Skip to main content

Poll

modelari, a sto vi kazete?

  • za
    25 (31.6%)
  • protiv
    47 (59.5%)
  • suzdrzan
    7 (8.9%)

Total Members Voted: 75

Voting closed: January 21, 2012, 10:52:25 pm

Topic: nas mali referendum (Read 57080 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: nas mali referendum

Reply #75
Po meni niti jedno društveno-ekonomsko uređenje koje dozvoljava pojavu da jedna banka, kompanija, interesna grupa ima veći uticaj u državi od organa države i vuče konce iz pozadine, a u zadnje vrijeme i sve otvorenije, ne zaslužuje i ne bi trebalo da opstane.
Promjena se može desiti na dva načina:
1. Revolucijom, koja je najčešće nasilna i stvori uz korist i veliku štetu i
2. Osvještavanjem i "demokratskim" metodama

Odmah da budemo na čisto, nisam ya varijantu 1.
Ali ona može spontano da krene, ukoliko su uslovi povoljni i pojavi se događaj koji će poslužiti kao upaljač.


Neobrazovanost/zatucanost glasačkog tijela, koje opet po principu "ja sam jedan, šta ja mogu promjeniti" ne ide na glasa, je drugi problem.
Da na izborima/referendumima, izlaznost glasača bude 90% to bi bila pjesma. I naravno da sve opcije dobiju priliku  da prikažu svoje stavove, a ne samo ona koja je dobila tzv. pristupne fondove.
Na žalost, politika se uvukla i usidrila i u medijima, tužilaštvu, sudovima, policiji, vojsci, ....
Čak, politička partija, određuje ko će da bude upravnih jebenog groblja...


I tako, ukrug.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: nas mali referendum

Reply #76
Stvari bi danas malo drukčije izgledale da Juga još uvijek postoji, ovako je morala pasti, Tuki, Alija i Slobek su sve fino dogovorili, pimplali tenis, pili čaj i imali direktne telefonske veze, dok su ljudi na sve 3 strane ginuli... ovo je isto na rubu znanosti, tj. preko ruba znanosti i za svakog hrvata je uvreda.

Da ne citiram sve već samo dio ...
Vidiš eewane za mene osbno to nije uvreda već činjenica ... kad god su u toplini kakvog luksuznog hotela uz drugarski stisak ruke i bocu kakvog dobrog pića potpisivali razna primirja i postizali dogovore te se bavili kartografijom onda sam moral dobro glavu u rov skrivati da ostane na ramenu...
Nažalost to su činjenice a ne naučna fantastika..

drzavnici se tako ponasaju. primirja se ne potpisuju u svinjcu uz napoj vec u raznoraznim dvoranama hotela uz predstavnike medjunarodne zajednice.

ovaj rat nije dogovoren i ako se ne podastre dokaz o tome onda ove izjave nemaju uporiste u realnosti. to sto su se drzavnici nalazili ne znaci bas nista jer se drzavnici nalaze. kako bi se inace bilo koji rat zavrsio nego apsolutnim genocidom onih koji izgube rat, a da nema pregovora i susreta predstavnika zaracenih strana?

smatram da su razaranja mogla biti manja, da je moglo biti manje zrtava, da nismo trebali dirati bosnu, ali za pocinjanje rata su krivi srbi i velikosrpska politika. sve ostalo ima uzrok u tome.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #77
Po meni niti jedno društveno-ekonomsko uređenje koje dozvoljava pojavu da jedna banka, kompanija, interesna grupa ima veći uticaj u državi od organa države i vuče konce iz pozadine, a u zadnje vrijeme i sve otvorenije, ne zaslužuje i ne bi trebalo da opstane.
Promjena se može desiti na dva načina:
1. Revolucijom, koja je najčešće nasilna i stvori uz korist i veliku štetu i
2. Osvještavanjem i "demokratskim" metodama

Odmah da budemo na čisto, nisam ya varijantu 1.
Ali ona može spontano da krene, ukoliko su uslovi povoljni i pojavi se događaj koji će poslužiti kao upaljač.


