Skip to main content

Topic: Tarot 450 Pro V2 ZYX (Read 7016 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #15
Vidi cemo jos kakvo stanje bude,ali ovo mi je i vise nego dovoljno za pocetak,a i vise sam tip koji voli adrenalin  :D tako da ne mislim ostat u hoveru cili zivot,nego naucit dobar 3D,ako Bog da prije cu heli poletit nego ono smece od aviona sto imam doma  :D a imam jos tu jednu rc jedrilicu zavrsit,treba jos jarbol napravit tako da nista skoro ne stignem

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #16
Evo mene s livade...
ZYX stvarno radi začuđujuće dobro, ja sam oduševljen, tako da ostaje kod mene.
Heli s ovim motorom i 13t pinionom jede malu djecu, ali uzelo je i to svoj danak  :D
Znači, crko mi je ESC (zapalio se), na sreću nakon što sam sletio.
Prvo mi se motor malo zacukavao i gasio u zraku, sletio sam i nakon što sam opet htio poletit, dodam gas i najednom bukne bijeli dim. Sva sreća da nije izgorio u zraku.
Znači ovaj ESC je definitivno preslab za ovaj setup, osim toga soft-start mu je jako loš (u usporedbi s Platinum verzijom ili nekim boljim ESCima tipa Castle Creations, Kontronik itd.)
Stvarno ne znam koji je vrag ovima iz Aligna da stavljaju 35A, kad ti 3s motori u peaku vuku i više od 50A  ::)
Znači treba nabavit neki CC Ice, samo i oni se vole zapalit.
Ima netko preporuku za dobar ESC, a da nije skup? Bitno mi je samo da ima barem 50A, BEC i dobar soft-start (Turnigy imaju loš soft-start pa mi nisu interesantni)
Sve u svemu, iznenađujuće dobro rade servači i ZYX, iako nisam baš previše letio, ali sam zadovoljan
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #17
turnigy sentry 60A :)
to ja imam... HK naravno
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #18
Evo mene s livade...
ZYX stvarno radi začuđujuće dobro, ja sam oduševljen, tako da ostaje kod mene.
Heli s ovim motorom i 13t pinionom jede malu djecu, ali uzelo je i to svoj danak  :D
Znači, crko mi je ESC (zapalio se), na sreću nakon što sam sletio.
Prvo mi se motor malo zacukavao i gasio u zraku, sletio sam i nakon što sam opet htio poletit, dodam gas i najednom bukne bijeli dim. Sva sreća da nije izgorio u zraku.
Znači ovaj ESC je definitivno preslab za ovaj setup, osim toga soft-start mu je jako loš (u usporedbi s Platinum verzijom ili nekim boljim ESCima tipa Castle Creations, Kontronik itd.)
Stvarno ne znam koji je vrag ovima iz Aligna da stavljaju 35A, kad ti 3s motori u peaku vuku i više od 50A  ::)
Znači treba nabavit neki CC Ice, samo i oni se vole zapalit.
Ima netko preporuku za dobar ESC, a da nije skup? Bitno mi je samo da ima barem 50A, BEC i dobar soft-start (Turnigy imaju loš soft-start pa mi nisu interesantni)
Sve u svemu, iznenađujuće dobro rade servači i ZYX, iako nisam baš previše letio, ali sam zadovoljan

nisi probao sve turnigy probaj ovaj
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11618
soft start 5 sec od 0 do max
super soft start 8 sec od 0 do max

