Skip to main content

Topic: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu. (Read 10076 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #45
Onda nam ostaje Prečko, koje je pušiona zbog hrpe šetača i pasa, znači Jankomir FTW!
Jedino tam nemrete punit, auto treba ostavit gore na nasipu.
Naravno i Odra  :)
MAK Zapad


Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #47
Letite dok vas nitko ne dira, samo kažem da možda službenim putem možete samo pogoršati stvar.

Point taken ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #49
Moje mjesto letenja se sve više smanjuje, što je dobro! Jer da se povečava, zabrinuo bi se!  ;D
A što se tiće aviona, da, kužim vas.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #50
Mislim da je nemoguće svesti odgovornost na privatnu osobu (ili više njih), tako da bi bilo dobro osnovati nekakvu udrugu/klub preko koje bi se dalje moglo dogovarati. Sigurno se nešto da dogovoriti s Gradom, kako su skejteri dobili svoj park npr., manje više su sva mjesta bila "ilegalna", čim su se organizirali uspjeli su dobiti skatepark na Jarunu (koji je usput katastrofa, ali to sad nije tema), bazen kod SC-a, par manjih parkova po kvartovima, npr. Špansko-Oranice itd.
Znači moguće je, samo se potrebno organizirati i sve se da dogovoriti
Evo ja ću se danas malo raspitati
MAK Zapad

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #51
Gledajte ljudi nema tu puno pozitivnog ili negativnog, ekipa iz Zadra će nam pjesmicu otpjevati o tome.
Bio sam kod "amera" u ZD gdje je dobio crno na bijelo da se nikakav rc model ne smije letjeti u cijeloj zadarskoj županiji.(kazna predviđena je bila 15000kn ako se ne varam)
Mislim nek se neko javi iz ZD tko više zna o tome.
Slažem se sa Žacom jer što više prava budemo tražili manje ćemo ih imati.
A na kraju nećemo kazne plačati samo zbog prebrze vožnje nego i za neke druge stvari.
A i tu je problem što slikovito rečeno jedan modelar napravi sranje negdje neko = svi modelari su krivi za to.
to je isto jedan od razloga zašto se klub trešnjevka raspada.
Tamo su modeli padali doslovno na pistu gdje polijeću i slijeću pravi avioni.
 

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #52
jazavac dobro kaze zadrani su imali dobrih sra...
bila je neka zabrana a kako su to rijesili neznam
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #53
A i tu je problem što slikovito rečeno jedan modelar napravi sranje negdje neko = svi modelari su krivi za to.
 
Ak se to dogodi onda automatizmom dobiš svugdje odbijenice.
Teško je nać teren za modelarsku pistu i letjelište upravo zbog aerodroma, u Čehima na kanalu je još naj pogodniji teren, sigurno nebi bilo ni problema sa dopuštenjem korištenja terena niti sa lokalnim stanovništvom. U slučaju da se oformi novi klub ili udruga.
Jer ako kao pravna osoba a to je klub ili udruga mislite djelovati onda moraš imati dopuštenje za svoje aktivnosti u ovom slučaju letenje a to neće ići zbog blizine aerodroma.

jazavac dobro kaze zadrani su imali dobrih sra...
bila je neka zabrana a kako su to rijesili neznam

Vjerujem da nisu puno napravili nego da lete kao i prije jer se prašina slegla.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #54
Gledajte ljudi nema tu puno pozitivnog ili negativnog, ekipa iz Zadra će nam pjesmicu otpjevati o tome.
Bio sam kod "amera" u ZD gdje je dobio crno na bijelo da se nikakav rc model ne smije letjeti u cijeloj zadarskoj županiji.(kazna predviđena je bila 15000kn ako se ne varam)
Mislim nek se neko javi iz ZD tko više zna o tome.
Slažem se sa Žacom jer što više prava budemo tražili manje ćemo ih imati.
A na kraju nećemo kazne plačati samo zbog prebrze vožnje nego i za neke druge stvari.
A i tu je problem što slikovito rečeno jedan modelar napravi sranje negdje neko = svi modelari su krivi za to.
to je isto jedan od razloga zašto se klub trešnjevka raspada.
Tamo su modeli padali doslovno na pistu gdje polijeću i slijeću pravi avioni.

e sa ovim  se u potpunosti NE SLAŽEM


Bio sam kod "amera" u ZD gdje je dobio crno na bijelo da se nikakav rc model ne smije letjeti u cijeloj zadarskoj županiji.(kazna predviđena je bila 15000kn ako se ne varam)

kakav amer, kakva zabrana letenje u zadarskoj županiji, koji k...
da li znaš ili pričaš napamet, kakvo sad zvanje nekog iz zadra

Slažem se sa Žacom jer što više prava budemo tražili manje ćemo ih imati.

da, pa to je do sada i bilo pravilo u svjetskoj evoluciji... NE



A i tu je problem što slikovito rečeno jedan modelar napravi sranje negdje neko = svi modelari su krivi za to.
to je isto jedan od razloga zašto se klub trešnjevka raspada.
Tamo su modeli padali doslovno na pistu gdje polijeću i slijeću pravi avioni.


pojasni, ovaj dio sa padanjem na pistu, koju kako, gdje

ovo za raspad kluba nema veze sa ovom temom, to je stvar tog kluba i njegovih članova




Mene tako malo briga dal se slažeš ili ne, iskreno zaboli me.

