Skip to main content

Poll

modelari, a sto vi kazete?

  • za
    25 (31.6%)
  • protiv
    47 (59.5%)
  • suzdrzan
    7 (8.9%)

Total Members Voted: 75

Voting closed: January 21, 2012, 10:52:25 pm

Topic: nas mali referendum (Read 57074 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nas mali referendum

Reply #150
"BEZKICMENJACI"

je pravi izraz za Jezgro Hrvatske Nacije a to nisu Dalmatinci nisu Slavonci nego vi koji se izdajete za velike i jedino prave Hrvate,

osvrnite se nazad i pogledajte proslost,
lizali Guzicu Austrougarskoj pa Madjarima i u drugom Svjetskom Ratu Musoliniju i Hitleru i u ovom Ratu ponovo Njemcima,
izabrati Demokratskim glasanjem Ljude koji treba da vode Zemlju i odmah ih popljuvati je karakteristika Vas,
nemate svoje JA !
nepoznate sami dovoljno vlastiti Jezik,
Zrakomlat-Helikopter,
Sablje-Rotori Helikoptera
Samokres-Pistolj
Uhicen-Uhapsen
Putovnica- Pasos
i jos mnogo toga,
DIJASPORA - samo zahvaljujuci Dijaspori i Parama koje su dali je Hrvatska danas Hrvatska a prema njima se odnosite nistavno i prikazujete ih kao Teret ove Hrvatske,

I Dalmacija je Hrvatska pa je Advokat od uvijek Advokat i Hiljada i danas Hiljada,

Mlatite ovdje PRAZNU SLAMU umjesto da zavrnete Rukave i prihvatite se posla a to necete izbjeci kada dodje EU a to Vama vecini SMRDI - RADITI

cast malobrojnim izuzetcima !
Poz. Iv


Prvo pozdrav Iowi  razmišljao sam dali da se uopće osvrnem ili da samo zaobiđem..ali na ovakve objede...(ispričavam se svima na par buduće napisanih ružnih riječi)

Ma tko si ti obični šuftiguze da držiš ovakva predavanja i da nas učiš što i kako da radimo veliki Kroato..
Dao si pare tvoj problem i tvoja pušiona ..te iste pare pokrala klika koja je došla od temo gdje si i ti ... došli bez gača i preko noći se obogatili dok je moja generacija ginula na ratištima diljem Lijepe naše...
Ti seronjo češ nekome držati predavanja o radu...Malo sam pogledao čime se dičiš .. što misliš onakve potleušice kod nas mi od lesonita radimo..
A ako je tko lizao guzicu kome to možeš biti samo ti jer mi smo ovdje ili stajali na braniku domovine a ostatak naroda je stezao remen i podnosio teret rata, a podnosi ga i dan danas..


Tako da završim u lijepom tonu samo ti budi tamo gdje jesi i uživaj jer takvih " domoljuba " imamo i previše
Sram te bilo tamo gdje jesi

Ispričavam se svima na par ružnih riječi...

lp...svima


upravo to


Sent from my iPhone using Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: nas mali referendum

Reply #151
Živela demokratija, živeo glas naroda  :D
Aj ovo sve treba zbrisat, nema smisla o politici na flyfreaku raspravljat jerbo sve ode u k*  :)
Ne želim komentirati tvoje tvrdnje Mr. Iowa, stvarno ne želim.. Ali nema veze, bilo pa prošlo

Samo, vidio sam već par puta da te smeta ovo "sablje". To bi bio doslovni prijevod s engleskog, rotor je po definiciji rotacioni dio nekog uređaja.
Evo ti i na "tvom" jeziku, konkretno za helikoptere:
(Engineering / Aeronautics) a device having blades radiating from a central hub that is rotated to produce thrust to lift and propel a helicopter.
Znači rotor nisu sablje, rotor je glava, gripovi I sablje  :-*
MAK Zapad

Odg: nas mali referendum

Reply #152
Izgleda da se iskristalisalo sledece:
1. Prestati palamuditi o referendumu
2. Otvoriti temu "nikolina pisek with sidekicks" radi uveseljavanja sveobuhvatnog modelarskog clanstva
3. Otvoriti temu "pljuvaonica" za postove koji preovladjuju u zadnjim stranicama