Neobrazovanost/zatucanost glasačkog tijela, koje opet po principu "ja sam jedan, šta ja mogu promjeniti" ne ide na glasa, je drugi problem.
Da na izborima/referendumima, izlaznost glasača bude 90% to bi bila pjesma. I naravno da sve opcije dobiju priliku  da prikažu svoje stavove, a ne samo ona koja je dobila tzv. pristupne fondove.
Na žalost, politika se uvukla i usidrila i u medijima, tužilaštvu, sudovima, policiji, vojsci, ....
Čak, politička partija, određuje ko će da bude upravnih jebenog groblja...


I tako, ukrug.


s ovime se potpuno slazem, ali opet se krivo postavljaju stvari. sve i vodi tome da ljudi sve vise znaju i da su svjesni da mogu utjecati na svijet oko sebe. pomalo se stvara kriticna masa i uskoro ce krenuti ili evolucija ili revolucija. ja navijam za evoluciju tj. poboljsanje postojeceg sistema jer je on realno dobar ako bi se ukinula moc banaka i korumpiranih politicara. revolucija bi nam donijela razaranja i pocetke iznova. toga je svijet vidio i previse i nikada nije dobro zavrsilo.
hocu reci da se ne slazem sa stavom da nas sve vise jebu jer je istina drugacija. mi dozvoljavamo da nas jebu sve manje i manje, svijet stremi boljem iako u tom putu prema boljem ima boljih u losjih razdoblja. nakon svih proslih kriza u svijetu svijet je postajao bolji. pogledaj samo krvavu povijest europe, nikada nije bilo ovoliko mira i blagostanja, nema gladi, nema politickih zatvorenika, nema progona onih koji drugacije misle. smijes pljuvati po vlasti bez da ti dlaka padne s glave, svi dobivaju neka prava, pokusava se izaci ljudima u susret... naravno da nije ni priblizno kako bi moglo biti, ali sve vodi k tome.

banke su zaboravile da postoje radi drugih, a ne radi sebe. ako se sve slomi novac prestaje imati smisla, ako osiromase sve do kraja onda ce doci do depopulacije gradova i odlazak ljudi na selo jer ce se ljudi moci nahraniti samo ako sami proizvode hranu i onda banke vise nemaju razlog za postojanje... to ce se morati promijeniti i to ce se dogoditi vrlo brzo. mi smo svjedoci pocetka nestanka svijeta kakav danas postoji.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #78
XMalo ste zastranili u raspravi.

Point je da svaki takav skup ima svoju cijenu. Do sada vam je sve bilo centralizirano p
prema zagrebu. A sada ce biti centralizirano prema briselu.

Divna je ta demokracija kad ljudi imaju slobodu du biraju iz kojeg ce kontejnera uzeti svoj dorucak ili rucak.

Generalni problem je razlika u samom drustvu unutar rh. A to je da se dijeli na oneko iimaju posao i one koji ga nemaju.
Oni koji ga  imaju ponasaju se kao jadranka. Mi smo po njima vec odavno izisli iz krize.


Odg: nas mali referendum

Reply #79
Ono sta je najtuznije da stvarno nismo nikafa ka drzava bili u gorem stanju. Vanjski i unutarnji dug seze do nebesa. Nezaposlenost je najveca do sada
Sva ova ujedinjenja i dalje pogoduju samo krupnom kapitalu. Ostali cee i dalje biti samo robovi.  u normalnom drustvu banke bi propale ka i svaka druga firma. Ovdje ne. Ovdje ih cijela eu spasava. Ima toga dosta al ne da mi se vise.... Ja glasam ne iako ulazimo sigurno. Ali znam da  da imam cistu savjest barem sto se ti

Odg: nas mali referendum

Reply #80
XMalo ste zastranili u raspravi.

Point je da svaki takav skup ima svoju cijenu. Do sada vam je sve bilo centralizirano p
prema zagrebu. A sada ce biti centralizirano prema briselu.

Divna je ta demokracija kad ljudi imaju slobodu du biraju iz kojeg ce kontejnera uzeti svoj dorucak ili rucak.

