Skip to main content

Topic: Hitec Aurora 9 (Read 54049 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #120
1.06, zadnja je koliko znam 1.08
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #121
ima koja dobra duša da mi update-a stanicu budući da nemam HPP-22?

posudim ti ja programator pa si flashaj do mile volje i stanicu i modul na njoj i prijemnik.  :)

nemaš kaj zeznut,
sve se svodi na odabir jezika i onda klik: NEXT, NEXT, finish...

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #122
ima koja dobra duša da mi update-a stanicu budući da nemam HPP-22?

posudim ti ja programator pa si flashaj do mile volje i stanicu i modul na njoj i prijemnik.  :)

nemaš kaj zeznut,
sve se svodi na odabir jezika i onda klik: NEXT, NEXT, finish...

Je, je, vidio sam sve videe od Finless Boba prije neg sam uzeo stanicu  :D
E super hvala, u pravilu mi treba novi FW zato kaj ovaj nema opciju za LiPo i trebao bih rekalibrirati stanicu
Budemo se onda dalje preko PM-a dogovorili
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #123
Hm, da li je s novim updateom uopće moguće rekalibrirati stickove? U changelogu na Hitec site-u to ne vidim, samo rekalibracija ekrana (to mi ne treba, dobro je kalibriran)
Bojim se da imam tzv. dead band problem na throttle i elevator kanalima, tj. stickovima  :'(
Ne znam da li bi kalibracija pomogla, nadam se da bi. Problem nije toliko strašan u usporedbi s nekim primjerima koje vidim na youtube-u, ali kad imam takvu stanicu koja bome i ne košta baš malo, nedopustivo... Sad mi je žao kaj nisam uzeo Futabu 8FG, ipak je Futaba Futaba...
Da li je netko primjetio taj problem na svojoj Aurori?
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #124
imas na RCG-u kako uci u servisni meni i napraviti rekalibraciju stickova.

ili saljes u Hitec pa ti oni naprave.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #125
Tnx, idem tražit, javim rezultate

EDIT:

Quote
The service menu was shared on RCG and LOTS of people screwed up their radios messing with the stick calibration.

 :-\

Ne bi me čudilo da nekaj sje**m, volim prčkat po takvim stvarima :D
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #126
Pa to nije istina koliko ljudi ima problema s time  ???
Znao sam za to i prije, ali koliko sam shvatio, to se događalo na ranijim modelima, sad vidim da i novije stanice imaju problema s tim. Po meni, za tu lovu, to je nedopustivo.
Mislim, dead zone nije velik, pogotovo na throttle-u, na elevatoru je nešto veći, ali nemoj me trovat da se to može dogoditi stanici u srednjoj klasi. Ajde da se to događa na 9x koji košta šestinu cijene jedne Aurore... Ipak je Futaba Futaba, Multiplex Multiplex itd.
Ovo me toliko raspizdilo da bih najradije prodao A9 i kupio 8FG ili neki JR, koliko god bio oduševljen Aurorom u svakom pogledu (osim ovoga)
Usput upozorenje za sve potencijalne kupce da postoji velika mogućnost da ćete dobiti "neispravnu" Auroru, uzmite u obzir druge proizvođače koji nemaju ovih problema...
A ak nekome treba Aurora, možda moja ode na bubanj  :-\

EDIT:

Izgleda da je uzrok problema loša inicijalna kalibracija u tvornici, znači da nisu dobro kalibrirali palice, tj. nisu ih micali do krajnjih točaka, rijetko je problem u hardware-u. Nadam se da će kalibracija riješiti problem. Ukoliko također imate problem s deadbandom, evo kako se ulazi u servisni menu i rekalibrira. Samo OPREZNO, ako ne znate što radite, radije ni nemojte to raditi ili dajte nekom drugom da vam to napravi:

Quote
Follow these EXACTLY. DO NOT EVER SELECT EEPROM RESET!



1. Hold down LT, CT and RT while powering up to access service menu.

2. Select the MDL Set icon.

3. Select Factory Reset, then hit Save.

4. Hit the exit button in the top right corner.

5. Now back in the service menu, select EXIT.

6. The transmitter will beep loudly and the screen will go blank. Power down.

7. Power back up normally.

8. "System memory install" and "model memory install" will appear and then take you to the touch calibration screen.

9. Follow the touch calibration instructions and confirm calibration. You will now be taken to gimbal calibrate menu.

10. Now calibrate gimbals (Hit CLR, then cycle all controls multiple times to limits of travel. I do seven cycles per channel J1, J2, J3, J4. Then do circles with the sticks at the end at limits of travel. Move left and right sliders to max limits. Now CENTER all controls and hit NEU and select Save, then exit.)

11. Now select imperial or metric units based on preference.

12. Select mode based on preference. USA is mode 2.

13. Select PPM/N for AFHSS 2.4 GHz transmission.

14. Select YES/ for modulation change question.

15. Select transmit and go back to home screen.

16. Power down.

17. Upon power up, the system will be loaded with the default ACRO model and beep at you if the throttle isn't down, it's ok. The system will display AFHSS 2.4 transmission and radio will be successfully restored to Factory default.