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: nas mali referendum

Reply #153
evo i ja bi dao glas za ulazak u EU, mada mi se ni malo ne dopada pa čak i plaši kojom agresivnom propagandom naši političari a naročito "političarke" vrbuju za glasove. Znači doveli su nas na granicu ponorai sada se hvataju za slamku. Zbog takve promidžbe imamo ozbiljne razloge brinuti se za našu a naročito budućnost naše djece. Jedinu budućnost će opet imati upravo oni koji neumorno promoviraju EU jer će im osigurana biti mjesta u europskom parlamentu i drugim tijelima EU. Zašto sam za EU? pa eto jedan je razlog sloboda kretanja, drugi možda će biti manje korupcije i birokracije(ili više), možda nam djeca dobiju priliku za bolje uvjete školovanja i bolja radna mjesta. Što reći u nadi je spas... 

Odg: nas mali referendum

Reply #154
evo i ja bi dao glas za ulazak u EU, mada mi se ni malo ne dopada pa čak i plaši kojom agresivnom propagandom naši političari a naročito "političarke" vrbuju za glasove. Znači doveli su nas na granicu ponorai sada se hvataju za slamku. Zbog takve promidžbe imamo ozbiljne razloge brinuti se za našu a naročito budućnost naše djece. Jedinu budućnost će opet imati upravo oni koji neumorno promoviraju EU jer će im osigurana biti mjesta u europskom parlamentu i drugim tijelima EU. Zašto sam za EU? pa eto jedan je razlog sloboda kretanja, drugi možda će biti manje korupcije i birokracije(ili više), možda nam djeca dobiju priliku za bolje uvjete školovanja i bolja radna mjesta. Što reći u nadi je spas... 
evo i ja bi dao glas za ulazak u EU, mada mi se ni malo ne dopada pa čak i plaši kojom agresivnom propagandom naši političari a naročito "političarke" vrbuju za glasove. Znači doveli su nas na granicu ponorai sada se hvataju za slamku. Zbog takve promidžbe imamo ozbiljne razloge brinuti se za našu a naročito budućnost naše djece. Jedinu budućnost će opet imati upravo oni koji neumorno promoviraju EU jer će im osigurana biti mjesta u europskom parlamentu i drugim tijelima EU. Zašto sam za EU? pa eto jedan je razlog sloboda kretanja, drugi možda će biti manje korupcije i birokracije(ili više), možda nam djeca dobiju priliku za bolje uvjete školovanja i bolja radna mjesta. Što reći u nadi je spas... 
nitko od njih se ne bori za eurofotelje, a razlog je jednostavno taj da za eu parlament postoje posebni izbori i nitko nikome ne garantira da ce uci i saljemo jako malen broj ljudi tamo, a s druge strane oni su vlast i nije im problem zamraciti par milijuna eura ovako ili onako. prepreka kradji nasih drzavnika je samo njihova savjest. ako ne kradu brutalno kao hdz mogu krasti da se nikad ne skuzi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #155
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #156
zanimljivo je da su oni kojima je lose protiv, a ista stvar se dogadja na parlamentarnim izborima. najlosje razvijene regije, slabije skolovani i oni koji imaju lose place biraju istu vlast u krug i ne zele promjenu, a sada ne zele eu. mozda im je lose bas radi otpora promjenama?
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: nas mali referendum

Reply #157
ovo očito nema kraja  :D

ovdje je statistika obrnuta.. kak sad to tumačit? da smo svi ostali kućanice? gle.. ja čekam neki biznis za koji mi je vezana i europa i državna duda.. pa opet ne lobiram za eu. ;)

a sad.. da ne bi odmah na državnu dudu.. dobro znaš da moja bivša firma, a i tvoja sadašnja na veliko ovisi o državnoj dudi... da se instaliravaju sustavi po državnim upravama koji se ne koriste, a rade se redovito upgradei svaku godinu itd itd... ;) ;)

Ulazak je neizbježan, jedino ove statistike koje pokazuju 60% za, govore da:
- imamo 60% biračkog tjela iz zagreba
- imamo 60% biračkog tjela koji su menađeri
- imamo 60% biračkog tjela koji imaju plaću preko 6K
- imamo 60% biračkog tjela državna duda(aka službenici)
- imamo 60% biračkog tjela iz istre

 :D  ;D

nas mali referendum

Reply #158
sad ispade da samo u Istri glasaju


Sent from my iPhone using Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: nas mali referendum