Generalni problem je razlika u samom drustvu unutar rh. A to je da se dijeli na oneko iimaju posao i one koji ga nemaju.
Oni koji ga  imaju ponasaju se kao jadranka. Mi smo po njima vec odavno izisli iz krize.



hl25 ima posao i radi 250 sati mjesecno za minimalac. mislis da on ne osjeca krizu? ja sam na porodiljnom jer mi je placa mizerija pa zena mora raditi da bi prezivjeli. da nismo ustedjeli kad je bilo dobro bili bi gladni. mislis da ja mislim da nismo u krizi?

hr se dijeli na one koji su na drzavnoj sisi i koji rade malo ili ne rade uopce, na one koji rade u privatnom sektoru i koji u najvise slucajeva pisaju krv, na vlasnike firmi u privatnom sektoru od kojih je malo koji normalan i postuje radnike, vozi se u jahti dok radnici primaju 2700 kuna za 12 sati rada dnevno i na nezaposlene koji su u najlosjem polozaju.
ovih na drzavnoj sisi ima svakakvih, neki su tamo zasluzeno, a vecina ne.

europa takve stvari bas ne tolerira pa je i tu sansa da se to promjeni. bez europe taj problem ostaje isti zauvijek tj. sve dok nezasluzni ne umru, a ako i tada jer je velika mogucnost da ce se stvoriti jos takvih...
struja zakon, nitro USTAV


Odg: nas mali referendum

Reply #82

europa takve stvari bas ne tolerira pa je i tu sansa da se to promjeni.

Daj molim te nemoj biti smiješan....

na ovaj nacin se ne moze raspravljati. ja pokusavam odgovoriti na cijele tudje upise dok neki izbacuju ovakve recenice bez da se objasne.

bas zato sto se tako raspravlja ispada da je europa ili ovi i ono bauk jer se o svemu prica kao da je u zraku i da je transcendentalno pa za to ne treba imati argumenata.

zato cu ja na ovo tvoje jos reci: ma daj molim te, a ti odgovori samo na to.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #83
dosta šale, ja mislim da će bit bolje u EU, negdje se gubi negdje dobiva al mislim da će hrvatska to dobro iskoristiti i napredovati, vidjet će se nakon par godina samo me strah da cijene ne postanu europske a plaće ostanu hrvatske, onda smo pušiona
Sve mi se čini da smo sa svim cijenama prešišali eu osim sa gorivom ali za petama smo im

agresija na hr je pripremana dugo godina i bilo tko da je dosao na vlast rata bi bilo jer je vec bio pripremljen.
Naravno da je bio pripremljen i planiran.

Promjena se može desiti na dva načina:
1. Revolucijom, koja je najčešće nasilna i stvori uz korist i veliku štetu i
2. Osvještavanjem i "demokratskim" metodama
Gdje se u svijetu dogodio način 2 ?
Francuzi su došli do današnje demokracije Francuskom revolucijom, Ameri građanskim ratom i ostale demokracije su se rodile u krvi i prvo imale lopovluk pa tek ovo kaj imaju danas
Kod nas smo imali rat, lopovluk, pa valjda budemo sljedili i dalje provjerenu praksu pa se nadalje popravili i krenuli prema uređenom i demokratskom društvu, ma što to značilo.
Nek raspravljate pa nek se malo i posvađate, sve je to za ljude. Japanski političari se jednom potukli i ne samo Japanci.
Da se naši barem malo poštekaju.
Kaj se bojite europe? Istina da su to školovani lopovi i sofisticiraniji od ovih naših i da kad takav uzme uzme do kostiju a da ga nemaš za kaj okriviti na kraju.
To je ono čega se svi bojimo. I nije to tak neopravdano.
Malo ste krenuli o ljevici i desnici. Trebalo bi malo više domoljublja među političarima pa di nam bilo bolje van i unutar eu.
 

Odg: nas mali referendum

Reply #84
Iowa pa ti si onda 44 godine izvan "stroja" pa baš i nije referentno da se govori kome se klanja.
Kako god, da tu će biti još dugo teško.

"Ljudi tih krajeva"?
Super mi je kako su svake godine se spašavali s dijasporom koja je glasala.
Sve izvana, uvijek za hrvatsku najbolje znaju ljudi koji žive vani.

Gode bless america and no place else!!

