Skip to main content

Poll

modelari, a sto vi kazete?

  • za
    25 (31.6%)
  • protiv
    47 (59.5%)
  • suzdrzan
    7 (8.9%)

Total Members Voted: 75

Voting closed: January 21, 2012, 10:52:25 pm

Topic: nas mali referendum (Read 57043 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: nas mali referendum

Reply #90

[/quote]
haha,ja samo gledam ko ce izletit s izjavom koja se tice dijaspore,evo vidim ocito jos ima onih koji  su pod utjecajem ovih masonskih medija, ja kao hrvat iz dijaspore,odnosno iz bih,koji ima cro putovnicu,nemam u hrvatskoj nista osim prijatelja i rodbine,bio u rat i nisam nikakav invalid hvala bogutj nemam prebivaliste i u hr,zena mi ne prima porodiljne u hrvatskoj nego vamo di je i prijavljena i ne glasam na dva mjesta,dajem sebi za pravo da kolegu upozorim da ne basa gluposti jer je dokazano da cijela dijaspora nikad nije bila presudna za vlast u hrvatskoj što po meni i ne treba pa da ne ulazimo u dalje nebuloze, to je nas pogotovo u bih dovelo do toga danas u sarajevu razvrstavaju na prave i neprave hrvate,ko da postoje vrste i pod vrste hrvata, mislim to je stvarno idiotski pa se ja osobno ne obazirem na to, a to ko nam je kriv kako nam je svima odgovor je vrlo kratak i jasan-mi sami, svi smo mi zaokruzivali njih sve, i racana,i milanovica, i jaci, nisu oni sami sebi zaokruzivali vecinu,nego narod,tj mi
[/quote]

OK iznimka jedna ima ih još, naravno. Ali meni to nije uredu da netko tko živi drugdje plaća porez drugdje glasa meni i umanjuje šanse mog izbora točnije ljudi koji ŽIVE TU.
Ja ću na to odgovoriti mentalitet i prilike za život su mi bile bolje prije!!! To je samo moj stav.

NE NISMO MI KRIVI JER JA NISAM GLASAO ZA NJIH!!

Za račana sam dao glasai dao bi opet a jaca mu može lizati cipel samo.

Odg: nas mali referendum

Reply #91
najbolje bi bilo da hrvati opcenito nestanu a ove lijepe krajeve naseli neki normalan narod! :D


Odg: nas mali referendum

Reply #93
ponesen svom raspravom zaboravio sam reagirati na one anti eu videice gdje dominira onaj englez nigel farage u zelenoj majici koji je vodja ukip stranke u gb. oni u britaniji nemaju niti jedno zastupnicko mjesto, ne mogu osvojiti niti 3% glasova od 65% izaslih, a izabran je u eu parlament samo zato sto na izbore za eu parlament u britaniji nije nitko izasao osim valjda familija onih koji su se kandidirali. na tim izborima je dobio 16% od 35% izaslih glasaca sto je oko 5% glasova od ukupnog broja glasaca. takvi ljudi su obicni populisti jer ciljaju na tocno odredjeno biracko tijelo, imaju radikalna rjesenja i osim toga ih nista drugo ne zanima. to je kao da imamo stranku modelara koja se bori samo za besplatne modele i stanice dok nas penzije, place i gospodarstvo zanimaju koliko i igracke iz turbo limaca.

taj covjek je u razini ovog naseg redikula za kojeg vecina nije cula i koji je sa svojom strankom a-hsp skupio valjda 0,2 posto glasova na proslim izborima i koji je trebao za ovakvo ponasanje dobiti kaznenu prijavu radi prijetnji.

Natko Kovačević (A-HSP) - Glas za EU je čin veleizdaje!!! - Sučeljavanje, Izbori 19.11.2011.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #94
Kaj se tiče dijaspore, u Americi ima JAKO puno Iraca npr., koji su po tome Irska dijaspora jer im je šukundeda doselio u Ameriku, pa oni opet ne biraju vlast u Irskoj. Nije bitno da li je presudno ili nije, ali ima utjecaja.
Mene nije briga tko je Hrvat, Srbin, Makedonac ili Azerbejdžanac, ali ako ne dijeli, uvjetno rečeno, moju sudbinu u ovoj državi, ne bi trebao imati pravo utjecati na stanje (isto uvjetno rečeno) u njoj.
Ionak su nas u školi učili o pojmu "raseljena Hrvatska", da vani živi možda i više Hrvata nego u Hrvatskoj, znači da realno utjecaj te dijaspore može biti itekako značajan, pa i presudan. Drugo što on to nije, jer neki John Kovach ni ne zna pokazat Hrvatsku na karti i baš ga briga za cijelu tu priču, ali da isti taj John Kovach može glasati jer mu je Šeks to omogućio, meni nema apsolutno nikakvog smisla.
Ako si ti po porijeklu Kinez (ili rođeni Kinez) koji živi tu, imaš potpuno pravo glasati, jer tu živiš, odluke vlasti se dotiču direktno tebe, ulazak u EU se dotiče direktno tebe, stopa poreza kojeg plaćaš ovdje se dotiče direktno tebe itd.
Moje mišljenje i NHF, ja nikoga ne želim uvrijediti, već samo raspravljamo. Ali ovome svemu stvarno nije mjesto na ovom forumu...

