Skip to main content

Topic: Novi Quad (Read 10219 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi Quad

Evo da i ja stavim slike svoga quada u procesu proizvodnje :)

Nije još sastavljen do kraja ali se nemogu suzdržati a da ga što prije ne sastavim i pokrenem!!!!
Motori idu gore DT750 - kk ploćica.

Slikano je nabrzinu danas s mobom čim je sišao s cnc-a pa nemojte zamjeriti!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Novi Quad

Reply #1
ne aluminij budu te popisali, ovdje ne vole aluminiske frejmove  :D
 
ali dobro izgleda  ;)

Odg: Novi Quad

Reply #2
Super zgleda, jos koji dio eloxirati i bomba.
Predpostavljam da je CP rezan na masini koja je u pozadini.
Kaj se masine tice, di si kupil gornju plocu s utorima.


Odg: Novi Quad

Reply #4
Nice. Koliko je težak - udaljenost od motora do motora?
 
lp
Toni
 
 

Odg: Novi Quad

Reply #5
Skazic - gornje ploće za cnc uvozimo (širine 175mm i 250mm) te ih i proizvodimo. Neda mi ga se eloksirati makar imam i kade jer sam ga počeo pjeskariti!!!!!

Toni - masa do sada je 190g. još gornja ploća za pokrov kk pločice bit će 200-210g. A raspon od motora do motora je 65cm. mislim da će biti ok!!!!!
Lako se zamijene cijevćice ako neće biti u redu.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Novi Quad

Reply #6
To je veći quad. Ma bit će to ok, imaš motore s viška snage u odnosu na tvoju ukupnu težinu za koju pretpostavljam da će biti oko 1 kg ovisi o veličini batki i još pokojoj sitnici. Ići će to u haver i s 1/3 gasa.  ;)
 
lp
Toni

Odg: Novi Quad

Reply #7
Hvala TONI!  Htjeo sam da trošim što manje stuje za hover pošto mislim malo snimati - ali ide još gore i kamerica te predajnik!!!! Vidjet će mo koliko će biti težine, ali sam uzeo 1147 elise na dt750  bit će oko 1kg. potiska po motoru.
Samo me brine ukupna težina, neznam koliko nebi smjela prelaziti!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Novi Quad

Reply #8
hl25 priča nebuloze, ovo je praktičan frame jer je lagan i dijelovi su jeftini za zamjenu, ne savija se 5-6 dijelova već samo 1 u padu npr.
lijep frame, kako ćeš riještiti hvatište kreakova s frameom?
budeš preko cnc-a radio blokove ili samo probušio ruke pa šarafom?

s dt750 i 11x4.7 si ok i ako imaš 1.5-2kg AUW,
jasno, bolje što manje, no ne treba ni tu pretjerivati(s npr premalom batkom)
jer ako je model prelagan, onda motori rade na minimumu za hover pa svaka stabilizacija uzrokuje probleme,
jer jedna strana ubrza, ali druga ne može usporiti...
već zaustavi motore na tren, što nikako nije poželjno  ;D

najbolje je da je u hoveru na oko 1/3 (do 1/2 ) gasa

koji kontroler?

Odg: Novi Quad

Reply #9
Poz tomislav - nadam se da meće biti ni prelagan računam da bi trebao imati od 1-1.5kg mislim da bi to bilo ok - zar ne????

A spojeve sam mislio riješavati buntama kao na krakovima - ali mi je u cijevi na vanjskom dijelu ide navoj radi gornje i donje ploće (pog. sliku) na koju ide hilzna!!!! a na nutarnjem kraju je šaraf skroz!!!

Ako bude potrebe bunte za cijevi su gotovi za 30min. to nije problem - ali ga ne želim dodatno otežavati!!!
Ako ima još koji prijedlog slobodno! Mislim da je dobro ispao iako je sve bilo iz glave!


Dopuna DRVOHOLDING - i napravio sam si puškice jer alu cijev je 2mm stijenka i to je premalo debljine za m3 navoj, iako je karbonska za navoje puno slabija pa si trebao puškice!!!! Zaboravio sam navesti.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Novi Quad

Reply #10
imal sam kombinaciju karbonskih cijevčica i drvenog središta...... u prvoj vreziju je krak bil sa dva šerafiča vezan za sredinu kak si u ovoj skici označil , ali nije bilo dobro , ns mjestu bušenja je cijev jako oslabljena i kod svakog težeg sljetanja tu se savija i puca,
zatim sam složil puškice (izvana četvrtasete , unutra promjer cijevi ) te ih od jedne strane zarezal tak da na pritezanje šarafa kroz vrši pritisak na cijev u tako drzi ..... imao sam padova nakon toga ali sve uredno drzi .....  :)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Novi Quad

Reply #11
jedino na tu težinu i raspon možda da su nogice više prema centru da ne bi došlo do savijanja prilikom nekog malo čvršćeg slijetanja...al to ovako mi je teško reći...ako budeš na kilu i pol težine s obzirom na raspon i nogice koje su na kraju...al budeš vidio... malo ga optereti po sredini i vidi kako drži...
 
osobno su mi draže četvrtaste alu cijevi s njima je manje posla oko montaže motora i učvršćivanja u frame....tu su puno zahvalnije, a izbjegneš i pokoji dio viška i šarafa...recimo nosače za motore već šarafiš izravno na cijev....
 
lp
Toni

 

Odg: Novi Quad

Reply #12
Evo nabacio sam gore motore, bateriju i esc-e pa na vagu da vidim o čemu se radi. Zasad solidno mogu reći (bar se nadam)!!!!
Još kk gore te prijemnik i fpv taman če nagurati do 1.5 kg ako ne bit će oko 1.3kg, jer sad ima 986g.

Toni: pošarafao sam sve i nemogu ga svojim pritiskom savinuti u sredini tako da če sigurno izdržavati naglija slijetanja - ipak su to po 4 šarafa na ruci u 2mm aluminijskoj cijevi!!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Novi Quad

Reply #13
Super, sretno na prvim letovima pa nabaci koji video kada bude.
lp
Toni

Odg: Novi Quad

Reply #14
baterija ti je super zaštičena , ali ne vidim nikaj da zaštiti elektroniku  ????
dx9-xd8-gobac630