Sve što sam napisao i reko je istina a to što ti to neznaš to je tvoj problem.
I da i ja sam bio član tog kluba.
Pitaj koga god hočeš od članova iz kluba trešnjevka dal znaju za mene tako da nemoj govorit o stvarima o kojima nemaš pojma.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #55
gornji post je isao @vedran-ri


zac, thx na konstruktivnosti

ak je ako je domovinski preblizu, a je, naci ce se druga lokacija

nije lose ni kanal kod botinca. tamo je zadnji put bila tekma sa 20 modela i sve je bilo ok
malo si nabrijan..ja znam sta su decki pisali ali dobro nije bitno
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #56
izbrisao sam  postove od novog zagi-a jer jede govna.
ovo je opomena.
 

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #57
neka,
neki,
nekad,
nekako,
nikad

zacudo pola postova pocinje sa nepoznanicama

da li se mozemo dogovoriti da bar na ovoj temi konkretno razgovaramo

tko, kada, kakva sranja, i kako je zavrsilo
ako se ne zna tocno, onda takve rekla kazala mozda baba mazala price izostavimo sa ove teme

s druge strane mozda i ja previse ocekujem, ipak je ovo internet...
Neznam jel ti promaklo kad su modelarima iz Zadra zabranili letenje na njihovoj livadi na kojoj su redovito letjeli ili si se uključio kadsnije, ima temu na forumu o tome: http://www.flyfreak.net/birtija/vecernji-list'modelari-prijavljeni-zbog-ometanja-helihoptera'/msg17572/#msg17572

Ja sam u Mdelarskom Aeroklubu Velika Gorica i znam kak je trnovit put da se nekaj napravi, nisam je to ishodao već naš predsjednik i još neki članovi ali sam upoznat sa problemima. Sve to nahodavanje traži vremena i novaca a lijepo je vidjeti nekog punog elana pa nek proba ako ima vremena. Samo otvaranje kluba je poprilična zahebancija a još nemaš ništa, mora se voditi po zakonu knjigovodstvo a još nisi ni startao. Napraviš si majice sa znakom kluba pa kad se dogodi neki okršaj bilo sa stanovnicima koji zaključavaju rampu ili vlastima pravna si osoba koja se može tužiti. Znači postoji ogromna odgovornost i treba biti jedan iz tog kluba više nego zaljubljenik u modelarstvo da bi se zezao sa državom, članovima i svim drugima da bi klub funkcionirao.
Spomenuo si nepoznanice
Problem je kaj u vezi modelarstva zakonom nije ništa jasno definirano.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #58
Dok sam napisao tu se nekaj dogodilo???
Novi zagi ne misli niš loše samo nije upoznat sa pravim problemima modelarstva, nije zato loš. Teško je povjerovar kak sve teško ide kod nas, ak nekog zanima nek pita našeg predsjednika na tekmi pa bu vidio koliko tu treba tek živaca da bi se nekaj napravilo.

Odg: Privatno korištenje rampe prema nasipu na Domovinskom mostu.

Reply #59
A da li netko ima možda informacije o tome što piše u našem "predivnom" zakoniku?
Tipa ima li tu nešto na što se čovjek može ili s naše strane nadovezati ili čega se treba paziti?

NPR.

- dopušteno korištenje frekvencija i gdje? Dometi blizina ovog onog. Ali ono s potvrdom.
- letenje modelima do koje visine i slično i udaljenosti od čega, znači neke vrijednosti.
- itd.

Mislim meni lik pegla svakih par dana po kvartu s nekim misliim da je e-revo em po igralištu punom djece em po ulici između zgrada gdje stalno trče djeca djeca idu auti na parking, sve usko.
Isto i onaj heli po vjetru koji je letio između drveta i zgrade a ispod ljudi, a prostor par metara širok. Heli je navodno bio prema ukućanima mojim koji su vidjeli veći od mojih, znači iznad 450 i išao samo gore dolje(možda neki početnik). Ispod UVIJEK sve puno ljudi s psima i djece.

Mislim ti ljudi naprave sranje, i onda ja odem na livadu, i ili tko god i tagirani smo.

Mene zanima zakon, gdje i kada ja mogu letiti, da mi nitko ne može sr**.

E sad predpostavljam da je odgovor da toga u zakonu baš i nema, ili drugo da moram na livadu veličine 5x5km 37km od Zagreba.

Nekome je smiješno zašto volim 250ku i male helije , e zato što nemam mogućnosti iz Vrapča ići skroz do domovinskog mosta, znači hrpe kilometara tamo i nazad, a ovdje u kvartu nema prostora za išta veće. Pa me zanima da li i s tim smijem uopće išta raditi.