Skip to main content

Topic: Funkcionalni RC kanader:) (Read 5543 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #1
Dali se tko sjeca samogradnje iz sam svoj majstora  prije desetak god, isto kanader dva metra raspona ali elektro verzija  speed 400 sa getribom , balza konstrukcija i oplata + stako , nije bilo brushlesa i li-po baterija ...


Da vidimo tko je pratio modelarsku rubriku u majstoru ;)

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #2
Devčić iz RCMa
 
Letjelo je ali nije uzimao vodu.
Letio s vode ili s kotača ne zajedno.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #3
tako je, sjecam se gradnje i clanka u novinama ali ne i tko je gradio.
znam samo da sam bio fasciniran da oni mali motorici dizu tu grdosiju u zrak dok moja jedrilica sa tom 4-stotkom nije bas najbolje penjala  ali onda nisam znao ni kako treba reglirati model  :D


da kotaci su se skidali ako je isao na vodu..

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #4
Ima i jedan gotovo dovršeni kanader u prostorijama MK Trešnjevka. Samogradnja, šper, balza, staklo, folija, uvlačeći scala retrakti itd. Preko 2 m raspona. 
 
lp
Toni

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #5
Ima i jedan gotovo dovršeni kanader u prostorijama MK Trešnjevka. Samogradnja, šper, balza, staklo, folija, uvlačeći scala retrakti itd. Preko 2 m raspona. 
 
lp
Toni

Istina od Tonija iz MAK Trešnjevka.
Ali neznam nikoga tko je vidio kako to leti.
 
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #6
Ne znam, posljednji put kada sam ga vidio nije bio dovršen. Je li u međuvremenu nije mi poznato.
 
lp
 
Toni
 

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #7
Ima i onaj prekrasni kamion s puno mehanike.
Očito da se nema gdje hvaliti ili se ne voli hvaliti, bar ne javno ;)
 
Moram priznati da je Tonijev Kanader daleko dorađeniji od Miljenkovoga (Devčićevog).
 
Nema slika nema videa, znači može se vidjeti jednom godišnje na skupštini kluba.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #8
i u Ludbregu je bilo priprema za njega, ali ne znam do kuda se stiglo. sam početak je bio vrlo impozantan
Karlo. 098-711-540, Sisak


Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #10
Meni ovo izgleda impozantno jedino kako to prevoziš? ;)
To su dva benzinca gore ne? Mislim to ipak treba sila da pokupi nešto vode.

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #11
ja sam kupio nacrt od miljenka i napravio kanadera od stiropora leti ko pravi sporo tromo samo što su mi motori preslabi 2* 4ccm pa mu treba kojih 25metara sa asvalta da se digne
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: Funkcionalni RC kanader:)

Reply #12
Meni ovo izgleda impozantno jedino kako to prevoziš? ;)
To su dva benzinca gore ne? Mislim to ipak treba sila da pokupi nešto vode.


 
Ali to je ipak tehnologija stara 14 godina bar tako piše na početku filma (1997)
 
Glow .90 četverotaktni odgovara elekro motoru 1250w što danas i nije nedostižno čak ni po cijeni.
Mada na videu se vidi da znatno uspori kad uzima vodu, nebi mu škodilo još malo snage.
 
Svaki model od 2800mm s dovoljno snage je impozantan, pogotovo ako ide na vodu. Nadam se da ne sleće na more. Sol sve uništava a zavlači se i u djelove gdje je čovjek nikad nebi očekivao.
 
Tavi modele bez problema se mogu prevoziti u Thulle-u skineš krila horizintalac i stajni trap, trup položiš bočno i kraj njega stanu krila i sitni djelovi.
 
Jako interesantno jer ništa ne zamažeš u autu, a i imaš dosta mjesta za stolice, tendu, frižider ;D
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO