Skip to main content

Topic: Hitec Aurora 9 (Read 53749 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #151
Jel imas original dongle ili ?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #152
ma nemam sirotinja :D da imam onda bi samo ubacio neki od template ovako mi treba step by step for dummies, a ovdje nema skole kao u zg inace mi nebi trebo simulator imao bi live skolu :D

Kad odem na novi model tamo mi ponudi tri obcije (Hitec Aurora Heli Setup) za heli 3 serva pa governor pa nedle pa fuel ... a tek dalje podesavanja stvarno nekuzim sta treba gledao sam par video i malo citao ali sve to je vise advance za mene. kao sto sam reko meni ne trebaju fina podesenje meni treba nesta za simulator i onda kasnije da to isto mogu koristit na heliju uz malo finija podesenja. do nedavno sam letio avione i presao na multikoptere jer su me u biti od pocetka vise privlacili helikopteri. Sto se mene tice na multicopterima ostajem a zelja mi je heli zato planiram se ispraksati na simulatoru a onda uzeti neki heli.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #153
Ma ako nemas original onda samo novi acro blank model i gotovo.
Nista od prekidaca ti nece raditi, a krivulja ce ti sjeziti gas u igri.

Sa starim donglovima RF ti vidi samo 4 kanala/ osi preko virtualnog joystika, nista vise.
Sa tipkom na tastaturi mozes jedino hold dobiti.
Ostale funkcije NE rade!
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #154
uzeo sam neki dongle i na njemu imam prebacivati realflight g4/4,5/5 , PhoenixRC i mislim aerofly vidi mi sve kanle koje sam dodjelio to je do sad najbolje sto sam od kineza uzeo a da je za komp te da radi kako treba :D tako da nisu problem kanali preko dongle (vidi ih sve kao da imam orginal link)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #155
Oces reci da ti RF vidi i ostale kanale?
Kada odes tamo na kalibraciju i setup kontrolera?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #156


da prepozna evo ako se nevaram nabrojo sam 8 ili 9 kanala koji mogu  mjenjat tj micu se pomicanjem prekidaca ili palica
evo i slike




hm kako sad slozit heli na stanici for dummies ali da bude dobro kao za pravi npr trex 450 i poslozit kanale u realflight 5
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #157
A ak ti rade svi prekidaci onda slozis kao sto imas na pravom modelu.

Lijevi 3-polozajni za flight mode, smoke mozes na desni 2 polozajni za Hold... imas sve opcije.

Vidim da si moram i ja taj novi dongle uzeti.
Ovi stariji su samo 4 kanala vidjeli.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #158
A ak ti rade svi prekidaci onda slozis kao sto imas na pravom modelu.

Lijevi 3-polozajni za flight mode, smoke mozes na desni 2 polozajni za Hold... imas sve opcije.

hehe neznam o cemu pricas jos bi nekako i ucackao na realflight ali neznam kako da slozim u stanici da napravim recimo model Trex i slozim sve kao za pravi heli a onda cu ja pohvatati kanale koji treba gdje u realflight

problem ostaje stanica jer aurora 9 imam od nedavno + kao sto sam napisao prije nemam stvarno pojma o helikopterima i podesavanju stanice za iste :(
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #159
Onda sutra na domovinski pa ti sve slozimo :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #160
Otkad ste tam Wesp?
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #161
ovako kad odem na heli imam 1 servo 90(stupnjeva) 3 serva 120(stupnjeva) i 3 serva 140 (stupnjeva)
e sad odaberem srednji recimo ovaj od 120(stupnjeva)
Pita me dali imam governor (recimo da)
dali imam Needle control (recimo da)
da li imm fuel mixture control (opet da)
e sad u kanalima mi bude
aile=j1 elev=j2 thro=j3 rudd=j4 gyro=null(ni jedan, ali mogu dodati ako treba) pitch=j3 gove=null(ni jedan, ali mogu dodati ako treba)  N_eed=ls i fuel=null(ni jedan, ali mogu dodati ako treba)

e sad dali ove trebam dodavati sto nisu stavljeni za gyro gove i fuel?
dali onda trebam kakav expo ili krivulju gasa gyro pitch ili nesta stimati?
znacio podesio bi stanicu kao da letim recimo  trexa600 :)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #162
Oko 10.... (valjda bum se zbudil :) )
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Hitec Aurora 9