slažem se svime napisanim, samo da dodam još nešto svaka čast svakom ali nije u redu da nam dijaspora prije svega glasa i isto tako uzima socijalnu pomoć od naših usta, to nema veze s ovom temom ali niti u EU se to neće promijeniti niti itko to može promjeniti, jer je to jednostavno tako.
Mi ne možemo dobiti mjesto u vrtiću (nego plati privatni), a netko (a znam puno primjera) ima troje dijece u BIH i dobiva dječji doplatak u HR (prijavljen u ZG) a ne zna nabrojati dvije uluice u Zg.

Pa i manjine glasaju van Hrvatske, treba i to spomenuti. Od kud njima pravo glasa van granice Hrvatske? Osim toga znamo zašto su pobjegli.
Svaka civilizirana zemlja vodi brigu o svojima van zemlje i obrnuto, manje mi je logično da neka zemlja brine o manjinama koje su pobjegle jer su ratovale protiv te iste države i još uvjek nisu na čistu i zadovoljne ishodom rata kojeg su započele.
Da stvar bude gora mogu glasati i više puta a da neće nitko prigovoriti jer kao treba im oprostiti što su bili neljudi i ubojice.
Još ih se drži na državnim jaslama jer uvjek su na državnim jaslama i bili, prije i sad opet. Sad im se i nove kuće rade a svoje stare kuće prodaju kao građevni materijal.
Ne mi se brinemo za kog će glasati Hrvatska dijaspora i hoće koju kunu dobiti iz Hrvatske blagajne, nešto su i oni uplatili ne nešto nego puno samo kaj je to završilo na tajnim računima velikih Hrvata sa velikim činovima.
Ne kažem da bi trebala dijaspora glasati, samo da treba voditi računa kome se sve daje pravo glasa zbog toga što se može glasati van granica Hrvatske.

@Moryati
U čemu je Račanova veličina? Ne zagovaram Jadranku Kosor ali ona jedan od kvalitetnijih političara u Hrvatskom saboru i čistih računa.
Žena se našla u situaciji i kojoj se našla i snašla, ne treba joj zamjerati na sposobnosti, stranci iz koje dolazi a naj manje što je žena.
Nije ni lošija ni bolja od Račana, Račan je jedan od rijetkih koji se nije nakrcao lovom na konto politike kao i Jadranka. Račanu svaka čas što nije hapsio Hrvatske generale a bio je velik pritisak na njega, minus jer je loše pregovarao sa Slovencima.

Odg: nas mali referendum

Reply #95
Kaj se tiče dijaspore, u Americi ima JAKO puno Iraca npr., koji su po tome Irska dijaspora jer im je šukundeda doselio u Ameriku, pa oni opet ne biraju vlast u Irskoj. Nije bitno da li je presudno ili nije, ali ima utjecaja.
Mene nije briga tko je Hrvat, Srbin, Makedonac ili Azerbejdžanac, ali ako ne dijeli, uvjetno rečeno, moju sudbinu u ovoj državi, ne bi trebao imati pravo utjecati na stanje (isto uvjetno rečeno) u njoj.
Ionak su nas u školi učili o pojmu "raseljena Hrvatska", da vani živi možda i više Hrvata nego u Hrvatskoj, znači da realno utjecaj te dijaspore može biti itekako značajan, pa i presudan. Drugo što on to nije, jer neki John Kovach ni ne zna pokazat Hrvatsku na karti i baš ga briga za cijelu tu priču, ali da isti taj John Kovach može glasati jer mu je Šeks to omogućio, meni nema apsolutno nikakvog smisla.
Ako si ti po porijeklu Kinez (ili rođeni Kinez) koji živi tu, imaš potpuno pravo glasati, jer tu živiš, odluke vlasti se dotiču direktno tebe, ulazak u EU se dotiče direktno tebe, stopa poreza kojeg plaćaš ovdje se dotiče direktno tebe itd.
Moje mišljenje i NHF, ja nikoga ne želim uvrijediti, već samo raspravljamo. Ali ovome svemu stvarno nije mjesto na ovom forumu...