Najpravičniji? "SOPA"??
haha,ja samo gledam ko ce izletit s izjavom koja se tice dijaspore,evo vidim ocito jos ima onih koji  su pod utjecajem ovih masonskih medija, ja kao hrvat iz dijaspore,odnosno iz bih,koji ima cro putovnicu,nemam u hrvatskoj nista osim prijatelja i rodbine,bio u rat i nisam nikakav invalid hvala bogutj nemam prebivaliste i u hr,zena mi ne prima porodiljne u hrvatskoj nego vamo di je i prijavljena i ne glasam na dva mjesta,dajem sebi za pravo da kolegu upozorim da ne basa gluposti jer je dokazano da cijela dijaspora nikad nije bila presudna za vlast u hrvatskoj što po meni i ne treba pa da ne ulazimo u dalje nebuloze, to je nas pogotovo u bih dovelo do toga danas u sarajevu razvrstavaju na prave i neprave hrvate,ko da postoje vrste i pod vrste hrvata, mislim to je stvarno idiotski pa se ja osobno ne obazirem na to, a to ko nam je kriv kako nam je svima odgovor je vrlo kratak i jasan-mi sami, svi smo mi zaokruzivali njih sve, i racana,i milanovica, i jaci, nisu oni sami sebi zaokruzivali vecinu,nego narod,tj mi

Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: nas mali referendum

Reply #85
Često u životu moraš odvagnuti. S jedne strane staviti dobre strane, s druge loše, gubitak i dobitak. Proces ulaska RH u EU traje već 8 godina u novijoj povijesti, ali svakako ima svoja višestoljetna nacionalna htijenja koja su se kroz povijest odražavala i kroz biranja strana uz koje ćemo stati i čije ćemo interese provoditi. S današnje distance možemo kritički gledati prema tome vremenu i pokušati povijesno-znanstvenim metodama utvrditi koliko je koji izbor bio sretan ili manje sretan te kakve je posljedice imao i na ono što danas baštinimo u povijesno mladoj suverenoj i samostalnoj RH. Tu naravno treba pokušati maknuti ideološko-demagoško uplitanje i mitologiju koja je svojstvena narodima koji obitavaju na ovim područjima a tako i nama Hrvatima. Mnogi mitovi i danas nažalost žive i grubo se upotrebljavaju ponajčešće u dnevno političke svrhe, kako se to posljednjih godina voli isticati. Kada bi znao raspraviti s ocem o nekim političkim temama često mi je znao reći: “Moj sinko meni govore od 45. da će biti bolje i da treba stezati remen. Kako si napraviš u životu tako će ti i biti“. Odrastajući u Saveznoj Republici Hrvatskoj, a danas u RH, shvatio samo koliko je istine u toj njegovoj tvrdnji. I danas se nekako držim te njegove mudrosti, pogotovo one druge rečenice. Teško je da danas mogu okriviti nekoga za neke svoje neuspjehe ili propuštene prilike u životu, reći on mi je kriv za ovo ili ono. Više sam sebi mogu spočitnuti za to.

Čemu ovako, pomalo osobni, uvod u ovakvoj raspravi?

Zato što i na ovaj povijesni proces, koji se polako približava realizaciji, gledam na isti način. Bit će nam onako kako si sami napravimo, ne onako kako ti je netko drugi odredio. Uvijek će biti netko veći/jači od tebe, pa i na poslu imaš šefa, u obitelji roditelja koji ti govori kako ćeš i što do neke dobi zrelosti, a na tebi je da činiš ovako ili onako i da sam sebi kasnije biraš put. Ovisi puno i o tome koliko ćeš se oko nečega angažirati, koliko ćeš se htjeti informirati, koliko si spreman učiti, ulagati u sebe, prilagođavati se, napredovati. Mala digresija, da se vidi kako to radi priroda. Otkrivena je, naime, nova vrsta hibridnog morskog psa koja je, prema prvim podacima, plod opstanka te vrste u novonastalim klimatskim promjenama. Riječ je o vrsti životinje koja milijunima godina opstaje onakva kakva je, a očito zahvaljujući svojoj mogućnosti prilagodbe novonastalim prilikama. Koliko, tim više to vrijedi za čovjeka/narod!?