Reply #159
ovo očito nema kraja  :D

ovdje je statistika obrnuta.. kak sad to tumačit? da smo svi ostali kućanice? gle.. ja čekam neki biznis za koji mi je vezana i europa i državna duda.. pa opet ne lobiram za eu. ;)

a sad.. da ne bi odmah na državnu dudu.. dobro znaš da moja bivša firma, a i tvoja sadašnja na veliko ovisi o državnoj dudi... da se instaliravaju sustavi po državnim upravama koji se ne koriste, a rade se redovito upgradei svaku godinu itd itd... ;) ;)

Ulazak je neizbježan, jedino ove statistike koje pokazuju 60% za, govore da:
- imamo 60% biračkog tjela iz zagreba
- imamo 60% biračkog tjela koji su menađeri
- imamo 60% biračkog tjela koji imaju plaću preko 6K
- imamo 60% biračkog tjela državna duda(aka službenici)
- imamo 60% biračkog tjela iz istre

 :D ;D

kraj je referendum koji je sutra, a ova anketa se zatvara veceras.
moja firma polako postaje ovisna o zemljama unije jer je u drzavi sve stalo pa tako i projekti na kojima smo radili. trziste se polako prebacuje na zapad. telekomi i banke su nam prestale davati posla jos 2010. godine.

iz ankete se moze iscitati da je 60% ljudi za uniju i od toga:

vecina od ukupnog broja visoko skolovanih
vecina ljudi koja ima place iznad 6000 kuna
vecina ukupnog broja menadzera
vecina ukupnog broja sluzbenika
vecina ukupnog broja stanovnika zagreba
vecina ukupnog broja stanovnika istre i primorja.

cudi me da nije jasno sto se prikazuje na slikama. jest da je vecina vec 50% plus jedan glas, ali sumnjam da je bas tako iako svasta je moguce...


no kako god bilo to nije bila poanta mog posta.

malo o nasim mogucnostima:

buducnost hr vidim u malim poljoprivrednim strojevima, prikljucima za obradu zemlje, poljoprivreda s naglaskom na povrtlarstvo i vocarstvo i eko uzgoj, tekstilnu industriju i industriju obuce treba specijalizirati da rade za vojne svrhe i specijaliziranu obucu i odjecu za rad posto platnene kosulje kinezi proizvode za 5 kuna, a mi za 200 i tu nemamo sto traziti....
koncar uredjaje za obnovljive izvore energije, djakovic modernizacija teskog naoruzanja, brodogradilista naravno za brodove, ali i za vjetroelektrane i velike gradjevinske strukture, turizam treba unaprijediti na svim poljima i tu je jos jedna velika sansa za zaostale dijelove hrvatske. npr. na baniji lovni turizam (sume su pune divljaci) sa povijesnim turizmom, utvrda i grad zrinski, viteske igre, sjecanje na sigetsku bitku, kupalisni turizam na predivnoj uni i selski turizam s mogucnoscu rada i odmora na seoskim gospodarstvima - branje sljiva, kukuruza, upoznavanje s tehnologijom pecenja rakije, starinski nacini obrade zemlje, voznja kolima, airsoft i modelarski poligoni... odmah je tu sansa za povratak stanovnistva i obnovu infrastrukture sto donosi nova radna mjesta - autocesta od siska prema dvoru na uni... otoci imaju isto ogromne potencijale, karlovacka zupanija jos vece, moslavina , zagorje i posavina isto.

sve to moze ako imamo trziste, a odbijanjem europe cemo to moci nuditi onima koji imaju manje od nas i to im niti ne treba. na pamet mi padaju africke zemlje. bosna i srbija zele u ueropu pa ce kupovati od europe, a ne od nas odmetnutih...

to ovako na brzinu, sjetit cu se jos...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #160
sad ispade da samo u Istri glasaju


Sent from my iPhone using Tapatalk

istra ima oko 200 000 stanovnika i zakljucak je smijesan jer je to ispod 5% ukupnog broja drzavljana.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #161
Sve je to divno i krasno zamišljeno.. da postoji neka Vulkanska unija iz ST-a, ja bih glasao za.. ovako će naši profućkati i ovu "priliku"..

nego... ako nisi znao.. mislim da će i telekom područje sada malo jače zaštekati obzirom da je moj ex. šef/direktor otišao u erikson ;)


Stvarno ne znam zašto misliš da ćemo nuditi nekima koji imaju manje od nas? Šta europa ne distribuira svoje proizvode u hr? pa već zadnjih 10 godina im u kontejnerima šaljemo novce iz svakog grada putem njihovih šoping centara koji prodaju prvenstveno svoje proizvode..

