Skip to main content

Topic: Agusta A-109 t-rex 450 pro (Read 12697 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #30
Znam da je 250-tka živčana ali kad staviš skalu gore dobi na težini i automatski je mirnija,a i možeš stavit slab motor na nju,neke spore servače,i umrtvit ju prek stanice
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #31
Ak se slaže skala, mora (trebala bi) bit flybarless. Staviš Tarot ZYX (šteta bilo kaj bolje stavljat jer ionak se radi o skali) gore i setupiraš ga da bude mirna. Može letit pitomo ko curica.
MAK Zapad

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #32
Ak se slaže skala, mora (trebala bi) bit flybarless. Staviš Tarot ZYX (šteta bilo kaj bolje stavljat jer ionak se radi o skali) gore i setupiraš ga da bude mirna. Može letit pitomo ko curica.

....kaj se tice scale-a...i flajbares-a....hehe >:(  ;)
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #33
Znam da je 250-tka živčana ali kad staviš skalu gore dobi na težini i automatski je mirnija,a i možeš stavit slab motor na nju,neke spore servače,i umrtvit ju prek stanice

250 s većom težinomtreba jači motor, tj barem jači ESC, znači 30A bi trebao. Isto tako slabiji motor i veća težina je glupost.

Heli te veličine leti najmirnije na 90% gasa na debelo preko 3000 okretaja. Ispod toga javlja se nestabilnost. A pri svladavanju pada dodavanjem gasa pri manjim okretajima početi će se ljuljati kao i FP helići.

250 je najsretniji kad je na velikom broju okretaja i s dosta gasa.

Masa nema veze koliko je heli miran, već cijeli sveukupni setup koji je čovjek na njemu napravio.

Ako bi radio skalu npr mash helija budem na 450. I iskreno sam zainteresiran, samo moram malo prostudirati kako što i da li je izvedivo bez nekih akrobacija.

no trenutno sam kratak s vremenom pa...

Tarot zyx za 250 je naredu idući mjesec. Trenutno je u stizanju Gaui 200FBL.

Mash bude nakon toga.
A sve to bude nakon brda posla :( :(

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #34
Znam da je 250-tka živčana ali kad staviš skalu gore dobi na težini i automatski je mirnija,a i možeš stavit slab motor na nju,neke spore servače,i umrtvit ju prek stanice

Naravno da je otezas i umrtvis i tako to,bla,bla,  ;) ali kad je jos uvjek mala pa ne leti ko prava, onak je trzava bas ko vjeverica  ???. Moja 450-tka vec leti graciozno jer je ima komad a i tezina joj je cca. 1300+ grama.... ;D

...a kaj se tice "scale""quad-a"....za Agustu....no, o tom po tom...
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #35
Znam da je 250-tka živčana ali kad staviš skalu gore dobi na težini i automatski je mirnija,a i možeš stavit slab motor na nju,neke spore servače,i umrtvit ju prek stanice

250 s većom težinomtreba jači motor, tj barem jači ESC, znači 30A bi trebao. Isto tako slabiji motor i veća težina je glupost.

Heli te veličine leti najmirnije na 90% gasa na debelo preko 3000 okretaja. Ispod toga javlja se nestabilnost. A pri svladavanju pada dodavanjem gasa pri manjim okretajima početi će se ljuljati kao i FP helići.

250 je najsretniji kad je na velikom broju okretaja i s dosta gasa.

Masa nema veze koliko je heli miran, već cijeli sveukupni setup koji je čovjek na njemu napravio.

Ako bi radio skalu npr mash helija budem na 450. I iskreno sam zainteresiran, samo moram malo prostudirati kako što i da li je izvedivo bez nekih akrobacija.

no trenutno sam kratak s vremenom pa...

Tarot zyx za 250 je naredu idući mjesec. Trenutno je u stizanju Gaui 200FBL.

