Skip to main content

Topic: kaj je je.. al stvarno  (Read 2925 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kaj je je.. al stvarno

Kaj je je.. kažu da kupac valjda sam odgovara za kupljenu robu... posebno ako ima priliku da provjeri robu..

al stvarno.. sam sam si kriv, kad kupujem robu u kasnim noćnim satima.. kao kod crnca na čošku

sad.. pouka sebi samom.. je ili da nosim šubler u ruci i mjerim svaku letvicu balze ili da kupujem na mjestima gdje ima quality control. Jest skuplje al barem pola robe ne završi u smeću.

Ponukan prvom narudžbom, rekoh dobro, nije loše.. treba mi 30-ak listova meke balze za plankiranje.. dolazim jer mi je hitno.. platim i autoput i 200k goriva jer jurim po balzu..
Moja krivica.. no ne vjerujem da je bio dan ili da se nisam žurio, da bi drugačije ispalo...

Ali ponudit nešto ovakvo.. svaka čast.. progutao sam valjda mamac i kao zadnji succker, al valjda prvi i zadnji put.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]


Kažu da svaka roba ima svog kupca.. ja sam izgleda kupio sav šrot koji je ostao na lageru.  :-[



Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #1
KOLIKO se dobro vidit da u pitanju je 8 centli
0.8 mm a to je ipak samo Sirovi Materijal i tu su Tolerancije moguce,
vec 2mm bi bilo previse,
Balza je Drvo i ako se napije Vlage bit ce toliko u plusu

Poz. Iv

Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #2
KOLIKO se dobro vidit da u pitanju je 8 centli
0.8 mm a to je ipak samo Sirovi Materijal i tu su Tolerancije moguce,
vec 2mm bi bilo previse,
Balza je Drvo i ako se napije Vlage bit ce toliko u plusu

Poz. Iv

stvarno krivo vidiš, jer je cijelom dužinom drugačije.. negdje fali 2 mm, negdje su 3 u plusu, na sredini parabola itd..

Nije mi žao novaca al mi živci odoše što moram krojiti sa 4 strane da bi dobio dva pišljiva elevona za zagi.

A da ne pričam o tome da je trebala biti 10x100 a ja imam parabolu sa sredinom od 9.5 ili konkavnu letvu .. znači ništa od plankiranja mirage-a. Grain je valjda D ako postoji.



Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #3
Wora nisi nam rekao gdje je to kupljeno - da se još netko ne zezne !

BTW, postoji i D-grain balsa i zovu je 'end grain balsa', no u praksi ne nude je redovito, samo za veleprodaju i najčešće je drugačije nazivaju - balza za jezgre.
Na tržištu za modelare su  A,B,C i to sortiraju samo najbolji ponuđači i to naravno nema nikakve veze sa kvalitetom nego načinom rezanja:
http://www.specializedbalsa.com/balsa_grain_classification.php

Damir

Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #4
Wora reci gdje je kupljeno jer se ja spremam u nabavu pa da znam na koju stranu da ne krenem....


Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #5
wora,

oces reci da je 5mm manja dimenzija na sredini ?
 Ili 0,5mm?

...

Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #6
Wora nisi nam rekao gdje je to kupljeno - da se još netko ne zezne !

BTW, postoji i D-grain balsa i zovu je 'end grain balsa', no u praksi ne nude je redovito, samo za veleprodaju i najčešće je drugačije nazivaju - balza za jezgre.
Na tržištu za modelare su  A,B,C i to sortiraju samo najbolji ponuđači i to naravno nema nikakve veze sa kvalitetom nego načinom rezanja:
http://www.specializedbalsa.com/balsa_grain_classification.php

Damir

Ma prva runda kupljena na slijepo lijepe letvice fine mekane bez previše godova prave za plank, možeš slagat šperploču od njih.. šta je najbolje nitko ih nije birao..

Dođem po ove.. uzmem jer vjerujem da je isti proizvođač kad ono doma kaos.. pogledaj sliku gdje sam ju stavio okomito na stol pa vidi koliko svjetla ima ispod letvice u sredini, godovi čak prate te krivulje.. cijela je zasukana. zato kažem D grain..

Ma jasno mi je za način rezanja, stvar je da i ti a i b grainovi imaju svoju namjenu.. što za rebranje.a što za plankir. ali ovo nažalost nema namjene nego da napravim fine kutije macama za pjesak tako da imaju di k***t.  Ali prije toga moram dobro obrezati sa sve četiri strane. Inače će imati rupe po spojevima.

Mislim to sam uzeo u 11-om mjesecu.. tamo negdje krajem.. i poslikao i bi nebi  ali danas mi je pukao film.


Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #7
wora,

oces reci da je 5mm manja dimenzija na sredini ?
 Ili 0,5mm?

...

vidim da niste svi uočili.. ovo bijelo na dnu je svijetlo.. stol je ravan



Čak se desno vide godovi koji putuju u krivulju..


U svakom slučaju ovo si dodajte na listu kriterija kad kupujete balzu i dopišite si da nema ništa na povjerenje, već morate svaki list posebno okrenut.

Odg: kaj je je.. al stvarno

Reply #8
ma sto posto ti je stol otišel po sredini dole
to se događa kad nemaš petu nogu u sredini  :D :D