Šta misliš zbog čega se slovenci bune protiv prodaje merkatora jednom hrvatu? pa kad su ušli u Hrvatsku, njihov "lumpi" je bio na svim policama ispred hrvatskih proizvoda... sad znaju da bi todorić u sloveniji prodavao hrv. proizvode.. a njihovi proizvodi bi izgubili dosta velik dio tržišta..


Kaj bude baka regica konkurirala nekom tamo francuzu koji polje površine jednog manjeg grada preore sa jednim traktorom u pola dana???


Ja bih stvarno želio vjerovati u to da će moje djete za 20 godina moći na studij u london bez vize.. (teško)
da će hrvatska stati uz bok jednoj švicarskoj ili norveškoj, al neće
da ćemo imati ono šta je bilo prije ove pljačke.. al neće..


Jedino kaj me veseli kad uđemo u tu europu... što će doći više stranaca i pootvarati firme u hr.. pa će nadam se poštivati radno vrijeme.. a ne da robujem po 15-16 h za kompom tu nekom kamenjaru iz hr.










Odg: nas mali referendum

Reply #162
evo i ja bi dao glas za ulazak u EU, mada mi se ni malo ne dopada pa čak i plaši kojom agresivnom propagandom naši političari a naročito "političarke" vrbuju za glasove. Znači doveli su nas na granicu ponorai sada se hvataju za slamku. Zbog takve promidžbe imamo ozbiljne razloge brinuti se za našu a naročito budućnost naše djece. Jedinu budućnost će opet imati upravo oni koji neumorno promoviraju EU jer će im osigurana biti mjesta u europskom parlamentu i drugim tijelima EU. Zašto sam za EU? pa eto jedan je razlog sloboda kretanja, drugi možda će biti manje korupcije i birokracije(ili više), možda nam djeca dobiju priliku za bolje uvjete školovanja i bolja radna mjesta. Što reći u nadi je spas... 
evo i ja bi dao glas za ulazak u EU, mada mi se ni malo ne dopada pa čak i plaši kojom agresivnom propagandom naši političari a naročito "političarke" vrbuju za glasove. Znači doveli su nas na granicu ponorai sada se hvataju za slamku. Zbog takve promidžbe imamo ozbiljne razloge brinuti se za našu a naročito budućnost naše djece. Jedinu budućnost će opet imati upravo oni koji neumorno promoviraju EU jer će im osigurana biti mjesta u europskom parlamentu i drugim tijelima EU. Zašto sam za EU? pa eto jedan je razlog sloboda kretanja, drugi možda će biti manje korupcije i birokracije(ili više), možda nam djeca dobiju priliku za bolje uvjete školovanja i bolja radna mjesta. Što reći u nadi je spas... 
nitko od njih se ne bori za eurofotelje, a razlog je jednostavno taj da za eu parlament postoje posebni izbori i nitko nikome ne garantira da ce uci i saljemo jako malen broj ljudi tamo, a s druge strane oni su vlast i nije im problem zamraciti par milijuna eura ovako ili onako. prepreka kradji nasih drzavnika je samo njihova savjest. ako ne kradu brutalno kao hdz mogu krasti da se nikad ne skuzi.

Pema tome opet će imati odakle kako si rekao "zamračiti" koju kintu, ima li tome kraja...Svejedno Drobnjak, premijerka, bivši ministar vanjskih poslova (mrak mi pada na oči), oni koji trenutno vladaju i drugi svakako se mogu nadati EURO fotelji, neće se brinuti za zastupničke mirovine jer će imati dovoljno velike plaće u EU foteljama. Pogledaj samo biografije članova komisije i parlamentaraca pa će ti sve biti jasno. Osim toga se otvaraju i razna druga radna mjesta u pojedinim organizacijama EU-a, to su radna mjesta koje se ne mogu zanemarivati pa pitam obične smrtnike tko će zauzeti ta radna mjesta? Poznajem proceduru natječaja za radna mjesta u EU pa se nadam da i rade po toj proceduri. Prvi natječaj je za Hrvatsku javnost bio prilično držan u da ne kažem tajnosti, dobro informairani su bili djelatnici ministarstva vanjskih poslova dok su mediji za javnost tu i tamo dali nekakvu šturu informaciju, djelatnici MVP-a koji su bili dovoljno mladi su se masovno prijavljivali na taj natječaj tako da nisu baš imali veliku konkurenciju... hvala bogu ipak su dobili posao i drugi pa mislim da EU ipak radi prema procedurama.