Reply #164
Hvala robi na objašnjenju....Također sam imao problema sa loše kalibriranim stickovima kada mi je došla stanica... Elevator je u centru bio pomaknut.... lud sam bio...već
No ponovnom kalibracijom riješen problem....

Al treba letit onaj ko radi na kalibraciji na proizvodnoj traci :)

btw sa svojom sam dobio i hts-ss blue, curr i volt, temp senzore.... koliko sam znao nije to u išlo u paketu prije sa njom i optimom 9, zar ne? No ja sretan :)


Pa to nije istina koliko ljudi ima problema s time  ???
Znao sam za to i prije, ali koliko sam shvatio, to se događalo na ranijim modelima, sad vidim da i novije stanice imaju problema s tim. Po meni, za tu lovu, to je nedopustivo.
Mislim, dead zone nije velik, pogotovo na throttle-u, na elevatoru je nešto veći, ali nemoj me trovat da se to može dogoditi stanici u srednjoj klasi. Ajde da se to događa na 9x koji košta šestinu cijene jedne Aurore... Ipak je Futaba Futaba, Multiplex Multiplex itd.
Ovo me toliko raspizdilo da bih najradije prodao A9 i kupio 8FG ili neki JR, koliko god bio oduševljen Aurorom u svakom pogledu (osim ovoga)
Usput upozorenje za sve potencijalne kupce da postoji velika mogućnost da ćete dobiti "neispravnu" Auroru, uzmite u obzir druge proizvođače koji nemaju ovih problema...
A ak nekome treba Aurora, možda moja ode na bubanj  :-\

EDIT:

Izgleda da je uzrok problema loša inicijalna kalibracija u tvornici, znači da nisu dobro kalibrirali palice, tj. nisu ih micali do krajnjih točaka, rijetko je problem u hardware-u. Nadam se da će kalibracija riješiti problem. Ukoliko također imate problem s deadbandom, evo kako se ulazi u servisni menu i rekalibrira. Samo OPREZNO, ako ne znate što radite, radije ni nemojte to raditi ili dajte nekom drugom da vam to napravi:

Quote
Follow these EXACTLY. DO NOT EVER SELECT EEPROM RESET!



1. Hold down LT, CT and RT while powering up to access service menu.

2. Select the MDL Set icon.

3. Select Factory Reset, then hit Save.

4. Hit the exit button in the top right corner.

5. Now back in the service menu, select EXIT.

6. The transmitter will beep loudly and the screen will go blank. Power down.

7. Power back up normally.

8. "System memory install" and "model memory install" will appear and then take you to the touch calibration screen.

9. Follow the touch calibration instructions and confirm calibration. You will now be taken to gimbal calibrate menu.

10. Now calibrate gimbals (Hit CLR, then cycle all controls multiple times to limits of travel. I do seven cycles per channel J1, J2, J3, J4. Then do circles with the sticks at the end at limits of travel. Move left and right sliders to max limits. Now CENTER all controls and hit NEU and select Save, then exit.)

11. Now select imperial or metric units based on preference.

12. Select mode based on preference. USA is mode 2.

13. Select PPM/N for AFHSS 2.4 GHz transmission.

14. Select YES/ for modulation change question.

15. Select transmit and go back to home screen.

16. Power down.

17. Upon power up, the system will be loaded with the default ACRO model and beep at you if the throttle isn't down, it's ok. The system will display AFHSS 2.4 transmission and radio will be successfully restored to Factory default.

18. Now re-setup your models...

Eto, možda nekome pomogne.

Hvala Wespen!