Skip to main content

Topic: Katana (Read 8980 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Katana

Reply #15
Za koji motor pričaš, HK Donkey ili NTM?
MAK Zapad

Odg: Katana

Reply #16
Opa sorry,moja greska ispricavam se.Tvoj motor s propom 11xt je idealno rjesenje.

I jos jednom se iispricavam pisem s moba pa je sve malo sje...

Odg: Katana

Reply #17
NTM

Odg: Katana

Reply #18
Ovaj Ntm mozes kasnije i iskoristit za neki slican model....

Odg: Katana

Reply #19
hehehehee,ovo sa carinom je dobro,mozda je ona navikla na mac katanu pa ju ne mozes uvjerit da je to avion...........heheeee

Odg: Katana

Reply #20
Opa sorry,moja greska ispricavam se.Tvoj motor s propom 11xt je idealno rjesenje.

I jos jednom se iispricavam pisem s moba pa je sve malo sje...

Nema frke, 11×5 i NTM je super kombinacija, ja imam sličan motor (Turnigy Aerodrive 3536) na 12×6 propu i ima abnormalno puno potiska, probat ću još sa 13×5 i 13×6 propovima. Samo treba paziti na ESC, ispod 50A s tako velikim propovima ja ne bih išao, za 11×5 bi možda 40A bio dosta, ali s 50 imaš sigurnu marginu
MAK Zapad


Odg: Katana

Reply #22
E robi na kojem modelu taj motor imas tj.kolika je masa modela sa i bez komponenata

Odg: Katana

Reply #23
Da, taj motor imam, s tim da je na papiru slabiji nego što ustvari je, znači motor je brutalan, a imam ga na PA Extri 260, 1219 mm raspon krila, AUW masa (s kompletnom elektronikom i baterijama) je 1010 g.
Avionu treba jedno 5cm rulanja da bi poletio vertikalno na pola gasa  :D
EDIT: "problem" kod ovog motora je što je malo težak
MAK Zapad

Odg: Katana

Reply #24
Daj me nemoj zekat ,pa taj motor daje preko 3kile potiska  na "suho" i to sa 3s baterijom

Odg: Katana

Reply #25
pozdrav ekipi.....pitanje...

vidim kako baratate ciframa Kv, snaga u watima potisak .......sve to pojedinaćno razumijem....

koja je raćunica da se izraćuna potisak....snaga...koju elisu staviti i dr....
može li par natuknica

Odg: Katana

Reply #26
pozdrav ekipi.....pitanje...

vidim kako baratate ciframa Kv, snaga u watima potisak .......sve to pojedinaćno razumijem....

koja je raćunica da se izraćuna potisak....snaga...koju elisu staviti i dr....
može li par natuknica

Ja osobno koristim programčić za takve stvari. Malo je zbunjujuć u početku ali kad otkriješ većinu funkcija, daje ti odličnu podlogu.
Nije 100% točan s podacima, ali je u granicama 95% preciznosti.
Dosta često se updatea preko interneta s novim podacima o motorima, reglerima, baterijama, a možeš stavljati i svoje podatke.
Osobno koristim najviše RCTimerove motore, koji nisu baš zastupljeni u programu, ali sa istim karakteristikama ih ima pod drugim imenima (Find KV opcija dušu da za brzo pretraživanje motora).
Nikad mi se nije dogodilo da sam nešto spalio od kad ga koristim.

www.drivecalc.de

Tu ga skineš, naravno da je free  :P 8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Katana

Reply #27
davorinesb isprazni sanduče

dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX


Odg: Katana

Reply #29
Super!

Opet ja s "ali" - neće li ti sada prop biti previše "vani" kad staviš prop adapter?
MAK Zapad