Skip to main content

Poll

Tko vjeruje  da Lanzarova letjelica košta 120 000 eura

  • Vjerujem
    16 (51.6%)
  • Nevjerujem
    15 (48.4%)

Total Members Voted: 27

Topic: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja (Read 39218 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #105
Naza GPS je na carini tako da ču više znati za dan ,dva.

Bio sam kod čovjeka u radnji i vidio sve šta ima od opreme!
E to je san svakog snimatelja ili bolje reći letećeg snimatelja!  8)

Mene više interesuje ono što je nama velikoj većini dostupno, a to je Naza GPS!
Reci nam Lanzare jesi to testirao i kako radi?

Unaprijed hvala!

nadam se da govorišo naza gps upgrade verziji . ako da molim te otvori topic i napiši iskustva jer mi je narudžba u stand buy-u i čekam samo recenzije da ga naručim .

Hvala
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #106
krivo si shvatio nije 700 kn nego "70000 kuna" da nebi bilo zabune oš kupit?
Pune bolje snima kada platiš 70000 nego samo 700 vijeruj brate.
 
Znaš kako je i sanader je farbo tunele isto za siču ovo ti je ista stvar.
 :)

 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #107
malo krivo brijes no imas pravo na to.
nisam stekao dojam da se on preserava s cijenom vec je postao video uradak. nekako se pitam cemu toliko protivnosti...jel ljubomora u pitanju ili...
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #108
Izgleda da je nakacio na mene ko vuk na ovcu. Valjda mu se ne sviđam ako se nikad nismo ni upoznali.

Mozda da se vidimo pa da izgladi on neke zamjerke. ma pravo da kaze sta mu je na glavi.
A vidim, da ni njemu nije jasno, kao ni meni nije bilo (do 2 godine natrag) da kad radiš sa BIG BUDGET tipovima, da tu nema imam NEX7 koji snima 1080p 50 fps. Oni se kače samo na Arri, RED i ako snimaju nešto onda je sve s istom kamerom ili maksimalno 2 različite. I nije stvar u novcu več mora da je napravljeno sve sa najboljim šta ima. A postprodukcija je sasvim druga stvar ako imaš raw material. Da mugu nabacili bi oni i zoom i focus pulera ako ide. Pa da vidim kako neki multi nosi 8 kg i šta bi još 30 minuta bio u zraku.

malo krivo brijes no imas pravo na to.
nisam stekao dojam da se on preserava s cijenom vec je postao video uradak. nekako se pitam cemu toliko protivnosti...jel ljubomora u pitanju ili...
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #109
Svi koji su tebe upoznali seru po tebi za poludit i slovenci i hrvati bar ove koje ja znam a znam ih puno i tu i tamo.
 
I nisam se nakačio na nikoga nego sam alergičan na puno sranja na jednom mjestu.
 
Imam puno kretena na forumu i mogao bi početi to malo da rascistim prije nego neki novi dobiju krivi dojam opčenito o modelarstu a onda o ljudima koji se tu okupljaju.
 
Svhvati ovo kako god hočeš ali više sranja i krvih informacija ovdje neče biti to zapamti.
Imaš slovenski forum pa tamo pričaj bajke ovdje ti i ovako niko ništa neče kupit od tih tvojih nebuloza.
A ljubomora je za malu djecu a pošto ovdje ima dosta male djece shvačam da neki i to mogu pomislit.
 
Ništa nemam protiv tebe ili tvojih letjelica ali cifre nemoj spominjati jer su neralne a meni je i dalje cilj da dođe što više novih modelara  i da dobiju pravu informaciju a ne bajke koje nemaju veze sa istinom.
 
Argumentiraj pa napiši cjenu  a ne priče iza kojih ne stojiš.
 
 
 
 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #110
malo krivo brijes no imas pravo na to.
nisam stekao dojam da se on preserava s cijenom vec je postao video uradak. nekako se pitam cemu toliko protivnosti...jel ljubomora u pitanju ili...

A na što bi ja to konkretno bio ljubomoran na snimku? :)

A da ne pričam da je letjelica koncipirana baš za snimanje a ne snima dobro i to u sobi.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #111
Uh, nisam mislio da će moje pitanje izazvati toliko rasprave. No, iz reakcija koje su uslijedile čini mi se da je najbolje razlikovati - razlučiti profesionalnu od hobističke opreme kao i članove foruma koji se time profesionalno bave ili su samo hobisti s još ponešto entuzijazma među koje i sam spadam. U duhu EURA koje je u tijeku mislim da bi trebalo malo stati na loptu. 

lp
Toni

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #112
Ovo je vidim visokobuđetni spot,jedino ne razumijem zašto su se producenti odlučili za letjelicu u hangaru (kolika je bila visina Lanzare? čini mi se ne više od desetak možda 12 metara)
Vjerujem da se moglo snimiti sa cabelcamom i kranom (to govorim isključivo iz razloga jer pomisao da objesiš kameru koja košta toliko novaca i da može nešto krenuti po zlu...hm
Bit ovakvog snimanja je da bude isplativo s obzirom na rizik tako da mislim da snimanje sa skupim kamerama neče zaživjeti jer malo tko to može platiti.
Ne bi volio da me itko krivo shvati ali low aerial video je zamišljen da bude pristupačan i malim buđetima,letjelice (mislim na multirotore) od par desetaka tisuća eura (odnos cijene ,što one mogu i koliko kvalitetno) vjerujem nemaju dobru budučnost.
Evo primjer isto "low aerial" a cifre ovakvih sistema su nebulozne...pa kaj nije bolje snimati sa cineflexom na pravom helikopteru ??? da ne spominjem da trebaju šleper da to sve dopreme...
http://www.togtech.com/cineflex-camera-under-massive-drone-helicopter/

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #113
 Na tragu Robijevog posta.