Mash bude nakon toga.
A sve to bude nakon brda posla :( :(

Masa igra ulogu toliko da ti je heli u letnom stanju i da moze neko vrijeme ostat gore ali ipak je i malcice tromiji sto je tezi.
To je tocno da kad radis skalu moras imat jaci motor, esc a u slucaju multiblejda treba pametno izracunat okretaje i vodit racuna da ne preopterecujes motor previse jer je, opet, u cilju da heli ostane gore sta duze...inace nema smisla ;D

I imas pravo da je setup vazan da bi skala bila mirnija, a imas i pravo da je sve to hrpa posla ali se isplati...pogotovo ovo za Bell 47. To bi bilo interesantno odradit jer ne bi morao mjenjat stock rotor a ako bi je radio u belt izvedbi mogao bi samo kraj repa ostavit na konstrukciji pa bi bio ko pravi a remen bi se vidio cijelom duzinom repne konstrukcije ;) sta bi bilo jako, jako lijepo, no u tom slucaju tu konstrukciju treba kvalitetno izvest da bude cvrsta. 8)
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #36
Vario bi ja konstrukciju ali nažalost nemam čime. Imam samo lemilice. Ima koja lemilica koja bi bila dovoljna jaka za to?

To s remenom samo mi je već palo na pamet.

CNC će se naći za izrezati. Samo treba dobro promisliti i napraviti nacrt za rezanje..

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #37
Vario bi ja konstrukciju ali nažalost nemam čime. Imam samo lemilice. Ima koja lemilica koja bi bila dovoljna jaka za to?

To s remenom samo mi je već palo na pamet.

CNC će se naći za izrezati. Samo treba dobro promisliti i napraviti nacrt za rezanje..

...a sto mislis na ovo sa karbonskim sipkama, kad bi stranice repne konstrukcije slozi na kvalitetnom balza furniru, epoksirano, zatim uklonit materijal izmedju karbonskih sipkica i to sve slozit u cjelinu sa karbon rowing trakicama gdje bi na pocetku i kraju imao strukturalno rebro od spere...tako nekako, nisam siguran jesam li dobro opisao... ::) al mislim da bi bilo jako cvrsto ;)
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #38
Inače, dobro Moriaty veli, s preniskim headspeedom dobiješ kontra efekt, pogotovo s FBL-om, heli je nestabilan, wobbla, itd. Ni prenizak HS nije dobar, isto tako nije dobro motor terati na recimo 60% gasa jer im je najbolja iskoristivost uglavnom iznad 90%
MAK Zapad

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #39
Inače, dobro Moriaty veli, s preniskim headspeedom dobiješ kontra efekt, pogotovo s FBL-om, heli je nestabilan, wobbla, itd. Ni prenizak HS nije dobar, isto tako nije dobro motor terati na recimo 60% gasa jer im je najbolja iskoristivost uglavnom iznad 90%

Treba odabrat adekvatan motor/esc/omjer prenosa obzirom na broj lopatica glavnog rotora i max. dozvoljenog head speed-a itd....ljudi to rade, nije to nis novo...
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #40
Jasno  :)
Inače meni su scale heliji super za pogledat i tak, volio bih imat jednog, ali tek dok skupim flotu od jedno 10ak 3D mrcina  :)
MAK Zapad

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #41
Jasno  :)
Inače meni su scale heliji super za pogledat i tak, volio bih imat jednog, ali tek dok skupim flotu od jedno 10ak 3D mrcina  :)

10-tak 3D mrcina!!!!!! Pa mora da imas veliku garazu onda ;D Ja se borim smjestit na sigurno mojih par 450-tki ??? a da imam nesto vece onda bi to bi problem, sigurno skladistenje mislim ::).
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #42
Ja sam poćeo slagati na zid ;)

No sreća većina su mali 250 klase:)

A avijuna ima joooj!!!!

Još sam sad poćeo jedan nitro trainer sastavljati koji stvarno dugo stoji od 160cm. :D :D

On će na plafon!!! ;D