Nažalost mnogi od nas danas, kada je aktualna tema RH u EU, barataju s paušalnim podacima i koriste ih uglavnom iz svoje sfere interesa. S jedne strane da privole ljude da glasaju „za“, a s druge da ih jednostavno zaplaše. To me ne čudi jer statistički podaci govore kako je u RH samo 12 posto visoko obrazovanog stanovništva, a čak 46 ih ima samo osnovno obrazovanje. Veliki je broj i nepismenih. To je strašna statistika ali i u mnogo čemu objašnjava kako neke stvari kod nas mogu prolaziti godina nekažnjeno i kako se na njih potpuno pasivno promatra. Meni je najpoštenija nedavna izjava našega glavnog pregovarača Drobnjaka koji kaže kako ulaskom RH u EU nama neće biti ništa bolje ali će nam to biti prilika. Dakle šansa koju možeš prigrliti i pokušati nešto učiniti, ili pak odbaciti i gledati kako karavane prolaze. A karavane već stoljećima prolaze, a mi gledamo. Kada i sam važem kako ću glasati ove nedjelje prvo si postavljam pitanje koja mi je alternativa. I to je ono što me plaši jer alternativa u globalnome svijetu kakvom živimo nama i nije baš bajna. Već 20 godina imamo svoju državu, krasna zemlja, reklo bi se Bogom dana, ali s lošim gospodarom i tu se nema što više posebno reći jer su razmjeri takvog gospodarenja koliko toliko poznati i široj javnosti. Treba znati da otkrivanja ovih brojnih afera o kojima danas svjedočimo, nažalost, ne bi bilo i bez pritiska iz Brisela, bez usklađivanje s europskom pravnom stečevinom. Banke smo im odavno dali, ali od tada možemo imati i kreditne kartice, i manje kamate na stan. Sjećam se da nisam mogao ni sanjati o podizanju stambenog kredita jer je kamata bila i više od 15 posto, a to nije bilo tako davno. Kartica ti može biti i omča oko vrata ali opet onako kako i koliko je koristiš. Nisam utopist da mislim kako će nam u Europi teći med i mlijeko. Bit će onako kako si sami napravimo i kako se za naše interese izbore naši predstavnici u Briselu. Tako je to i u visokoj politici – užasno je važno htjeti i znati lobirati, boriti se za svoje interese. Jer ni onaj veći i jači ne poštuje lako savitljivu kičmu, a poštovat će svakako onoga koji se bori i cijeni svoje. Mislim da smo tu povijesno ne jednom zakazali. Europa je jedno a Europska unija drugo. Povijesno-zemljopisno pripadamo prvom a za pozicioniranje u drugoj ćemo se morati dobrano boriti i to bez iznimke.  

lp
Toni
  






   

Odg: nas mali referendum

Reply #86
Često u životu moraš odvagnuti. S jedne strane staviti dobre strane, s druge loše, gubitak i dobitak. Proces ulaska RH u EU traje već 8 godina u novijoj povijesti, ali svakako ima svoja višestoljetna nacionalna htijenja koja su se kroz povijest odražavala i kroz biranja strana uz koje ćemo stati i čije ćemo interese provoditi. S današnje distance možemo kritički gledati prema tome vremenu i pokušati povijesno-znanstvenim metodama utvrditi koliko je koji izbor bio sretan ili manje sretan te kakve je posljedice imao i na ono što danas baštinimo u povijesno mladoj suverenoj i samostalnoj RH. Tu naravno treba pokušati maknuti ideološko-demagoško uplitanje i mitologiju koja je svojstvena narodima koji obitavaju na ovim područjima a tako i nama Hrvatima. Mnogi mitovi i danas nažalost žive i grubo se upotrebljavaju ponajčešće u dnevno političke svrhe, kako se to posljednjih godina voli isticati. Kada bi znao raspraviti s ocem o nekim političkim temama često mi je znao reći: “Moj sinko meni govore od 45. da će biti bolje i da treba stezati remen. Kako si napraviš u životu tako će ti i biti“. Odrastajući u Saveznoj Republici Hrvatskoj, a danas u RH, shvatio samo koliko je istine u toj njegovoj tvrdnji. I danas se nekako držim te njegove mudrosti, pogotovo one druge rečenice. Teško je da danas mogu okriviti nekoga za neke svoje neuspjehe ili propuštene prilike u životu, reći on mi je kriv za ovo ili ono. Više sam sebi mogu spočitnuti za to.

