Skip to main content

Poll

Tko vjeruje  da Lanzarova letjelica košta 120 000 eura

  • Vjerujem
    16 (51.6%)
  • Nevjerujem
    15 (48.4%)

Total Members Voted: 27

Topic: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja (Read 39214 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #60
Ma upavo to Lanzare. Kada gledam kolike novce traže za kakve snimke pa to je čisto uvaljivanje muda pod bubrege. Osobno mi iskustvo pokazuje da nikada nećemo napraviti stroj koji će biti savršeno miran za video produkciju. Možemo se približiti onoliko koliko će biti dovoljno postprodukciji da obavi svoje. Kao što i sam iz iskustva kažeš. Jednostavno je previše sila i faktora koji utječu na cijeli proces tako da je to za mene više nekakav teško postizljiv ideal. Jer što ti vrijedi gimbal od suludih 3500 dolara za samo 500 g tereta ako na dan tvoga snimanja, koje ne možeš, recimo, pomaknuti, puše lagani vjetrić. Pa to sve pada u vodu pa i letačko iskustvo. To je tako u stvarnom životu.Dakle, sa strane tehnike teško će se dobiti savršena platforma za video snimanje. Nadam se da će me budućnost demantirati, ali previše je tu zakona fizike, dinamike, materijala itd...da bi se na tako malom stroju to postiglo. I u savršenim uvjetima. Svi jubito uradci su više manje postpordukcijski obrađeni - stabilizirani, obrezani, usporeni, ubrzani, kratki kadrovi itd. Vidim da sada i sam jubito u osnovnim postavkama nudi stabilizaciju slike i to čist korektno radi. No, ukoliko je to OK, onda i nema nekog velikog problema. Jedino mi ide na živce što ekipa u svijetu traži za takve strojeve po nekoliko desetaka tisuća eura, dolara, svejedno a može se bolji rezultat dobiti i s tri žiroskopa u rukama vještog pilota. Uostalom tako se i najprirodnije leti pa je onda i rezultat takav, zar ne? Sve ostale đinđe dobro dođu početnicima, to svakako da ipak na prvom letu ne razbiju skupo plaćeni stroj. Al što i sam kažeš ni to nije rijedak slučaj. 
 
Lp
Toni

 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #61
Sa 3 girota i quadom nikad neces napraviti nista ali te reziser nece nikad vise zvat da radis za njega.  minimum je barem jedna solidna 6 ica sa stabilizacijom, a to je odmah 6000 k eura.

ak mi netko napravi stroj samo sa giroskopima a da ne trese i lulja onda cu promjeniti misljenje.
A dji ce sigurno srediti ove tezave sa vjetrom a do tad cekamo. Ali kad nema vjetra onda svaka cast kolko to dobro radi i djete od 3 godine moze da ga voyi. tad je bas pravi kopter
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #62
minimum je barem jedna solidna 6 ica sa stabilizacijom, a to je odmah 6000 k eura

kako sad 6k, a prodajete par postova prije za 12k bez carine i PDV-a?

usluga slaganja dođe toliko ili ?

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #63
Da li se može negdje vidjeti snimka hexe ili okte (svejedno ) mase 7 ili više kg na vjetru ,da vidimo koliko je to stabilno u odnosu na dji ? Ne tvrdim kategorično da je bolji od MK ali nisam baš vidio niti suprotni dokaz,ustvari nisam vidio niti jedan takav stroj te mase na vjetru (osim svoj ) tako da mogu usporediti koliko se to  ljulja.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #64
evo prvi let cinestara 8, camera mount 360 gore, zavezan za frame da mi se ne okrece jer jos nije spojeno upravljanje za njega nit Picloc 3X, spojena samo tilt kompenzacija sa MK i to na 25% svega navinuto, roll os je samo aparat u balansu, elise 14×4 Xoar (prevelike za taj teret), svi gainovi default, samo FlightCTRL gore, regleri Herkules V3, motori RCTiger 2814, baterija 6600 4S i to leti 7:34 min, potroseno 5505mAh...malo je windy bilo vani ali pegla sve u 16 ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Yqdd8NL108I

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #65
Lanzare iz tvoga iskustva koji se onda kontroler pokazao najboljim za video snimanje - imaš u ponudi DJI, MK i Hoverfly?
 
Koji se najbolje drži u realnim uvjetima snimanja?
 
Hvala na odgovoru.
 
lp
Toni
 
 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #66
Do sada najbolji je MK. U kombinaciji sa droidworx AD8 heavy ili CInestar 8. To su kombinacije koje su istestirane i dobro rade.
Znači u vjetru i bez njega to su dosta stabilne konfiguracije kad su podešene. A to je do payloada 1,5 / 2 kg. Ono što se najviše koristi.
 
Šta se tiče 6000 eura otprilike, za taj novac mozes dobit osnovnu konfiguraciju - koja nije rtf.
Znači cs6 ili 8+komande+klasični mount+ baterije i još koji osnovni dodatak.
Za 12k ide 360 mount, videostation + googles, 2x komande, picloc. gps, navi, xbee, fpv kamera ....
Sad je tu diskusija šta kupac treba. Neki ne trebaju neke stvari pa se jih odvoji.

 
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #67
šteta što ovo prije nisam vidio od mog tetka prijatelj uzima heksacopter za 3.500 eura u Njemačkoj za snimanje auta

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #68
Ma,nitko me ne moze uvjerit da ovo ne valja,meni se čini vrh

NAB Day 3 - Freefly Cinestar Product Tour
 
što se tiče snimki pošto je Davor VŽ škrt na svojim snimkama a on ga jedini tu ima evo par komada... raw kak neki vole
First flights with a camera. CineStar 8
Cinestar 8 at Autodesk HQ
i malo montiranih....
Winter Trees by James Cole, Music by Flight Facilities, Crave, Adventure club remix

mozda sam ja mlad i naivan,molim komentare


Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #69
koliko si mlad neznam ,naivan ,neznam ali ovo izgleda fenomenalno,da li su najbolji ,ne vjerujem...
Ovi su najbolji...

http://www.flying-cam.com/
možda ne po  tome koliko njihove letjelice bolje ili lošije snimaju nego po tome koliko su poslova i kakvih  odradili i najbitnije za kakve kadrove imaju muda (a i para) .
Naravno pričamo o lo-budget snimanjima!
a ona druga recimo... 
  http://www.pictorvision.com/


Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #70
ma ja mislio na multirotore koji su kolikotoliko prihvatljive cijene...i ne na vješte produkcije nego što se tiče platforme...a znam ove sa helićem koji košta pun k i osamsto
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #71
naj psovati ovdje ima puno maloljetnih i naivnih :)



Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #74
DJI Ace Waypoint is based on DJI 4th generation autopilot system in total autonomous flight with Ground Control System (GCS) which easily sets, edits and confirms flight waypoints for the mission utilizing 3D map in real time in flight feedback. It is designed for high-end commercial/industrial type RC helicopters targeted at Beyond View Range (BVR) in aerial photography (AP), exploration, land survey, geographic mapping, first aid deployment, agriculture, electrical power line inspection and other monitory missions. Ace Waypoint ensures stability and safety of flight while allowing pilot to pay attention to mission objectives using GCS system.   

It works on all kinds of helicopter from Bi-blade to Multi--blade rotorcrafts; with or without flybar; various swash plates and rotor heads; electric or gasoline powered engines.


http://www.goodluckbuy.com/dji-ace-waypoint-autopilot-system-for-rc-helicopter-multicopter-aircraft.html


11,200.00 USD