slažem se svime napisanim, samo da dodam još nešto svaka čast svakom ali nije u redu da nam dijaspora prije svega glasa i isto tako uzima socijalnu pomoć od naših usta, to nema veze s ovom temom ali niti u EU se to neće promijeniti niti itko to može promjeniti, jer je to jednostavno tako.
Mi ne možemo dobiti mjesto u vrtiću (nego plati privatni), a netko (a znam puno primjera) ima troje dijece u BIH i dobiva dječji doplatak u HR (prijavljen u ZG) a ne zna nabrojati dvije uluice u Zg.

Pa i manjine glasaju van Hrvatske, treba i to spomenuti. Od kud njima pravo glasa van granice Hrvatske? Osim toga znamo zašto su pobjegli.
Svaka civilizirana zemlja vodi brigu o svojima van zemlje i obrnuto, manje mi je logično da neka zemlja brine o manjinama koje su pobjegle jer su ratovale protiv te iste države i još uvjek nisu na čistu i zadovoljne ishodom rata kojeg su započele.
Da stvar bude gora mogu glasati i više puta a da neće nitko prigovoriti jer kao treba im oprostiti što su bili neljudi i ubojice.
Još ih se drži na državnim jaslama jer uvjek su na državnim jaslama i bili, prije i sad opet. Sad im se i nove kuće rade a svoje stare kuće prodaju kao građevni materijal.
Ne mi se brinemo za kog će glasati Hrvatska dijaspora i hoće koju kunu dobiti iz Hrvatske blagajne, nešto su i oni uplatili ne nešto nego puno samo kaj je to završilo na tajnim računima velikih Hrvata sa velikim činovima.
Ne kažem da bi trebala dijaspora glasati, samo da treba voditi računa kome se sve daje pravo glasa zbog toga što se može glasati van granica Hrvatske.

@Moryati
U čemu je Račanova veličina? Ne zagovaram Jadranku Kosor ali ona jedan od kvalitetnijih političara u Hrvatskom saboru i čistih računa.
Žena se našla u situaciji i kojoj se našla i snašla, ne treba joj zamjerati na sposobnosti, stranci iz koje dolazi a naj manje što je žena.
Nije ni lošija ni bolja od Račana, Račan je jedan od rijetkih koji se nije nakrcao lovom na konto politike kao i Jadranka. Račanu svaka čas što nije hapsio Hrvatske generale a bio je velik pritisak na njega, minus jer je loše pregovarao sa Slovencima.

Račan i jaca nisu ni približno isto. Ona se snašla kad je morala da ne završi kao i drugi. A gdje je bila dosad?


Ljudi ja završavam s raspravom. Jer ne vodi nikuda, samo će se stvoriti loše tenzije.

Svako ima svoje mišljenje i pravo glasa. Neka glasa i budemo vidjeli kuda sve ovo ide. JOŠ JEDNOM, nadam se na bolje.

Odg: nas mali referendum

Reply #96
Jaca????
Pa kaj se kod nas premijersko mjesto dobiva u miraz???
to je prva razlika između Račana i Jace...
Druga vrlo bitna ... gdje je ta žena imala glavu unazad 6 godina dok su svi oko nje imali ruke u pekmezu , ne do laktova nego do ramena..
Glavu u pijesak ko noj... ili je držala lojtru ???(ljestve) Vrijeme če pokazati a apartman u najelitnijem kvartu vjerojatno čeka prazan i renoviran :D :D :D :D

Odg: nas mali referendum

Reply #97
Kaj se tiče dijaspore, u Americi ima JAKO puno Iraca npr., koji su po tome Irska dijaspora jer im je šukundeda doselio u Ameriku, pa oni opet ne biraju vlast u Irskoj. Nije bitno da li je presudno ili nije, ali ima utjecaja.
Mene nije briga tko je Hrvat, Srbin, Makedonac ili Azerbejdžanac, ali ako ne dijeli, uvjetno rečeno, moju sudbinu u ovoj državi, ne bi trebao imati pravo utjecati na stanje (isto uvjetno rečeno) u njoj.
Ionak su nas u školi učili o pojmu "raseljena Hrvatska", da vani živi možda i više Hrvata nego u Hrvatskoj, znači da realno utjecaj te dijaspore može biti itekako značajan, pa i presudan. Drugo što on to nije, jer neki John Kovach ni ne zna pokazat Hrvatsku na karti i baš ga briga za cijelu tu priču, ali da isti taj John Kovach može glasati jer mu je Šeks to omogućio, meni nema apsolutno nikakvog smisla.
Ako si ti po porijeklu Kinez (ili rođeni Kinez) koji živi tu, imaš potpuno pravo glasati, jer tu živiš, odluke vlasti se dotiču direktno tebe, ulazak u EU se dotiče direktno tebe, stopa poreza kojeg plaćaš ovdje se dotiče direktno tebe itd.
Moje mišljenje i NHF, ja nikoga ne želim uvrijediti, već samo raspravljamo. Ali ovome svemu stvarno nije mjesto na ovom forumu...

