Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 127263 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #300
Dragi ne copraj.odmah sam naručio tri komada neka se nađe.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #301
Hihihi moram malo coprat kad ja nemam X8. Kak drugacije da se nasladujem!?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #302
Stipe,hvala...model ''obojan'' po mom guštu... 8)...muzika za pet... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #303
Odličan video i s njima se slažem da je glupo predviđeno mjesto za gopro na prednjoj donjoj strani modela, ni ja ju necu ondje smjestiti, jer je prerizično prilikom sljetanja da se ne ošteti GoPro. Sviđa mi se izvedba kako rotira GoPro 360° ali smatram da je to dodatan otpor zraka pri letu.
Još mi se ne sviđa kako su zaljepili stabilizacijska krilca, nisam expert u aeronautici i koliko to znači za model, ali ako Boeing 767 na svojim krilima ima pravilno postavljena krilca onda su i oni trebali, kao na slici:

[attach=1]


Zna li netko zašto su krilca ovako postavljena i koje su prednosti?

Stipe moj,
ovaj nacin je ispravno uradjen Vinglet i on funkcionise kako treba,

ovdje je vec nekoliko puta pisao "Guru" a i sam sam ucio Aerodinamiku

Vinglet je za to tu da smanji otpore koji se stvaraju u letu tako da Strujnice Zraka teku od trupa prema kraju krila po gornjoj i donjoj povrsini krila i bez vingleta nastaje kovitlanje na kraju krila koje prouzrokuje dodatan otpor,

zalijepiti ih samo na krilo bez ovoga mekanoga prelaza donosi samo jos veci otpor ali eto to mnogi nazivaju Vinglet,

ma ti to znas, zezas !

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #304
ovaj način sa slike je uredu ali sa videa bojim se da nije, mislim da se je vrtlog iza nepravilan i dolazi do većeg probadanja... Gle korsiti batke 4S i to 6000mah i ima vrijeme leta samo 20minuta, malom vremenu je uzrok onaj gopro šta strši i nepravilno postavljena krilca, jel tako?


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #306
ovaj način sa slike je uredu ali sa videa bojim se da nije, mislim da se je vrtlog iza nepravilan i dolazi do većeg probadanja... Gle korsiti batke 4S i to 6000mah i ima vrijeme leta samo 20minuta, malom vremenu je uzrok onaj gopro šta strši i nepravilno postavljena krilca, jel tako?

I na Video je ispravno,
pogledaj bolje ili jednostavno zaustavi Video


NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #308
Stipe, sa kojom bojom si svoju X8icu farbao?
I zasto vec ne vidimo videa od letenja na forumu?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #309
Nema videa jer sam kupio serva za njega preko hobbykinga umjesto ebay pa morem cekati a proslo vec 15 dana, inace na ebay mi dodje sa dhl ili fedex i to doplatim dva tri dolara...

Bojao sam sa bojom na vodenoj bazi (eko boja) te razrjedio sa 30%vodom za pištolj jer san bojao kompresorom.

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #310
Nego Stipe, koja he shema sa mountom za motor na toj beštiji? Dođe sa X8 ili ga moraš zasebno složit?


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #312

Išao sam jučer ganjati X8 i bio je to dan za pamćenje. Glupirao sam se po jakom vjetru i otišao mi je u kovit jer mu je pala brzina. 6-7 sekundi se vrtio dok sam ga pokušavao poravnati. Palica dolje u suprotom smjeru vrtnje nije odmah pomogla, srećom snašao sam se i digao otklone na stanici i uspio ga ispraviti. Bome nije bilo ugodno tih par sekundi, izgubio je 100ak metara za to kratko vrijeme. Zaključak - X8 ide u kovit kao i svako krilo, ali se može izvući bez posljedica. 

Drugi let sam letio sa 2x5000 mAh baterijama i cirkularnim antenama (nisam ih do sada testirao). Iako je bio prilično težak (+dodatna 2200 mAh bat za video/kameru i GoPro) lansiranje je prošlo glatko - pomogao je i vjetar od cca 30 km/h. Osjeti se u letu da je malo "teži" nego samo sa jednom baterijom, makar ni to nije ni loše pri jakom vjetru. Opet si nisam dao mira - odletio sam 12 km i slika je bila prilično dobra. Kada mi je sinulo da bi se konačno mogao okrenuti nazad, video signal se pokvario i slika je nonstop prekidala, iako je antena montirana bliže nosu. RVOSD je odradio svoje i RTH je vraćao avion nazad, ali sam bio dosta nisko pa sam pokušao antenu malo bolje usmjeriti (heliaxial od sircane) što nije baš pomoglo. Na 10. km je bilo katastrofa, slika se ustabilila tek na 8. km i dalje je bilo lako. Mislim da je gore 500 mW Vx (moram provjeriti) s čim tih 12 km zapravo i nije loše. 

Bez obzira na probleme sa slikom sa X8 sam prezadovoljan. Tamo sam imao vjetar u leđa, pa je sa 5-6 A išao 60-70 km/h, a nazad 30-40 km/h na 10ak A. Ukupno 3500 mAh za 25 km, puno bolje od skywalkera koji je zapravo leteća cigla. 

Uglavnom, krasan dan uz poneke zastoje srca :)

Evo par slika, mogu ubaciti i flight video ako koga zanima.

Slika na 12. km i slika na 10. km nazad, te summary leta.
[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3]

 

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #313
Super rezultati! Na kojoj si lokaciji letio? Oko Odre? Što ne smontiraš malo i video sa gopro da vidimo gdje si lipoga bio?

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #314
Kolko si min bio u zraku sa tih 10k?