Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 79727 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #226
Evo jos jedna, ovo je slikano ja mislim u aeronautickom muzeju u Beogradu
mos mislit



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #229
@Romano_ST hvala lepo!!! Odlične slike, i vidi se da je zaobljeno. Danas uveče sledi zaobljenje stabilizatora...


nema na cemu Gabore, reci mi sta mislis kad bi mogao model u zrak
mos mislit

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #230
Čim ga završim is sve pregledam još million puta. Ja nisam tog tipa da napravim model pa ga ostavim sa strane i ne poletim ga. Model radim da bi leteo  :) Namerno neću sebi postaviti rok, jer ne volim da radim pod pritiskom. Ipak je ovo samo hobi.  ;) Modele, koje radim drugima uslužno, to naravno sve ide uz poštovanje obećanog roka...

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #231
Nakon pomoći kolega sa stranih foruma, u vidu fotografija pravih aviona, počeo sam sa oblikovanjem krajeva horizontalnog stabilizatora. Kad sam sve odradio, video sam da nisam dobio potrebnu debljinu i oblik kakav sam želeo...



... pa sam odšmirglao taj deo. Nalepio sam deblje parče balze od čega sam već mogao izvući potreban oblik



Obeležio sam sredinu horizontalnog stabilizatora, da bih znao dokle treda da ga odšmirglam. E, sad mi se već sviđa izgled krajeva




Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #232
Pošto sam drvenariju završio na repu modela, mogu da ga presvlačim sa staklenom tkaninom - epoxy smolom. Pre nego što sam počeo, izmerio sam model





Prvo sam uradio gornje površine horizontalnog stabilizatora i desnu stranu vertikalnog stabilizatora





... par dana kasnije i donju površinu i levu stranu





Opet krilo... Na oba krila treba da se nagradi kućište mitraljeza. Prvo sam napravio unutrašnji deo na šta sam nalepio malu letvu. Ta letva prolazi kroz plank i nalepio sa ga na unutrašnji deo napadne ivice







Kućište sam napravio od balza letvica





Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #234
Završava se i kućište mitraljeza





Nakon obrade kućišta mitraljeza, na nekim mestima, sa akril gitom doterao sam površinu celog krila da bih mogao da nanesem staklenu tkaninu/epoxy smolu





Pošto me je obišao kolega, moj mentor, Mirče, sastavio sam model da pogleda gde, šta još treba da uradim





Paaaa, ima još šta da se radi...

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #235
Genijalan projekt.


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #237
Ovo je nešto prekrasno! Svaka čast!

 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #239
Jako lijep rad, puno posla ali i puno uživancije. Baš me raduje. Samo imaš Gabore priliku da mi nekako ustupiš nacrt.
I ja bih se okušao u takvom radu na Štuki, doduše ne bih tako krupno mjerilo.
Pozdrav