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #19
Taj mi je preslab, sigurno bi izgorio na mom motoru.
A i soft-start je sigurno neusporediv s CC Iceom kojeg sam stavio  :)
Danas malo autorotirao i podrobio zupčanike na repnoj osovini (baš čudno da prednji TT zupčanici nisu otišli)
Jedva čekam sljedeći vikend, imam još hrpu posla oko ZYX-a (mislim na podešavanje parametara na livadi), ali mislim da će se moći srediti da leti solidno. Sad kad sam ga malo više istestirao, dojmovi su ipak nešto lošiji od onih prvih... Nema to veze s dobrim FBL kontrolerom, ipak se isplati malo protegnuti i uzeti BeastX. Ali neću još ništa fiksno tvrditi dok ga ne potweakam
S tim da će kad-tad BeastX ili V-Bar gore, ovo ili na bubanj, ili nek ostane za neki el cheapo 450 :) (ovaj je trebao biti el cheapo, ali ću ga ipak spimpat :D)
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #20
pretpostavljam da je copterx-ov FBL identičan?
30$ je on... što je opet duplo jeftinije od zyx, a tek od beastx-a :D
rado ti ga pošaljem na test... mislim da neće moj u zrak još neko vrijeme
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #21
ZYX i CopterX su identični u dlaku (s tim da mislim da CopterX ima metalno kućište, jel' tak? ZYX ima plastično), imaju isti firmware i koriste isti software za setup :)
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #22
nisam bio siguran... zato što je razlika duuuuplo!!!!
alu je kućište, da...
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #23
Eto, CopterX je onda bolja kupnja!
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #24
Ajde ti ljepo bez ikakve novčane naknade slobodno stavi moj 3GX viška i uvjeri se sam koliko 3GX vrijedi. Jer meni je već pun kufer tvojega sranja po 3GX i po onome kaj nisi probao. Imam V-bar imam i 3GX, istina je da je V-bar bolji u to ne moramo ni sumnjati ali po meni koji sam vozio i jedan i drugi mogu reći da 3GX stvarno može dati performanse. Ja sam stvarno za to da se nađemo, da staviš 3GX da probaš i ako onda nastaviš kenjat po njemu, neće mi smetat.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #25
 ???
Kaj si ustal na krivu nogu? Ne kužim čemu sad ovo? I zakaj to tak primaš srcu?
Ja sam Pilotu preporučio da ako će uzimat Aligna izbaci 3GX i ESC, jer je ESC preslab, a 3GX zato kaj ga je teže posetupirat i tweakat nego BeastX koji je totalno naprava for dummies...
I ja ne tvrdim da je 3GX smeće, pa pričali smo već o ovome i nema smisla to dalje protezat, sigurno je dobar, ali za početnika bi mogao biti malo za*eban, jer moraš točno znati kaj radiš kad pomakneš koji slider ili tome slično, kaj će se dogodit s geometrijom glave itd...
Inače bih rado probao 3GX, ak mi se svidi ga možda i otkupim :)
I naj se sekirati, stiže nam lijepo vrijeme :)
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #26
???
Kaj si ustal na krivu nogu? Ne kužim čemu sad ovo? I zakaj to tak primaš srcu?
Ja sam Pilotu preporučio da ako će uzimat Aligna izbaci 3GX i ESC, jer je ESC preslab, a 3GX zato kaj ga je teže posetupirat i tweakat nego BeastX koji je totalno naprava for dummies...
I ja ne tvrdim da je 3GX smeće, pa pričali smo već o ovome i nema smisla to dalje protezat, sigurno je dobar, ali za početnika bi mogao biti malo za*eban, jer moraš točno znati kaj radiš kad pomakneš koji slider ili tome slično, kaj će se dogodit s geometrijom glave itd...
Inače bih rado probao 3GX, ak mi se svidi ga možda i otkupim :)
I naj se sekirati, stiže nam lijepo vrijeme :)

Primam srcu jer ljude navlačiš na krivu stranu i stvaraš predrasude, vodiš vodu na svoj mlin. Govoriš protiv Aligna kao da vodiš neku čudnu antipropagandnu kampanju bez da si probao. Ne znam, samo mi je dilo živac, jbg-a

Nije mi se učinilo, evo:

Nemaš frke, kaj se tiče Align vs. Tarot, ja sam za Tarot kit + tvoja elektronika, jer su 3GX i ESC na Alignu banana, a na nekim sajtovima imaš za ubost Pro V2 bez 3GX-a i ESC-a (to bi bilo mrak).
Ali na koju god varijantu ideš da je bolja, cijena drastično raste. Tak da za početak uzet ovo i apgrejdat kak ti rastu mogućnosti (pilotske i financijske)
Ili bubnut lovu za Align, tu nemreš fulat. Samo kaj bih ja ESC zamijenio, a i 3GX
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #27
Ne znam samo zakaj se tim tonom ne razgovaramo na livadi? Ne da mi se prepirat oko gluposti jer je to sve skupa nebitno, BMK i za 3GX i za Align i ne znam kaj, ak ti to diže živac to nije razlog za nekakve prepirke jer se u njih ziher neću uvlačit. Ovo je forum i svatko ima pravo na svoje mišljenje, bilo ono pravo ili krivo. U svakom slučaju, čitaj s razumijevanjem, jer nisam dio nikakve zavjere koja vodi Align antipropagandu, kaj ne vidiš da i sam letim Alignov klon? I to već treći...

Uglavnom, još sam se malo igrao s postavkama ZYX-a, smanjio sam mu malo collective i cyclic pitch i sav mi je nekak traljav na jakim štopanjima i pumpovima.. Sad, da li je do lufta na servačima, da li je do ZYX-a, da li je do kombinacije jednog i drugog, nemam pojma.
Znači za neki 3D može poslužit, ali mislim da bi se trebalo dosta borit s njim. Za neki hover, učenje, sportsko letenje, stvar je prva liga, a ne košta puno :)
MAK Zapad

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #28
Krivi ton ti se čini, ne želim napadat samo kaj mi je diglo živac i to je to. Na polju bi isto bilo da pocnes govoriti da je align banana. Evo npr, stavio sam frame od Tarota i moram reci da je alignov 1.6mm bolji dosta od tarota 2mm, ali tek kad sam vidio...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Tarot 450 Pro V2 ZYX

Reply #29
[attachimg=1]

Pitanje: smanjiti governor gain ili kaj napraviti? Malo su mi prevelike oscilacije, governirano je na 3150, a zaletava se preko 3300, let je baš bio jako mlataranje po zraku.
I čulo se u zraku da dosta oscilira, prvo sam mislio da je neki zupčanik poglodan, ali baš se motor zaletava. Ili da idem na veći pinion?
MAK Zapad