18. Now re-setup your models...

Eto, možda nekome pomogne.

Hvala Wespen!
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #127
Quote
Vjerojatno to sam ne bih nikada ni primjetio, ali čisto iz principa želim
  ???

ja mislim da je najbolje da to prodaš frendu nekom(evo javio ti se u jednom topicu onaj filip iz tvog kvarta npr) i kupiš tu futabu ili multiplex.  svi sretni

osobno nisam nikada primjetio neki problem,
a letio sam i brze i spore modele, one s krilima a i bez krila.
dapače, jedno grafičko sučelje mi pokazuje centar na 1500, max na 2000 a min na 1000,
na svim smjerovima palicama, (Wii GUI - http://www.multiwii.com/wp-content/uploads/2011/01/GUI_1_7.jpg)


kako si ti uopće izmjerio u svom slučaju? ne govoriš valjda po promatranju centriranja serva samo?
pošto obično on ima veću grešku od hrpe stanica...

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #128
Ne, bolje je šutit i pokrit se po glavi jer sam iskeširao skoro 3000 kn za poluispravan uređaj, pa zbog vlastite taštine ne želim priznati da je loš :)
Znam da meni ne vjeruješ da je stanica neispravna, ali imaš preko 1000 stranica na RCG-u a i ostalim forumima, HRPA ljudi ima taj problem a i sam Hitec ga je priznao. Vidjet ću koliko me košta slanje stanice u Hitec, jer se stvar ipak nažalost ne može riješiti rekalibracijom, već treba zamjeniti potove. Ako je poštarina prevelika, ode na bubanj a ja si uzmem Futabu
Vjerojatno to sam ne bih nikada ni primjetio, ali čisto iz principa želim da bude 100% ispravna. Ipak ju nisam kupio rabljenu, staru 5 godina ili slično.
BTW stvar je vidljiva i na samom servo monitoru na stanici, koji ima rezoluciju nikakvu, znači nije zanemarivo (pogotovo na elevatoru)
MAK Zapad


Odg: Hitec Aurora 9

Reply #130
to na filmu je neki defekt, i kod tebe je tako?  ???

kako letiš s time? ja ne bi ni na simulator spajao da ne zeznem nešto  ;D


Odg: Hitec Aurora 9

Reply #132
Dosad sam letio samo Pipera, nikad nisam koristio full otklone, tako da nije bilo nikakvih problema, osim na leru. Tako sam i skužio da nešto ne valja. Na nekom 3D avionu bi se bome osjetilo...

BTW cijenio bih da me inače u budućnosti ne držiš za bedaka  :) inače imam osjećaj da si me s jednom osobom pomješao.
Jer ak nešto napišem tu na forum, provjerio sam 100 puta prije - da nemam dual-rateove, da nisu podešeni sub-trimovi, da nemam trimova, itd. itd. itd. - nisam to napisao samo da bih srao po Aurori i kupio Futabu  >:( Već me ljuti kaj mi stanica nije ispravna, a to je očito problem koji nije samo moj, već ih hrpa Aurora ima
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #133
ma ne miješam te za bedaka, niti mislim da je itko bedak tu na forumu.
tu smo da si pomognemo.

ono kaj sam spomenuo da prodaš filipu, jer ti je blizu, je bilo odavde, ne iz moje glave:
http://www.flyfreak.net/pocetnici/stanica-za-pocetak-pa-onda-ostala-pitanja/

a sam si spomenuo prodaju DVA puta

A ak nekome treba Aurora, možda moja ode na bubanj  :-\
Ako je poštarina prevelika, ode na bubanj a ja si uzmem Futabu

ako je neispravna, nosi tamo di si ju kupio, imaš račun i garanciju.
ako ti se ne isplati slati (ako je kupljena vani daleko negdje) onda ju prodaš(uz napomenu kupcu) i kupiš nekaj drugo.
nikome nije cilj da si ti nesretan, meni najmanje  8)

vidio sam da ekipa na domovinskom leti modele od preko 10 000 kn s tom stanicom, pa nisam primjetio da im se nešto cimalo  :D  ;D
vjerojatno te zapala neka defektna.
(kupio si od privatne osobe koja je prodavala 1 komad ili iz dućana koji ih ima xx na lageru?)

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #134
Ma kontaktirao sam Hitec, šaljem im i oni meni šalju ili novu stanicu ili mijenjaju potove.
A kak bum ju prodao defektnu, mogu jedino popušit na prodaji jer je defektna  :D
Ne bih rekao nesretan, više nezadovoljan, pogotovo jer sam puno očekivao, a na kraju voda  :)
EDIT: kupio sam od eBay sellera koji ima hrpu toga na lageru, novo zapakirano. Njega nisam ni kontaktirao, već Hitec direktno
MAK Zapad