Čemu ovako, pomalo osobni, uvod u ovakvoj raspravi?

Zato što i na ovaj povijesni proces, koji se polako približava realizaciji, gledam na isti način. Bit će nam onako kako si sami napravimo, ne onako kako ti je netko drugi odredio. Uvijek će biti netko veći/jači od tebe, pa i na poslu imaš šefa, u obitelji roditelja koji ti govori kako ćeš i što do neke dobi zrelosti, a na tebi je da činiš ovako ili onako i da sam sebi kasnije biraš put. Ovisi puno i o tome koliko ćeš se oko nečega angažirati, koliko ćeš se htjeti informirati, koliko si spreman učiti, ulagati u sebe, prilagođavati se, napredovati. Mala digresija, da se vidi kako to radi priroda. Otkrivena je, naime, nova vrsta hibridnog morskog psa koja je, prema prvim podacima, plod opstanka te vrste u novonastalim klimatskim promjenama. Riječ je o vrsti životinje koja milijunima godina opstaje onakva kakva je, a očito zahvaljujući svojoj mogućnosti prilagodbe novonastalim prilikama. Koliko, tim više to vrijedi za čovjeka/narod!?

Nažalost mnogi od nas danas, kada je aktualna tema RH u EU, barataju s paušalnim podacima i koriste ih uglavnom iz svoje sfere interesa. S jedne strane da privole ljude da glasaju „za“, a s druge da ih jednostavno zaplaše. To me ne čudi jer statistički podaci govore kako je u RH samo 12 posto visoko obrazovanog stanovništva, a čak 46 ih ima samo osnovno obrazovanje. Veliki je broj i nepismenih. To je strašna statistika ali i u mnogo čemu objašnjava kako neke stvari kod nas mogu prolaziti godina nekažnjeno i kako se na njih potpuno pasivno promatra. Meni je najpoštenija nedavna izjava našega glavnog pregovarača Drobnjaka koji kaže kako ulaskom RH u EU nama neće biti ništa bolje ali će nam to biti prilika. Dakle šansa koju možeš prigrliti i pokušati nešto učiniti, ili pak odbaciti i gledati kako karavane prolaze. A karavane već stoljećima prolaze, a mi gledamo. Kada i sam važem kako ću glasati ove nedjelje prvo si postavljam pitanje koja mi je alternativa. I to je ono što me plaši jer alternativa u globalnome svijetu kakvom živimo nama i nije baš bajna. Već 20 godina imamo svoju državu, krasna zemlja, reklo bi se Bogom dana, ali s lošim gospodarom i tu se nema što više posebno reći jer su razmjeri takvog gospodarenja koliko toliko poznati i široj javnosti. Treba znati da otkrivanja ovih brojnih afera o kojima danas svjedočimo, nažalost, ne bi bilo i bez pritiska iz Brisela, bez usklađivanje s europskom pravnom stečevinom. Banke smo im odavno dali, ali od tada možemo imati i kreditne kartice, i manje kamate na stan. Sjećam se da nisam mogao ni sanjati o podizanju stambenog kredita jer je kamata bila i više od 15 posto, a to nije bilo tako davno. Kartica ti može biti i omča oko vrata ali opet onako kako i koliko je koristiš. Nisam utopist da mislim kako će nam u Europi teći med i mlijeko. Bit će onako kako si sami napravimo i kako se za naše interese izbore naši predstavnici u Briselu. Tako je to i u visokoj politici – užasno je važno htjeti i znati lobirati, boriti se za svoje interese. Jer ni onaj veći i jači ne poštuje lako savitljivu kičmu, a poštovat će svakako onoga koji se bori i cijeni svoje. Mislim da smo tu povijesno ne jednom zakazali. Europa je jedno a Europska unija drugo. Povijesno-zemljopisno pripadamo prvom a za pozicioniranje u drugoj ćemo se morati dobrano boriti i to bez iznimke.  