Zanima me kako rješavate moguće padove i oštećenja opreme na takvim snimanjima? Kako funkcioniraju u inozemstvu osiguranja po tom pitanju ili se to kalkulira u rizik posla tj., u traženu cijenu odrađenoga? Konkretno, ako nosiš tuđu Redicu i stroj se iz bilo kojeg razloga sruši na snimanju i uništi kameru tko je odgovoran za to i plaća nastalu štetu? Kako je to regulirano?


lp
Toni

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #114
Evo popis materiala i sve šta je na njemu:

SkyJib6 1.679,00 €

Flight-Ctrl V2,1 ME 359,95 €

GPS-Shield 1,1 14,95 €

Navi-Ctrl V2,0 199,95 €

MK GPS V2,1 79,95 €

Aerodrive 8 Power board 2kom   2.990,00 €

LiPo 5s 5800mAH 20 kom 1990,00 €

Xoar prop 15x5 pair 6kom 160,00 €

KW8 pro + 6mm adapter 12 kom 1100,00 €

Picloc-3X PRO 369,00 €

CS Mount 3 axis 1.689,00 €

Mc-32 HoTT Transmitter 2 kom 2400 eur

Graupner Rec GR-16 HoTT 2 kom 155,40 €

Xbee Pro SET Plug&Play  159,00 €

Skyjib retracts Extended  990,00 €

Punjači, kofer, sd link, i sitnice ne brojim  (1000 eur min)

Subtotal:

Izračunaj sam

A sad stvari kojih nema na page:

FATSHARK GOOGLES 2 komada 1000 eur min
VIDEO Station 2kom  2000 eur (profi monitori za video)
DEcipator 500 eura
HD link L1500 Wireless HD/SD Transmitter and Reciver min 15.000 eur
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #115
Kad smo došli dole, promjenili su scenarij jer su dobili bijeli avto a trebao bi biti orange.Trebalo je snimanje vani a onda se pola kadrova rezalo i sve prebacilo u hangar.A snimanje je bilo za 2 dana. Tako da smo onda uradili sve nutra. Bilo mnogo zajebano za mog šefa koji je pilot. Hangar je visine cca 15 do 18 metara ali bio bez zica i toga. I letio je bez ledica jer su u mraku sijale po avtu. Tako da je bilo malo na oko. A poanta rezisera je bila onda laseri i kontrolirana svetlost. Nikada ne ulazim u stvari koje drugi rade i nisam pitao zbog čega se to radi. Mi smo odradili svoj dio. Pa imali su cablecam ali su trabli nas gimball da stave gore a onda smo sve odradili sa kopterom.

Cineflex heli košta otprilike 150.000 eura renta da se ga doveze i upotrebi. 4 dana do jakarta 2 day snimanje i 4 dana natrag. Tek tolko da se zna cjena na dan je 15.000 eur.


Ovo je vidim visokobuđetni spot,jedino ne razumijem zašto su se producenti odlučili za letjelicu u hangaru (kolika je bila visina Lanzare? čini mi se ne više od desetak možda 12 metara)
Vjerujem da se moglo snimiti sa cabelcamom i kranom (to govorim isključivo iz razloga jer pomisao da objesiš kameru koja košta toliko novaca i da može nešto krenuti po zlu...hm
Bit ovakvog snimanja je da bude isplativo s obzirom na rizik tako da mislim da snimanje sa skupim kamerama neče zaživjeti jer malo tko to može platiti.
Ne bi volio da me itko krivo shvati ali low aerial video je zamišljen da bude pristupačan i malim buđetima,letjelice (mislim na multirotore) od par desetaka tisuća eura (odnos cijene ,što one mogu i koliko kvalitetno) vjerujem nemaju dobru budučnost.
Evo primjer isto "low aerial" a cifre ovakvih sistema su nebulozne...pa kaj nije bolje snimati sa cineflexom na pravom helikopteru ??? da ne spominjem da trebaju šleper da to sve dopreme...
http://www.togtech.com/cineflex-camera-under-massive-drone-helicopter/
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #116
Ubiti ovisi čija je kamera. Onda se napravi contract. Ako je naša onda mi idemo na riziko koji je uračunan u cjenu. Ako je njihova, onda ide na njihov riziko i cjena snimanja je manja. Ali pilot je glavni. Ako on neče da ide u zrak i napravi nešto šta mu se čini riskantnim, onda se prekida snimanje ili se sklapa novi ugovor na zahtjev direktora ili režisera.



Na tragu Robijevog posta.

Zanima me kako rješavate moguće padove i oštećenja opreme na takvim snimanjima? Kako funkcioniraju u inozemstvu osiguranja po tom pitanju ili se to kalkulira u rizik posla tj., u traženu cijenu odrađenoga? Konkretno, ako nosiš tuđu Redicu i stroj se iz bilo kojeg razloga sruši na snimanju i uništi kameru tko je odgovoran za to i plaća nastalu štetu? Kako je to regulirano?


lp
Toni
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #117
Super reklama! Jako mi se sviđa, a pogotovo Hachiroku :)
MAK Zapad

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #118
Poslao sam ti PM da ti ne prijetim javno, a kada si copy paste napravio meni sve jedno nek i drugi vide da ne mogu pisat gluposti.
 
 
Pošto si bahat imaš zabranu od 7 dana.
Budeš li nastavio biti češ izbrisan trajno.
 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #119
Zašto nisi izbrisao sve uvredljive postove, a ne samo njegov???
Na kraju krajeva prvi si počeo sa uvredama, pa ako je neko bahat onda si to ti Jazavac,
a pošto si ti ADMIN mislim da je tvoje ponašanje totalno neprikladno!