slažem se svime napisanim, samo da dodam još nešto svaka čast svakom ali nije u redu da nam dijaspora prije svega glasa i isto tako uzima socijalnu pomoć od naših usta, to nema veze s ovom temom ali niti u EU se to neće promijeniti niti itko to može promjeniti, jer je to jednostavno tako.
Mi ne možemo dobiti mjesto u vrtiću (nego plati privatni), a netko (a znam puno primjera) ima troje dijece u BIH i dobiva dječji doplatak u HR (prijavljen u ZG) a ne zna nabrojati dvije uluice u Zg.

Pa i manjine glasaju van Hrvatske, treba i to spomenuti. Od kud njima pravo glasa van granice Hrvatske? Osim toga znamo zašto su pobjegli.
Svaka civilizirana zemlja vodi brigu o svojima van zemlje i obrnuto, manje mi je logično da neka zemlja brine o manjinama koje su pobjegle jer su ratovale protiv te iste države i još uvjek nisu na čistu i zadovoljne ishodom rata kojeg su započele.
Da stvar bude gora mogu glasati i više puta a da neće nitko prigovoriti jer kao treba im oprostiti što su bili neljudi i ubojice.
Još ih se drži na državnim jaslama jer uvjek su na državnim jaslama i bili, prije i sad opet. Sad im se i nove kuće rade a svoje stare kuće prodaju kao građevni materijal.
Ne mi se brinemo za kog će glasati Hrvatska dijaspora i hoće koju kunu dobiti iz Hrvatske blagajne, nešto su i oni uplatili ne nešto nego puno samo kaj je to završilo na tajnim računima velikih Hrvata sa velikim činovima.
Ne kažem da bi trebala dijaspora glasati, samo da treba voditi računa kome se sve daje pravo glasa zbog toga što se može glasati van granica Hrvatske.

@Moryati
U čemu je Račanova veličina? Ne zagovaram Jadranku Kosor ali ona jedan od kvalitetnijih političara u Hrvatskom saboru i čistih računa.
Žena se našla u situaciji i kojoj se našla i snašla, ne treba joj zamjerati na sposobnosti, stranci iz koje dolazi a naj manje što je žena.
Nije ni lošija ni bolja od Račana, Račan je jedan od rijetkih koji se nije nakrcao lovom na konto politike kao i Jadranka. Račanu svaka čas što nije hapsio Hrvatske generale a bio je velik pritisak na njega, minus jer je loše pregovarao sa Slovencima.

Račan i jaca nisu ni približno isto. Ona se snašla kad je morala da ne završi kao i drugi. A gdje je bila dosad?


Ljudi ja završavam s raspravom. Jer ne vodi nikuda, samo će se stvoriti loše tenzije.

Svako ima svoje mišljenje i pravo glasa. Neka glasa i budemo vidjeli kuda sve ovo ide. JOŠ JEDNOM, nadam se na boljem.


Da se nešto protiv nje ima već bi se prostrlo i razglasilo na sva zvona. Glupo je o Jadranki raspravljati jer je ona na jedno duže vrijeme ako ne i za stalno van žiže događanja i neće više imati priliku. Neće njoj nažalost oprostiti njeni stranački kolege.
To je politika u Hrvatskoj. Prigovarati joj gdje je bila prije??? Pa stari moj kaj ti ne čuješ o kojim se tu iznosima radi? Koliko je ko dignuo love, za koliko se dogovarali poslovi a vjerujem da to nije ni pola. Ako se ideš zakvačiti sa takvima jako je važno kad se kvačiš, znači kad imaš snagu i zaštitu. Ak se istrčiš pred rudo lako da ćeš poginuti. Ovo je stvarni život i namaš ih ko u igricama bar 5 ;) svađati se oko političara stvarno nema smisla, jer prvo će se oni za sebe pobrinuti a za ostale ako kaj bude.