lp
Toni
  






   


odlican tekst i ti kako god glasao imas pravo jer si sve realno sagledao. ja sam donedavno bio li la za uniju, a sada sam 100% siguran da nam je ona jedina mogucnost dok su neki vec davno odredili svoj stav i njih nista ne zanima bili oni za ili protiv. trazi se samo jos vise dokaza kako bi se njihov izbor potvrdio dok kontraargumente ne zele niti saslustati. unija po meni nije dobra, ali ja bolje ne vidim trenutno. neki kazu zasto moramo birati manje zlo? moramo zato jer smo mali, zato jer nas ima ukupno za trecinu jednog pariza, veliki su uvijek vodili, a mali su ih pratili i uspjeh malih je ovisio o tome kojoj su se struji priklonili.
 mi vec stoljecima do danas nismo bili nikakav faktor na ovim podrucjima, u vihoru devedesetih smo odskocili od svih istocnih i juznih susjeda i sada smo daleko uredjeniji od njih, blize smo europi nego njima, a neulaskom u uniju cemo oslabiti sami sebe i vratiti se tamo gdje smo bili kada smo zapoceli s promjenama. mlada smo demokracija i samo kad se sjetis kako je bilo 99. moze se reci da je daleko bolje po pitanju pravne drzave i funkcioniranju ustanova. daleko je to od bajnog, ali ide na bolje. prije 4 godine kada se pricalo o kriminalu ive sanadera bili smo proglasavani cetnicima i komunjarama dok danas vise nitko ne spava mirno. opet naglasavam da korupcija niti blizu nije pri svojem kraju, ali pozitivne promjene su nepovratno krenule. nije to zato sto su nasi politicari odlucili vec zato sto su nas stisnuli iz europe. iz istog razloga je nekad omiljeni dr. ivo otisao iz politike...

svi mi trebamo glasati po svojoj savjesti, ali tek kada realno sagledamo cinjenice.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #87
Kaj se tiče dijaspore, u Americi ima JAKO puno Iraca npr., koji su po tome Irska dijaspora jer im je šukundeda doselio u Ameriku, pa oni opet ne biraju vlast u Irskoj. Nije bitno da li je presudno ili nije, ali ima utjecaja.
Mene nije briga tko je Hrvat, Srbin, Makedonac ili Azerbejdžanac, ali ako ne dijeli, uvjetno rečeno, moju sudbinu u ovoj državi, ne bi trebao imati pravo utjecati na stanje (isto uvjetno rečeno) u njoj.
Ionak su nas u školi učili o pojmu "raseljena Hrvatska", da vani živi možda i više Hrvata nego u Hrvatskoj, znači da realno utjecaj te dijaspore može biti itekako značajan, pa i presudan. Drugo što on to nije, jer neki John Kovach ni ne zna pokazat Hrvatsku na karti i baš ga briga za cijelu tu priču, ali da isti taj John Kovach može glasati jer mu je Šeks to omogućio, meni nema apsolutno nikakvog smisla.
Ako si ti po porijeklu Kinez (ili rođeni Kinez) koji živi tu, imaš potpuno pravo glasati, jer tu živiš, odluke vlasti se dotiču direktno tebe, ulazak u EU se dotiče direktno tebe, stopa poreza kojeg plaćaš ovdje se dotiče direktno tebe itd.
Moje mišljenje i NHF, ja nikoga ne želim uvrijediti, već samo raspravljamo. Ali ovome svemu stvarno nije mjesto na ovom forumu...
MAK Zapad