Odg: nas mali referendum

Reply #163
Sve je to divno i krasno zamišljeno.. da postoji neka Vulkanska unija iz ST-a, ja bih glasao za.. ovako će naši profućkati i ovu "priliku"..

nego... ako nisi znao.. mislim da će i telekom područje sada malo jače zaštekati obzirom da je moj ex. šef/direktor otišao u erikson ;)


Stvarno ne znam zašto misliš da ćemo nuditi nekima koji imaju manje od nas? Šta europa ne distribuira svoje proizvode u hr? pa već zadnjih 10 godina im u kontejnerima šaljemo novce iz svakog grada putem njihovih šoping centara koji prodaju prvenstveno svoje proizvode..

Šta misliš zbog čega se slovenci bune protiv prodaje merkatora jednom hrvatu? pa kad su ušli u Hrvatsku, njihov "lumpi" je bio na svim policama ispred hrvatskih proizvoda... sad znaju da bi todorić u sloveniji prodavao hrv. proizvode.. a njihovi proizvodi bi izgubili dosta velik dio tržišta..


Kaj bude baka regica konkurirala nekom tamo francuzu koji polje površine jednog manjeg grada preore sa jednim traktorom u pola dana???


Ja bih stvarno želio vjerovati u to da će moje djete za 20 godina moći na studij u london bez vize.. (teško)
da će hrvatska stati uz bok jednoj švicarskoj ili norveškoj, al neće
da ćemo imati ono šta je bilo prije ove pljačke.. al neće..


Jedino kaj me veseli kad uđemo u tu europu... što će doći više stranaca i pootvarati firme u hr.. pa će nadam se poštivati radno vrijeme.. a ne da robujem po 15-16 h za kompom tu nekom kamenjaru iz hr.











maksimalni moratorij na ulazak gradjana u neke zemlje je 7 godina sto znaci da ce 2020. hrvat moci otici bilo gdje u uniji i imati ista prava kao domicilno stanovnistvo.

mi imamo toliko zemljista neobradjenog da i nasi ljudi mogu uci u zadruge, iznajmiti zemljiste i obradjivati zemlju sa zajednickim strojevima, mogu imati zajednicku distribuciju i nabavu materijala. zanimljivo da to u istri ide, a u ostatku zemlje ne.

nemam vise vremena pa ne mogu vise pisati, a i rado bi do letjelista danas :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #164
E moji modelari

Da je baba imala pimpek
Ne bi dedu trebala

Toliko o svemu.

Ne može nama biti bolje nikad i neće zato što smo takav mentalitet.
Kada nešto radimo (oćemo modele ) naš osnovni hobi ili (kuću osnovnu potrebu) htjeli bi to preko noći.
Nekad su se kuće gradile 20 tak godina, ja sam osobno sastavljao cirusa skoro godinu dana u modelarskom klubu 80 godina, a danas (karikirano)poćinjem graditi kuću već gledam tepih koji staviti, još nisam kupio nikakav model već gledam neku bolju stanicu kupit prije,
To je tak kod nas i mi to ne možemo promjeniti, a zašto iz slijedećeg razloga:
Otiđeš na posao u 8 a ne znaš kada ćeš se vratit oćeš u 16 ili 17 ili u 20 sati s posla.
J....i mobitel koji svako zna gdje si ( imao sam među prvima mobitel i sada mije žao zbog toga 099 za 15.000.DM poslovni i hvata samo tamo gdje on oće) i to me je veselilo kad sam bio mlad,  a danas ga imam i volio bi da ga nemam.

Na kraju hoću reći da su nam se svima apetiti povećali i to jako prema našim mogućnostima ali sve zbog današnjeg ubrzanog života......
a to nećemo promjeniti niti ulaskom u uniju niti bojkotom za uniju, jer mi smo presitni da odlučujumo.

Bili u uniji ili ne opet ćemo otići na posao i ne znati kada idemo kući.....

A to kaj neko ovdje trkelja da ne volimo raditi to su obična sranja za mene iskreno jer ja imam 20god. staža s svojih 37 godina.

Veliki pozdrav
Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C