Skip to main content

Topic: Sebart Shark (Read 3822 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sebart Shark


Pozdrav!

Ponukan ovim Katana threadovima proguglao malo sto jos taj Sebart ima i moram reci da mi se ovaj Shark trainer poprilicno svidio.

Pa imam tri pitanja.
Prvo, obzirom da nikad nisam imao tako veliki model, zanima me da li je praksa da se krila skidaju prilikom transporta? Gledao sam ovaj assembly dokument i ne mogu skuziti. http://www.sebart.it/download/Assembly-Shark-30E.pdf

Drugo, u tom dokumentu ima preporuceni power setup:
Motor:............................ Hacker A30-14L
ESC:……………………. X40 SBec-Pro
Battery: ….Flight Power 2500-3S or more
Propeller: …….…...………. APC 14x7E
Ima li mozda nekakav alternativni setup, mozda isti za manje para ili bolji za iste pare?

I trece, umjesto preporucenih servaca JR PROPO DS385 or DS381, mozda neki drugi?

Hvala!



Odg: Sebart Shark

Reply #3
AXI su ti vrhunski motori a i Jeti je mrak ESC, zato je cijena veća, ali meni je nebulozna cijena i jednog i drugog :)
Radije nabavi sve to u Kini za trećinu love
MAK Zapad

Odg: Sebart Shark

Reply #4
Vrlo rado, ionako sam u HK vec brdo love ostavio. Moze par preporuka, nisam jos doma u dimenzioniranju pogona...?

EDIT: i preporuka za servace, da bas nisu zadnji drlog?


Odg: Sebart Shark

Reply #6

Hvala Robi!

Za ovaj kaze "This product is no longer available and has been replaced by a newer product."
I onda ide link na drugi motor.

Ali recite vi meni momci... dakle imam model koji je 1400 grama prazan, ~1800 sa pogonom. I kazu oni treba 14x7 prop. Gdje da ja vidim koje sve gabarite bi motor trebao zadovoljavati da se avion jedva digne s piste ili da avion leti normalno ili da avion leti u svemir na trecini gasa? Ima neki kalkulator?


Odg: Sebart Shark

Reply #8

Okej evo recimo primjer za ovaj skuplji pogon, cisto da krenem odnekuda



Dakle izaberem motor, esc i prop i eto kaze nece...

Odg: Sebart Shark

Reply #9
uzmi manji prop,
celije stavi npr. Turnigy 3S 3000 mAh
Pozdrav
OPATIJAC

Odg: Sebart Shark

Reply #10
[attachimg=1]

S tim da možeš staviti veći prop (14×7) bez problema i radit će ti, samo uzmi 50ak A ESC
MAK Zapad

Odg: Sebart Shark

Reply #11
Npr. ovo je moja konfiguracija, a radi bez problema
Ustvari je ovaj drivecalc loš  :D

[attachimg=1]
MAK Zapad



Odg: Sebart Shark

Reply #14
Dakle



Ak veli static thrust 2115g a to je po nekoj racunici vise od model 1400g + 430g pogon/baterije, to bi trebalo letjeti :)

E sad, koji je omjer static thrusta i tezine da model leti 3D ili da model leti kao krava?
Koji je jos od ovih parametara vazan za dimenzioniranje