Bolje da se svi skupa nadamo boljem i budemo zahvalni što smo ipak na onoj polovici zemaljske kugle gdje se ima za jesti i piti i još k tome za modele aviona.

Ako je vjerovati našem referendumu izgleda da unija još nije spremna za nas   :D

Odg: nas mali referendum

Reply #98
Jaca????
Pa kaj se kod nas premijersko mjesto dobiva u miraz???
to je prva razlika između Račana i Jace...
Druga vrlo bitna ... gdje je ta žena imala glavu unazad 6 godina dok su svi oko nje imali ruke u pekmezu , ne do laktova nego do ramena..
Glavu u pijesak ko noj... ili je držala lojtru ???(ljestve) Vrijeme če pokazati a apartman u najelitnijem kvartu vjerojatno čeka prazan i renoviran :D :D :D :D
+1

Odg: nas mali referendum

Reply #99
JA JA definitivno nije zasluzna za borbu protiv korupcije nego jednostavno nije imala "bubreg" kao njen prethodnik dr.ivo i stvari su joj se otele kontroli sto je kasnije iskoristila kao predstavljanje  svojih zasluga

Odg: nas mali referendum

Reply #100
Jaca? ???
Pa kaj se kod nas premijersko mjesto dobiva u miraz???
to je prva razlika između Račana i Jace...
Druga vrlo bitna ... gdje je ta žena imala glavu unazad 6 godina dok su svi oko nje imali ruke u pekmezu , ne do laktova nego do ramena..
Glavu u pijesak ko noj... ili je držala lojtru ??? (ljestve) Vrijeme če pokazati a apartman u najelitnijem kvartu vjerojatno čeka prazan i renoviran :D :D :D :D
To je jedina razlika između Račana i Kosor
Ima još jedna Račan nije dirao svoje kolege Liniča i Čačića dok su imali ruke u pekmezu do ramena za njegovog mandata ;)
-1
tak da je opet 0:0
Dečki nađite si uzore u ljudima a ne političarima  :D  jer se bojim da ne završite sa rukama do laktova u pekmezu

Odg: nas mali referendum

Reply #101
borba protiv korupcije je rezultat pritiska iz brisela, a jadranka se slucajno nasla u situaciji da se to dogodilo bas u njeno vrijeme. ona ako i nije krala promatrala je kradju i sutila, a to govori koliko je nesposobna, nije niti za kradju niti za cinkanje, cista odlika nesposobnih uhljeba.

ivica racan je bio najveci demokrata medju svim hrvatskim politicarima. dva puta je donio demokraciju u hrvatsku, prvi puta kad su bile demokratske promjene, a drugi puta kada je dosao na vlast 2000. godine. to su bila dva prelomna trenutka u hrvatskoj demokraciji. 2003. je mogao pokusati sastaviti vladu, ali je odustao jos u izbornoj noci jer nije zelio da ga ucjenjuju mali ljudi koji misle da su veliki, a tu mislim na hss tomcica i hns cacica. to dokazuje da mu nije bilo samo do vlasti vec do hrvatske i vlastitog obraza posto je znao sa kime ima posla. ima on i losih strana, ali ja volim pamtiti one koje su zaista dobre isto kao i kod tudjmana. 
to da je racan bio najveci demokrata priznao je i njegov veliki suparnik seks u saboru na dan kada su mu odavali pocast za zasluge nakon sto je umro. seks je cak i suzu pustio.
po politickim stavovima ja sam racanovac sa malo izrazenijom nacionalnom notom ;)
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: nas mali referendum

Reply #102
Dragi moji modelari
Volio bi dami netko objasni gdje na našoj kuglici voditelj radijske emisije moze napredovati u primjera,
bilo gdje u svjetu može biti najjvise urednik to je over to top,
Ne bi me ćudilo da Nikolina pišek se kandidira za predsjednicu RH
To je tak kod nas
Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: nas mali referendum

Reply #103
nego da pitam: jel bumo mi ovu temu kljucali kad prodje referendum ili bumo se nadjebavali i dalje?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #104
Dragi moji modelari
Volio bi dami netko objasni gdje na našoj kuglici voditelj radijske emisije moze napredovati u primjera,
bilo gdje u svjetu može biti najjvise urednik to je over to top,
Ne bi me ćudilo da Nikolina pišek se kandidira za predsjednicu RH
To je tak kod nas
Marjan

 :D :D nadam se susjed da se složiš sa mnom oko Nikoline bar bi ju bilo ljepše gledat  :D :D :D

Ja sam ZA s Nikolinom u EU   :D :D