Skip to main content

Topic: pilatus pc9 (Read 23569 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pilatus pc9

Reply #90
Sigurno vas zanima zašto Pilatus stoji. Sav odstajali materijal upotrebljen je za R3. Samo su ostaci za rebra stavljeni na ravnanje, peglanje i izvlačenje vlage.



 

Odg: pilatus pc9

Reply #93
Rebra u vakumu. Ideja je da se rebra trupa, nosač srevo aktuatora, prijemnika, elektronike za svjetla..., te ležište za glavnu i pomočnu bateriju ugrade odnosno ukaširaju u trup neposredno prije spajanja kalupa i na taj način postanu neraskidiva cjelina. Obzirom da je prvi primjerak trupa več napravljen rebra će biti ugrađena naknadno. Nema veze ionako je taj model namjenjen meni. Glavobolju nam trenutno zadaje stajni trap. Pregledavajući stranice po internetu nisam pronašao ništa što bi bilo uptrebljivo za ovo mjerilo. Morat će se napraviti ali naknadno. Isto tako "piloten pupen" u mjerilu 1:6 izgleda kao teenager u pravom pilatusu- stvarno smješno. Kada sam mu mjere uvečao 6x stvarno je to teenager ali kinez  i to vrlo mali. Pilot je stigao iz HK, odlično napravljen sa puno detalja, vrlo atrakrtivno, ali sigurno nije u deklariranom mjerilu. Ukoloko ne pronađemo nešto zadovoljavajuće Mirt će ga napraviti malo večeg. Ponudio sam mu da uzme moju mjeru, ali misli da sa dva tako debela pilota pilatus sigurno nemože odvojiti kotače od zemlje. Nema veze več sam krenuo na djetu. 
Toliko za sada. Uskoro i nove fotke iz radionice "Skrši i Zapali" .