Odg: nas mali referendum

Reply #88
Ako ti susjedi zidaju kuće a ti živiš u šatoru onda ćeš valjda i sam poželjeti i sebi sazidati jednu. Tak bi bilo logično da bi i mi htjeli u uniju ko i naši zapadni susjedi kad nam se sviđaju njihove stečevina i prava. Samo nas malo muči onaj dio da to treba sve i zaraditi, stara boljka ovih prostora, nitko nebi niš radio a svi bi sve htjeli imati. Interesantno kak se sa zapadom i europljanima volimo uspoređivati a sad nebi htjeli s njima u uniju, čudno.
Ako naši političari budu dobro i u pravom svjetlu zastupali naše interese kao države nemože biti lošije. Jasno da se javlja sumnja kad se zna kako se pregovaralo, morate ovo i ono guzilo se ko na štajgi razbacivalo teritorijem i djedovinom ko kum na svadbi sa lipicam kad klinci viknu kume izgore ti kesa.
Ako pogledamo naše susjede Slovence ipak im nije tak loše u toj uniju, lete malo bolje avione nego mi :)
Hoću reći ako ne uđemo u eu ostali budemo postrance i zajedljivo i sumnjičivo komentirali i dalje jaukali kak je sve u banani umjesto da se pokrenemo i bar pokušamo nešto napraviti. Ako i unija ne saživi djelit ćemo sudbinu ostalih iz te unije, nije ni to naj gore kaj se može dogoditi, nema za ništa u životu garancije.
Još uvijek nas se gleda kao jedan dio raspadnute Juge pa bi već bilo i vrijeme da se otrgnemo od te Juge i prije ostatka te Juge nastupimo kako i treba biti u uniji kao država Hrvatska. Malo nas vrijeđa i to što nas europske zemlje i zapadni svijet gleda do sad kao neandretalce, pa umjesto da napravimo korak naprijed rađe bi se vratili u špilje. Treba respekt i poštovanje zaslužiti ne pada to sa neba.
Po meni mi imamo dobre izglede u uniji. Nažalost teško da bi mi uniju mogli bilo što prodati u ovoj situaciji, jedino kaj možemo prodati to je rad, i to je sasvim realno. Poljaci su tako krenuli i do sad su odradili dobar posao.  Osim toga lijep potencijal imamo u turizmu i poljoprivredi pa bi im mogli prodavati u uniji zdravu i prirodnu hranu a oni nama gmo ko i do sad :)
Ljudi u uniji ima aviona i helikoptera za kupiti a kod nas nema, zašto? Zato jer nismo u uniji :)
A ovakve rasprave se vode već duže vrijeme po netu i birtijama. Meni se čini da je našim političarima jako važno pod kojom strankom ćemo ući u uniju a susjedima koji nisu u uniji da ne uđemo prije njih jer budu sami ostali u mraku.
Tak da od tuda i taj bunt, bi nebi u uniju, puntaju nas ko i uvjek :)
malo se šalim, za uniju jesam al kaj ćeš kad u demokraciji svatko ima pravo na svoje mišljenje :)

Odg: nas mali referendum

Reply #89
Kaj se tiče dijaspore, u Americi ima JAKO puno Iraca npr., koji su po tome Irska dijaspora jer im je šukundeda doselio u Ameriku, pa oni opet ne biraju vlast u Irskoj. Nije bitno da li je presudno ili nije, ali ima utjecaja.
Mene nije briga tko je Hrvat, Srbin, Makedonac ili Azerbejdžanac, ali ako ne dijeli, uvjetno rečeno, moju sudbinu u ovoj državi, ne bi trebao imati pravo utjecati na stanje (isto uvjetno rečeno) u njoj.
Ionak su nas u školi učili o pojmu "raseljena Hrvatska", da vani živi možda i više Hrvata nego u Hrvatskoj, znači da realno utjecaj te dijaspore može biti itekako značajan, pa i presudan. Drugo što on to nije, jer neki John Kovach ni ne zna pokazat Hrvatsku na karti i baš ga briga za cijelu tu priču, ali da isti taj John Kovach može glasati jer mu je Šeks to omogućio, meni nema apsolutno nikakvog smisla.
Ako si ti po porijeklu Kinez (ili rođeni Kinez) koji živi tu, imaš potpuno pravo glasati, jer tu živiš, odluke vlasti se dotiču direktno tebe, ulazak u EU se dotiče direktno tebe, stopa poreza kojeg plaćaš ovdje se dotiče direktno tebe itd.
Moje mišljenje i NHF, ja nikoga ne želim uvrijediti, već samo raspravljamo. Ali ovome svemu stvarno nije mjesto na ovom forumu...

slažem se svime napisanim, samo da dodam još nešto svaka čast svakom ali nije u redu da nam dijaspora prije svega glasa i isto tako uzima socijalnu pomoć od naših usta, to nema veze s ovom temom ali niti u EU se to neće promijeniti niti itko to može promjeniti, jer je to jednostavno tako.
Mi ne možemo dobiti mjesto u vrtiću (nego plati privatni), a netko (a znam puno primjera) ima troje dijece u BIH i dobiva dječji doplatak u HR (prijavljen u ZG) a ne zna nabrojati dvije uluice u Zg.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C