrnem na 30% nitra s governorom na 2100 okretaja
S jednim rezervoarom leti pun kufer i osamsto, nisam štopao ali sigurno oko 10 min laganog sport letenja
Neki video slijedi kasnije kad ga Pongra složi
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #279
Vobra! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Outrage Velocity 50

Reply #281
Robi vidim da ti ide
super leti  :)

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #282
s tim b se mogle raditi lijepe autorotacije  , izgleda kao da mu treba vremena da legne
nice robi , nice ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #283
Je, ja sam prezadovoljan :)
A i prezadovoljan sam s CGY750, ako je V-Bar stvarno bolji, onda ne znam kakvo je to čudo, volio bih probat jednom
Sad kad stignu neki dijelovi (okrenuo mi se na polijetanju jer nisam složio sve trimove u svim flight conditionima isto, potrimao sam ga u idle1 i onda spremio trim, a polijetao sam u normalu, okrenuo glavu na sekundu i heli se okrenuo. Pukla boja na jednoj sablji (mislim da je i dalje OK, probat ću), jedan link i boom.) ću složit governor i poštelat motor kak se spada pa bumo vidli, mislim da će heli bit ludnica. Al malo me frka pigat ga po zraku, treba se naviknut na tak velki heli :)
MAK Zapad