Skip to main content

Topic: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik (Read 3922 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik

Reply #15
Ima smisla Tomislave.Ali pazi sad ovo.Nekada ali stvarno davno imao si baterije 4Snimh ili nica od oko 1000mAh sa puno manjim C nego danas i ljudi letili nitrace cak i sa flapsovima.Eto to mi kaze nas stari kolega penzioner i kategoricki tvrdi da nema veze baterija nego da je kvar tehnicke prirode.
Ja cu svakako napraviti taj wattmeter test pa javim kako je proslo.


a da ga nije možda pogodio grom?!
danas se svašta dešava..

 ;D


Odg: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik

Reply #17
Moze objasnjenje posto sam friski u ovom, sto je failsafe funkcija ili modul?
Lp,
Alex

Odg: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik

Reply #18
Slican slucaj, tip kaze da je baterija uzrok, jedino je imao failsafe pa je malo pomoglo.
Failsafe ne radi ako je problem sa baterijom (ESC-ojm, BEC-om...ili bilo kakvim napajanjem)

@grof: failsafe je opcija prijemnika (i nekih naprednih digitalnih serva) koja se aktivira ako prijemnik izgubi signal pripadajuće mu stanice. Tada servači zauzimaju položaj koji definiraš kada podešavaš failsafe, tipičan primjer je: ugasi motor i leti u vrlo blagom zavoju. To daje kakve-takve šanse da model sleti u blzini sa što manjim oštećenjima.
Napredniji prijemnici imaju i 'dvofazni' failsafe, tj. ako prva faza potraje duže od xx sekundi prelazi se u drugu fazu kada prijemnik gasi napajanje serva kako bi se izbjeglo lomljenje getribe u momentu udarca u tlo.
Ako prijemnik ponovo 'uhvati' signal svoje stanice, failsafe se deaktivira i prelazi se u normalno upravljanje modelom.

Damir

Odg: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik

Reply #19
Tako je tip naveo, no mozda je napon pao, resetiralo se, kada je rx ponovo dosao sebi skuzi da nema signala i aktivirao failsafe.
Dosta se razlikuje na koliko niskoj voltazi radi koji rx.

Odg: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik

Reply #20
Hvala Diogen na objasnjenju.
Lp,
Alex

Odg: Pomoc,Kyosho Calmato total crash,sumnjamo u Orange prijemnik

Reply #21
Ja sam proslu nedilju u Sinju ima udes sa ar6210 na dx6i , inace sam pocetnik u ovome, tako da sam poletio sa svojim 7.5 ccm trainerom al sa reversiranim aileronima!?! ja budala ne provjerim, i dobro dam Tomi u letu stanicu i on nekako sleti al nekih 500-600 metara od nas i ja stisnem engine cut off i okrenem se na trenutak a ono ljudi vicu leti leti, j....e sam je poletio i Tomo ga opet nekako spusti al "malo tvrde bam....dobro je i proslo rupa na krilu, trap se iskrivio uglavnom super proslo....äl receiver bye bye ima bit da je model otisao u fail safe nekako a ja ga nisam namjestio........... ??? Sad sam nabavio dva orange rx sa satellitom i kolko sam ga probao u easystaru radi bez ikakvog problema....s tim da sam mu stavio kondezator http://www.horizonhobby.com/products/spektrum-voltage-protector-SPM1600
original od spektruma
mos mislit